The Last of Us'ın yıldız ismi Annie Wersching hayatını kaybetti

The Last of Us oyununda Tess karakterini seslendiren ünlü aktris Annie Wersching, 45 yaşında kanser hastalığı yüzünden hayata gözlerini yumdu.

Yayınlanma:
The Last of Us'ın yıldız ismi Annie Wersching hayatını kaybetti

Star Trek: Picard serisinin oyuncusu ve video oyun serisi The Last of Us'ın sesi olan Annie Wersching, 45 yaşında kanserden öldü. Variety , 2020 yılında kendisine hastalık teşhisi konduğunu ancak sonraki iki yıl boyunca çalışmaya devam ettiğini öğrendi. Wersching ayrıca Runaways, The Vampire Diaries, Time Travellers ve The Limits of Existence gibi dizilerde de yer aldı. Oyuncu, eşini ve üç oğlunu (Eddie, Ozzie, Archie) geride bıraktı.

Annie Wersching'in eşi olan ünlü aktör Stephen Full, acı kaybıyla alakalı sosyal medya üzerinden şu sözleri paylaştı: "Bugün bu ailenin ruhunda bir boşluk var. Ama bize onu doldurmanın imkanlarını bıraktı. En basit anlarda bile mucizeyi buldu. Dans etmek için müziğe ihtiyacı yoktu. Bize maceranın bizi bulmasını beklememeyi öğretti. Git ve onu bul. O her yerde..."

the-last-of-usin-yildiz-ismi-annie-wersching-hayatini-kaybetti-2.jpg

Ünlü yönetmen Neil Druckmann ise Wersching'in ölümü ile alakalı olarak şu cümleleri paylaştı: "Güzel bir sanatçıyı ve insanı kaybettik. Çok üzgünüm..."

Annie Wersching kimdir?

Annie Wersching, 8 Mart 1977 tarihinde St. Louis, Missouri, ABD'de doğdu. Lisede tiyatro eğitimi aldı ve profesyonel bir kariyere atılmadan önce bir süre büyük oyunculuk ajanslarında çalıştı. İlk kez 2000 yılında "The Last Run" adlı bir TV filminde oynadı ve ardından birçok küçük rol aldı. En çok "24: Live Another Day" dizisindeki FBI ajanı Renee Walker karakteriyle tanındı. Sonraları, "Bosch" dizisindeki Detective Amy Snyder rolüyle de popülerliğini artırmayı başardı. Wersching, ayrıca "Extant" ve "Timeless" gibi dizilerde de oynadı ve sık sık tiyatro sahnelerinde de yer aldı.

the-last-of-usin-yildiz-ismi-annie-wersching-hayatini-kaybetti-3.jpg

Wersching, kariyeri boyunca birçok diğer TV dizisi ve filminde de oynadı ve birçok kez eleştirmenler tarafından olumlu bir şekilde değerlendirildi. 2002'de Star Trek: Enterprise dizisinde Liana karakterini canlandıran yıldız, Supernatural dizisinde ise Susan Thompson rolüyle karşımıza çıktı. Öte yandan Wersching'i çeşitli video oyunlarında seslendirmen olarak da gördük. 2019'da Anthem oyununda Tassyn'i seslendiren isim, 2013'te ise The Last of Us'ta Tess karakterini sesiyle güçlendirdi.