Tunceli’de Düşen Helikopterde Şehit Olanların İsimleri Açıklandı

Tunceli’den bir son dakika haberi geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre içinde 12 personelin olduğu helikopter düştü.

Tunceli Valiliğinden yapılan son dakika açıklamasında konunun detayları kamuoyu ile paylaşıldı. Tunceli  Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Pülümür’den  saat 11.40 ta havalanan helikopterden 10 dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Helikopterde 7 polis, 1 hakim,  1 astsubay ve 3 mürettebat olduğu değerlendirilmektedir. Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerendirilmekte olup bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiştir.”

Şehitlerin İsimleri Açıklandı

Tunceli’nin Pülümür ilçesinden kalktıktan 10 dakika sonra irtibat kesilen ve düştüğü belirtilen helikopterde şehit olan 12 kişinin isimleri belirlendi. Henüz helikopter enkazından çıkartılmadığı belirtilen şehitlerin isimleri şöyle:

“Komiser Pilot Abdullah Ortanca, polis memuru teknisyen Murat Ködük, Sözleşmeli Pilot Dilaver Karsavuranoğlu, Hakim Onur Alan, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Yavuz Selim Karaman ile polis memurları Ekrem Dereli, Saadettin Demir, Candaş Kaplan, Mesut Özdemir, Ahmet Cihan Kilci, Hasan Yıldırım ve Azam Gündede.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Tunceli
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir