Uçuş Yasağı Olan Ülkeler 20’ye çıkartıldı – Uçuş yasağı olan ülkelerin listesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası Çin’in Wuhan kentinden sonra tüm dünyaya yayılan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan corona virüs sebebi ile Türkiye’de de vaka sayısının artmasıyla önlem amaçlı 6 ülkeye  daha uçuş yasağı getirildi. 13 Mart’ta yaptığı açıklamada Almanya, Fransa, İspanya, Norveç , Danimarka, Belçika, Avusturya, İsveç  ve Hollanda’ya uçuşlar yasaklanmıştı. Hastalığın ilk ortaya çıktığı dönemlerde  Çin, İran, Irak, İtalya ve Güney Kore’yle uçuş durdurulmuştu. Bunlara ek olarak altı ülke daha eklendi. Uçuş yasağı olan 20 ülke oldu.

Yeni eklenen altı  ülke ,

En ucuz Maske

İngiltere, Mısır, İsviçre, Suudi Arabistan , İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri uçuş yasağı konuldu.

ALO 184 SABİM Hattı Sağlık Bakanlığı İletişim hattı Koronavirüs Hattı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bugün itibari ile içişleri bakanlığımızın birçok mekanın faaliyetlerini askıya alarak tedbirlerini arttırdı. Müze ve Kütüphaneler kapatıldı.

Bakan Koca Şunları da ekledi;

Paniği amaçlayan yalan haberlerle mücadele virüsle mücadelenin bir parçasıdır. Panik duygusaldır, akla uygun değildir. Panik toplumu kaçınacağı riske itekler. Duyguyla değil akılla hareket edeceğiz. Halkımızın sağ duyusu devletimizin organizasyon gücü kadar önemlidir. Türkiye’deki tablo diğer ülkelerdeki tabloya özdeş değildir. Birçok ülke kontrolü kaybetmiştir artık tanılardan çok kaybedilen hasta sayısı açıklanmaktadır.

Diğer korona virüs haberleri ve alınan önlemler için tıklayınız. 

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir