Taşeron İşçiler 1 Mayıs Gününe Kadro ile Merhaba Demek İstiyor | Sendikaların Görüşmesi Ne Oldu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan 1 Mayıs ile ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamasında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarıyla ilgili olarak, “Önemli olan 1 Mayıs’ın, emeğin bayramı olarak kutlanabilmesi. Huzur ve güven içinde olması, birinci önceliğimiz. ‘Taksim’de olacak’ ısrarı, güvenlik ve emniyet açısından bir sıkıntı yoksa yapılabilir” ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Müezzinoğlu, Ankara’da düzenlenecek olan 1 Mayıs kutlamalarının Tandoğan Meydanı’nda yapılacağını söyledi. Bakan Müezzinoğlu, açıklamasında ise taşerona kadro konusuna yer vermedi.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu, Bakanlık’ta, Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve bağlı sendikaların genel başkanlarıyla ‘Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü’ toplantısına katıldı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Müezzinoğlu, “Önemli olan 1 Mayıs’ın emeğin bayramı olarak kutlanabilmesi. Huzur ve güven içinde olması birinci önceliğimiz. Tabi Taksim, bizim emekçilerimiz adına 1977 yılından bu yana taşıdığımız bir acımızdır. Onun unutulmadan emekçinin hak ve hukukunun korunması, geleceğe güvenle bakması mutlaka önemli; ama kutlamaların ‘Taksim’de olacak’ ısrarı, güvenlik ve emniyet açısından bir sıkıntı yoksa yapılabilir. Güvenlik açısından sorun varsa onu da önemli olan ülkenin her bir köşesinde bu kutlamaların yapılabilmesidir. 1 Mayıs’ı Ankara’da Tandoğan’da kutlayacağız” diye konuştu.

Taşerona Kadro Neden Gündeme Gelmedi

Bugün gerçekleşecek görüşmede taşerona kadro konusunun da görüşüleceği açıklamaları gelmişti. Ancak Bakan Müezzinoğlu’nun açıklamaları, bu konuda görüşme olmuşsa bile bi sonuç çıkmadığı anlamına geliyor. Taşeron işçiler 1 Mayıs’a kadro ile merhaba demek istiyor.

Taşerona kadro hakkında son dakika gelişmeleri ve daha fazlası için tıklayın

Taşerona kadro haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir, grubumuza üye olabilir ve arkadaşlarınızı gruba üye yapabilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden işçi haberlerinden, kamu haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir