ULUSLARARASI YOGA ve DANS FESTİVALİ’NDE VAROLUŞUN DANSINA KATIL!

Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) ve Yoga Academy işbirliği ile gerçekleşecek organizasyonda 6 gün boyunca neşe, eğlence, sağlık, YOGA ve DANS adına her şey var.

Ayrıca UYF Başkanı Akif Manaf : “1 Eylül – Dünya Barış gününde koşulsuz sevgi, barış ve dostluk duygularını ortaya çıkaran Orijinal Yoga Sistemi ile tüm dünyaya sevgi ve barış mesajları yayacağız” dedi. Kendimizden başka hiç kimsenin bize gerçek sevgi ve barış getiremeyeceğini de belirten Sn. Manaf: “Yoga teknikleri insanı arındırır, güçlendirir, geliştirir ve insani değerlerini keşfettirir. İnsan kendi barış ve huzurunu bulunca bunu çevresine, dünyaya gönüllü olarak yayar. Festivalimizde barışı destekleyen üç güzel unsur; Yoga, dans ve spor birleşiyor, herkesi bekliyoruz” dedi. UYF Başkanı Sn. Manaf da 50 yıla yakın Yoga tecrübesi ile aynı zamanda gönüllü barış elçisi..

Yurt içi ve yurt dışından yüzlerce Yoga ve Dans tutkununun katılacağı festivaldeki Yoga çalışmaları, UYF Başkanı Akif Manaf yönetiminde gerçekleşecek. Herhangi bir yaş sınırı olmayan Yoga çalışmalarına, hem Yoga ile yeni tanışacak olanlar hem de tecrübeliler katılabilecek.

Coşku dolu Festivalde, özel çakra (enerji merkezi) teknikleri başta olmak üzere toplamda 14 pratik Yoga çalışması, 6 Salsa, Latinpop ve Tango workshop, 2 dans partisi, interaktif söyleşi-tüm sorulara cevaplar, spritüel film gösterimi ve Yoga ateşi gösterilerine yer verilecek.

Ayrıca, festivalde çok özel bir organizasyon olarak, dünyadan ve Türkiye’den çok sayıda katılımcının yer alacağı 2. Dünya Yoga Koreografi Şampiyona’sı gerçekleştirilecek. Kategori ve yaş sınırı gözetilmeksizin herkesin katılabileceği şampiyonanın sonunda kazananlara bronz, gümüş ve altın madalyalar takdim edilecek. UYF Başkanı Sn. Akif Manaf, “Yoga evrensel bir spordur, var olan tüm sporların temelidir, sağlığın kaynağıdır. Bu sporun tanıtımı ve yaygınlaşması için çalışıyoruz. Yoga evrenin dansıdır, insanı kendinden geçiren ve kendine getiren bir dans. Böylece sporcu Yoga duruşlarındaki maharetini gösterirken Yogayı dans eder. Yarışmalar bundan ibarettir; Yogayı dans etmektir” diyerek herkesi varoluşun dansına davet ediyor.

Yoga 0’dan 100’e Herkesin Uygulayabileceği Mükemmel Bir Spordur!

Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan teknikler, doğru ve düzenli bir şekilde uygulandığında beden sağlıklı hale gelir ve rahatsızlıklar hızla kaybolur. Doğru nefes alıp vermek çok önemlidir. Nefes teknikleri ile, akciğerlerin nefes alıp verme kapasitesi artar ve solunum farkındalığı gelişir. Böylece, vücudun bütün hücreleri arınır, beslenir ve yaşam gücü kazanır. Vücut çalıştırma teknikleri ile, eklemler esner, kaslar güçlenir, omurga problemleri giderilir, bedenin genel duruşu düzelir, iç organlar canlanır ve bedensel gerilim atılır. Öte yandan Yoga duruşları, forma girmek ve formda kalmak için de etkili bir araçtır. Fazla kilolar giderilir, sağlıklı ve kalıcı bir zayıflama sağlanır. Biyoenerji teknikleri ile insanın enerji alanı güçlenir ve arınır. Bilindiği üzere dağınık zihin ve düşünceler sağlığı olumsuz etkilemektedir. Konsantrasyon ve meditasyon teknikleri daha odaklı olmaya, zihinsel gücün ortaya çıkıp güçlenmesine, olumsuz düşüncelerin kontrol altına alınmasına ve pozitif düşünmeye yardımcı olur.
Günümüz dünyasında rahatsızlıkların önemli bir bölümü sinirseldir. Uygulanan gevşeme teknikleri, stres ve gerilimin atılmasını sağlar. Herkes pozitif, mutlu, sağlıklı, başarılı ve neşeli bir hayat sürmek ister. Orijinal Yoga Sistemi teknikleri, bireyin bunlara ve daha fazlasına sahip olmasını sağlar. Bu kapsamda, kişi en başta fiziksel sağlığını kazanır, hastalıklardan ve hastalıkların yarattığı psikolojik rahatsızlıklardan kurtulur. Hayata daha pozitif, neşeli ve yapıcı bakmaya başlar. Yoga, hamilelerden çocuklara, ergenlik dönemindeki bireylerden gençlere, orta ve ileri yaştakilere, dolayısıyla 0’dan 100’e herkesin uygulayabileceği, sağlık odaklı bilimsel temellere dayanan mükemmel bir spordur.

Yoga ve Dans Festivali Programı:

30 Ağustos-4 Eylül 2017

Çakra çalışmaları, İnteraktif Söyleşi-Tüm Sorulara Cevaplar, Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yönetimindedir.

30 Ağustos Çarşamba

12.30 – Otele giriş / Öğle Yemeği
14.00 – Nefes çalışması
15.00 – Salsa Workshop
17.00 – Muladhara (Kök) Çakra çalışması – Özgüvenin geliştirilmesi
19.00 – Akşam Yemeği

31 Ağustos Perşembe

08.00 –Svadhisthana (Pelvis) Çakra çalışması – Yaratıcılığın geliştirilmesi
09.30 – Kahvaltı
11.30 – Salsa Workshop-Başlangıç seviyesi
12.30 – Öğle Yemeği
14.00 – Zayıflamak için Yoga Çalışması
17.00 – Manipura (Karın) Çakra çalışması – Kararlılığın geliştirilmesi
19.00 – Akşam Yemeği
20.00 – Yoga Ateşi Gösterileri
22.30 – Dance Party

01 Eylül Cuma

08.00 – Hrit (Kalp) Çakra çalışması – Merhametin geliştirilmesi
09.30 – Kahvaltı
11.30 – Latin Pop Workshop (Cha Cha, Salsa, Latin Ladies)
12.30 – Öğle Yemeği
14.00 – Zumba
15.00 – Gevşeme çalışması
17.00 – Anahata (Göğüs) Çakra çalışması – Sevginin geliştirilmesi
19.00 – Akşam Yemeği
20.00 – Spiritüel Film Gösterimi – Büyük Üstad ile film hakkında sorular-cevaplar

02 Eylül Cumartesi

08.00 –Vişuddha (Boyun) Çakra çalışması–İletişim yeteneğinin geliştirilmesi
09.30 – Kahvaltı
11.30 – Salsa Workshop
12.30 – Öğle Yemeği
15.00 – Meditasyon çalışması
17.00 – Talu (Damak) Çakra çalışması– Tatminliğin geliştirilmesi
19.00 – Akşam Yemeği
20.00 – Dünya Yoga Koreografi Şampiyonası
22.30 – Dance Party

03 Eylül Pazar

08.00 –Agya (Alın) Çakra çalışması – Zihinsel gücün geliştirilmesi
09.30 – Kahvaltı
11.30 – Tango Workshop
12.30 – Öğle Yemeği
14.00 – Zumba
15.00 – Nefes çalışması
17.00 – Tango Workshop
19.00 – Akşam Yemeği
20.00 –Büyük Üstad ile İnteraktif Söyleşi – Tüm Sorulara Cevaplar

04 Eylül Pazartesi

08.00 – Sahasrara (Tepe üstü) Çakra çalışması – Evrenle bağlantının geliştirilmesi
09.30 – Kahvaltı
12.00 – Otel çıkış

Isı yalıtımı yüksek Yoga matlarınızı getirmeyi unutmayınız.

Yoga Festivalindeki çalışmalar ilk kez Yoga ile tanışacak olanlar ve deneyimliler için uygundur.

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Tel: 0 212 243 96 42 – 0533 251 7583

www. uluslararasiyogafederasyonu.com/ info@ uluslararasiyogafederasyonu. com

www. yogaacademy.com.tr/ info@yogaacademy.com

YOGA ACADEMY HALKLA İLİŞKİLER

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir