Türkiye’nin En Çok Kazanan Yazarı Elif Şafak’tan Flaş Açıklama: “Biseksüelim” (Biseksüel Nedir?)

Flaş açıklama Elif Şafak’tan geldi. alınan son bilgilere göre New York’taki TED Talks konuşması için sahneye çıkan Elif Şafak’ın yaptığı açıklama gündemin bir numaralı konusu oldu.

TED Talks konuşması için sahneye çıkan Elif Şafak, biseksüel olduğunu açıkladı. Elif Şafak açıklamasında, “Biseksüelim ama bunu kamusal alanda söyleyecek cesaretim olmadı” ifadelerine yer verdi.

Biseksüellik Nedir?

Biseksüellik olarak toplumda bilinen durum, her iki cinsiyetten olan insanlara karşı cinsel olarak ilgi duyma, ve onlarla duygusal veya cinsel bir ilişki içine girme potansiyelidir. Biseksüel bir kimse her iki cinse de aynı ölçüde ilgi duymayabilir, ve bu ilginin derecesi zaman içinde değişiklik gösterebilir.

Biseksüellik Ne Kadar Yaygın?

Biseksüelliğin ne kadar yaygın olduğu konusunda pek az çalışma yapıldığı için, biseksüelliğin ne kadar yaygın olduğunu söylemek kolay değildir; öte yandan biseksüel olan birçok kişi de kimliğini gizleme çabası içindedir, cinsellik hakkındaki çoğu çalışma heteroseksüellik veya homoseksüellik üstüne yoğunlaşmıştır. Kinsey tarafından 1940 ve 1950’lerde yapılan araştırma, [cinsel] etkinlikleri ve ilgilerine dayanarak, kadınların % 15-25 ve erkeklerinse % 33-46 kadarının biseksüel olabileceğini ortaya koymuştur.

Elif Şafak Kimdir?

25 Ekim 1971 Strazburg doğumlu olan Elif Şafak Türk yazarıdır. İlk romanının yayımladığı 1997’den beri eserler vermekte olan yazar, 2009’da yayımlanan Aşk adlı romanı ile Türk edebiyat tarihinin en kısa sürede en çok satan edebi eserinin yazarı unvanına sahip olmuştur. Ayrıca kitapları otuzdan fazla dile çevrilmiştir. Forbes dergisine göre Türkiye’nin en çok kazanan yazarıdır.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir