Volkswagen'den sudan ucuza satılacak yeni elektrikli otomobil konsepti!

Ünlü otomotiv devi Volkswagen adeta sudan ucuz bir fiyata sahip olacak yeni elektrikli otomobil konsepti ile karşımınza çıktı.

Yayınlanma:
Volkswagen'den sudan ucuza satılacak yeni elektrikli otomobil konsepti!

Volkswagen, giriş seviyesi segmenti için yeni bir elektrikli otomobil modelini tanıttı . Bu konsept, markanın uygun fiyatlı modeli olarak görülen, aynı zamanda Polo ile benzer boyutlara ve görünüme sahip olan ID.2all olarak lanse edildi. Otomobil üreticisinin 2022 yılında elektrikli araç satış rekorları kırdığını hatırlamakta fayda var. Bu gücü arkasına alan şirket, şimdi yeni aracıyla herkesi büyülemeyi başardı.

Söz konusu otomobil konsept halinde gösterildi ve giriş seviyesi MEB platformu üzerine inşa edilecek. Bu anlamda platform, gelecekte Seat ve Skoda gibi diğer üretici gruplarının ürünlerinde kullanılacak. Markaya göre konsept ilk defa 2025 yılında hayata geçirilerek piyasaya çıkacak ve alıcısıyla buluşacak.

volkswagenden-sudan-ucuza-satilacak-yeni-elektrikli-otomobil-konsepti.png

Konsept araç tarzına rağmen Polo'ya benzer, ancak daha uzun olduğu için dingil mesafesi Golf'te gördüğünüze biraz daha yakın olarak görünüyor. Volkswagen'in duyurusuna göre buradaki fikir, elektrikli modellerin genellikle sağladığı yerden tasarrufla birlikte konforlu iç alana sahip bir otomobil sunmak olarak belirtiliyor.

ID.2 konsepti iç kısımda biri 12.9 inç diğeri 10.9 inç olmak üzere iki ekrana sahip. Ayrıca 226 beygirlik motora ev sahipliği yapıyor ve bataryası ise 450 km menzile sahip. Son olarak istediğiniz yere gitmenizi sağlayan şarj teknolojisi ile beraber tam 20 dakikada %10'dan %80'e şarj dolumu yapılabiliyor.

volkswagenden-sudan-ucuza-satilacak-yeni-elektrikli-otomobil-konsepti-2.jpg

Bu özellikler son derece iddialı görünüyor. Ancak bu arabanın daha sağlam versiyonuyla bağlantılı olarak belirtiliyor. Bu nedenle, biraz daha düşük sayılar sunması gereken daha basit bir sürüm de karşımıza çıkacak. Son olarak araç için fiyat açıklanmadı. Fakat arabanın 25 bin Euro'dan daha düşük bir fiyata satılması bekleniyor.