Vergi Yapılandırması İlk Taksitlerini Ödeyemeyenler Bakanlıktan Ek Süre İstiyor

Geçtiğimiz ay Resmi Gazete’de yayımlanan ve yapılandırılan vergi borçlarının ilk taksitlerinin ödemesi 30 Kasım’da sona ermişti. İlk taksit ve peşin ödemelerin sona ermesinden sonra binlerce vatandaş, son gün yoğunluğu ve internet üzerinden yapılacak online ödemelerde sıkıntı yaşanması nedeniyle ilk taksitlerini ve peşin ödemelerini gerçekleştiremedi.

İlk taksit ve peşin ödemelerini yapamayan vatandaşlar, son gün yoğunluğundan ve internet bankacılığında yaşanan sıkıntılar nedeniyle başvurularını yapamadığını ve ilk ödemelerini yapamadıklarını söyledi. Bu mağduriyetin giderilmesi için bir çalışma yapılmasını isteyen vatandaşlar, şikayetlerini nereye yapacaklarını merak ediyor.

İlk Ödemelerini Yapamayanlar Şikayeti Nereye Yapacak?

En ucuz Maske

Vergi yapılandırması ilk taksitlerini ve peşin ödemelerini yapamayan vatandaşların en çok aradığı ve araştırdığı konulardan biri ise bu konuyu nereye bildirecekleri oldu. Vergi borcu ilk taksitlerini ödeyemeyen vatandaşlar, öncelikle şikayet ve isteklerini www.bimer.gov.tr adresi üzerinde bulunan iletişim bölümünden bildirebilirler. Öte yandan Gelir İdaresi Başkanlığı resmi sitesinde bulunan iletişim bilgilerinden buraya da şikayet ve dilekçe gönderilebilir. Öte yandan bakanlık ve Başbakanlığın facebook ile twitter adresi üzerinden iletişime geçilebilir.

Naci Ağbal’ın İlk Taksitleri Ödemeyenlere Yönelik Açıklaması

Borçlarını yapılandıranlara ilk taksitlerini ödeyemeyen vatandaşlara Maliye Bakanı Naci Ağbal, son başvuru tarihinden önce şu şekilde seslenmişti: “25 Kasım itibariyle yapılandırılan tutarlara karşılık, 4.1 milyar lira tahsilat yaptık. 25 Kasım itibariyle maliye kasasına giren para, 4 milyar lirayı aşmış oldu. Kanun kapsamında yapılandırılan alacakların peşin ve ilk taksit ödeme süresi 30 Kasım 2016 tarihinde sona ermektedir. Mükelleflerimiz ödemelerini vergi dairelerine, anlaşmalı bankalara yapabilirler. İlk taksit veya peşin ödeme bu ayın sonuna kadar yapılacak. Bütün vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Bu ay sonuna kadar yatırmaları gereken ilk taksiti mutlaka yatırsınlar. Bir anda taksiti ödemekten vazgeçmek, doğrudan doğruya mükellefimizin aleyhine; ne yapıp edip bu borçlarını ödesinler”

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

“Vergi Yapılandırması İlk Taksitlerini Ödeyemeyenler Bakanlıktan Ek Süre İstiyor” üzerine 2 yorum

  1. Bizde o mağdurlardan biriyiz lütfen uzatılsın.bir şans daha verilmeli bizim gibi çok mağdur var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir