Uçan Araba Seri Üretime Geçti!

uçan araba

ABD’nin Florida eyaletinin Miami ilinde dünyanın seri üretime geçilen ilk uçan arabası tanıtıldı. Uçan araba 599 bin dolara satılacak.

Ülkemizde elektrikli otomobile  yavaş yavaş geçiş yapılsa da; Çin, Kore, Japonya, ABD ve avrupa ülkeleri uzun zamandır elektrikli otomobil kullanmaktaydı. Dolayısıyla elektrikli otomobilin bir sonraki adımı uçan araba olacaktı, buna tarihte ilk adım atan ABD oldu. (Seri üretim olarak) Bulunduğumuz yıl içerisinde (2020) seri üretime geçileceği belirtildi. Şimdiden 70 ön siparişi alındığı belirtildi. İsmi Pioneer Kişisel Hava Aracı (PAL-V) olarak müşterilere sunulacak.


Peki aracı kimler kullanabilecek? Aracı kullanmak isteyen kişilerin hem ehliyet hem de uçuş lisansına sahip olmaları gerekiyor. Pioneer Kişisel Hava Aracı (PAL-V) 3 tekerlekli ve 2 yolcu kapasiteli uçan otomobil, 230 beygir gücünde olacak ve Hollanda yapımı bir motor kullanılacak.

Pioneer Kişisel Hava Aracı (PAL-V) tamamen karbon fiberden üretileceği bildirildi. Araç yaklaşık 10 dakikada arabadan uçan arabaya dönüştüğü belirtilirken uçması için 164 metre pist olması gerekmektedir.

Uçan araba ile ilgili son gelişmeler ve son teknolojilerden haberdar olmak için 5haber.com sitemizi takipte kalınız.

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.