Toki İzmir Kura Tarihleri ve Hak Kazananlar Belli Oldu

TOKİ İzmir kura sonuçları ne zaman açıklanacak? TOKİ 2020 İzmir kura çekilişi nerede yapılacak? Dar gelirli vatandaşlara yönelik yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nde kura tarihleri belli oldu. 100 bin dar gelirli...

Yayınlanma:
Toki İzmir Kura Tarihleri ve Hak Kazananlar Belli Oldu

TOKİ İzmir kura sonuçları ne zaman açıklanacak? TOKİ 2020 İzmir kura çekilişi nerede yapılacak? Dar gelirli vatandaşlara yönelik yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"nde kura tarihleri belli oldu. 100 bin dar gelirli aile, kira öder gibi yüzde 10 peşinat, aylık 894 liradan başlayan sabit taksitlerle ev sahibi olacak. İlk kura çekilişi 24 Şubat’ta İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halkapınar Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak.

TOKİ İzmir kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. TOKİ 2020 İzmir kura çekilişi nerede, saat kaçta yapılacağıyla ilgili detaylar belli oldu? Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından rekor talep alan ve 100 bin Sosyal Konut Projesi kura tarihleri belli oldu. İlk kura çekilişi 24 Şubat’ta yapılacak. İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halkapınar Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak kura çekimi için gelen talepler üzerinden kabul edilen ve reddedilen başvurular belli oldu.

KABUL EDİLEN VE REDDEDİLEN BAŞVURULAR İÇİN TIKLAYINIZ

İZMİR TOKİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

"İZMİR İLİ KARABAĞLAR İLÇESİ 750 / 100000 KONUT TOPLUKONUT PROJESİ (H.B.) kurası 24 Şubat 2020 Pazartesi günü, saat 13:00'te İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halkapınar Kapalı Spor Salonu'nda çekilecek.

İZMİR İLİ SEFERİHİSAR İLÇESİ 1000 / 100000 KONUT TOPLU KONUT PROJESİ kurası 25 Şubat 2020 Salı günü saat 11:00'de Seferihisar Belediye Düğün Salonu'nda çekilecek.

İZMİR İLİ ALİAĞA İLÇESİ 750 / 100000 KONUT TOPLUKONUT PROJESİ kurası 26 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 13:00'te Aliağa Belediyesi Enka Kapalı Spor Tesisleri'nde çekilecek.

İZMİR İLİ KEMALPAŞA İLÇESİ 800 / 100000 KONUT TOPLU KONUT PROJESİ kurası 27 Şubat 2020 Perşembe günü saat 11:00'de Kemalpaşa İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü Spor Salonu'nda çekilecek."

TOKİ KURASI NASIL YAPILACAK?

"Hak Sahibi Belirleme Kurası” noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10’u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) “En Az %40 Engelli Vatandaşlara” konut sayısının %5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

1. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şubelerinden geri alabilecektir."

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdarece belirlenecek tarihte “Konut Belirleme Kurası” çekilecek.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurasıyla birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecek.

SÖZLEŞME AŞAMASI

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Bankada "Gayrimenkul Satış Sözleşmesi" ve kredi kullanım işlemlerini gerçekleştirecekler.

Sözleşme imzalama aşamasında;

"Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Proje bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

Hane halkı gelirinin en fazla net 5.500 TL (İstanbul için 6.000 TL) olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

Gerekli görüldüğünde istenebilecek ek belgeler"le birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.