Türk-İş Genel Başkanından Son Dakika Taşerona Kadro Açıklaması Geldi

Türk-İş Genel Başkanından son dakiki taşerona kadro açıklaması geldi.

Türk- İş Genel Başkanı Ergün Atalay, kamuda 25 bin taşeron işçinin 6 aydan fazla çalışamadığını belirterek, “Taşeron işçiler senede 6 aydan fazla çalışmıyorlar. Bunları bırakın 30 sene, 60 sene çalışsalar emekli olamıyorlar. Bununla ilgili düzenlemeler gerekiyor” dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Tes-İş Şanlıurfa Şubesi’nde sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Atalay, taşeron işçilere ilişkin sorunun biran önce çözülmesini istedi. 5 ay 29 gün kamuda çalışan 25 bine yakın işçi bulunduğunu dile getiren Atalay, şöyle dedi:

“Bununla ilgili düzenlemeler gerekiyor. Bu taşeronla ilgili bizim başından beri savunduğumuz bir tez var. Bu taşeron işçilerinin yüzde 90’ı bizim üyemiz olmamasına rağmen biz son 10 senedir bunlarla ilgili mitingler, paneller, aklınıza ne geliyorsa, bunlarla ilgili büyük bir gayret sarf ediyoruz. Biz taşeronda kim çalışıyorsa herkes kadroya geçsin istiyoruz.”

Taşeron işçi haberlerinden ve tüm haberlerden anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir ve grubumuza üye olabilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN

Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

“Türk-İş Genel Başkanından Son Dakika Taşerona Kadro Açıklaması Geldi” üzerine 5 yorum

 1. ösp değil kadro istiyoruz,16,5 senedir asıl işi yapmaktayım, kesintisiz çalışmaktayım,garson,bulaşıkçı,aşçılara kadro verdiniz bende hakkım olan kadromu istiyorum.hatta işten ayrılmışlara,başka işlerde çalışanlara kadro verdiniz,180 gün çalışanlara kadro verdiniz bende 16,5 senedir asıl işi yapmaktayım,santral görevlisiyim, bende kadromu istiyorum.arz ederim..

 2. ösp değil kadro istiyoruz,16,5 senedir asıl işi yapmaktayım, kesintisiz çalışmaktayım,garson,bulaşıkçı,aşçılara kadro verdiniz bende hakkım olan kadromu istiyorum.hatta işten ayrılmışlara,başka işlerde çalışanlara kadro verdiniz,180 gün çalışanlara kadro verdiniz bende 16,5 senedir asıl işi yapmaktayım,santral görevlisiyim, bende kadromu istiyorum.arz ederim..

 3. karayollarında 16,5 senedir asıl işi yapmaktayım,santral görevlisiyin,kadro alımlarında bizler mağdur edildik,haklarımızı yediler, kadroyu asıl bizler hak etmiştik, 16,5 sene nerde ,180 gün nerde, hatta işi bırakmış başka işte çalışana kriter çıkarıp kadro verdiniz, benim 16,5 senedir hiçmi kriterim olmadı, hiçmi bir işe yaramadım, aşcıya,garsona hatta bulaşıkçıya kriter oydurup kadro verdiniz,ama benin yaptığım işin kritere ihtiyacı yokki, ben bunu haketmiş durumdayım, kadromu istiyorum..

 4. Kadroya geçen (DİKKAT BU KADRO DEĞİLDİR…) Taşeronlar çalıştıkları kurumlarda aynı görevleri yapmaya devam edecekler.

  Öğrenim düzeyleri yaptıkları işten farklı olanlar, eğitimlerine uygun işlere de kaydırılabilecek.

  Tüm ücretlerde standart sağlanacak. Yani aynı işi yapan kamu personeli ile aynı maaşı alacaklar. Böylece bazı taşeron işçilerin maaşları yükseltilecek.

  Herhangi bir sebeple görevden ayrılmaları ve ölümleri halinde sözleşmeli personel pozisyonları iptal edilecek.

  Her bir taşeron çalışan için 3’er yıllık sözleşme yapılacak.

  65 yaşını doldurmuş taşeron işçiler düzenlemeden yararlanamayacak.

  Bütün kamu kurumlarını bağlayacak şekilde her bir iş kolu için performans kriterleri belirlenecek.

  Bu personel çakılı sözleşmeli olacak. Yani tayin isteyemeyecek.

  Maaş zamları diğer kamu personeliyle birlikte olacak………………..ÜÇ YIL SONUNDA ÇALIŞTIĞIMIZ kamu kurumu özelleşirse,yada üç yıl sonunda, artık sözleşme yapmıyoruz, sulh sözleşmesi imzaladınız,feragatname imzaladınız ,alın üç yıllık tazminatınızı gidin derlerse ne olacak,yada şefin,idaren senden memnun değilim derde senin işine son verirse, ne olacak,,,işte sizlere ösp,,,

 5. KADRO KADRO 2015 DEN NE SENDİKALAR NE AKP HÜKÜMETİ KANDIRIP DURUYORLAR VATANDAŞI… AMA ALLAH VAR VE GÖRÜYOR SONLARI TASERON OLSUN BUNLARIN…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir