Wednesday Addams'ı oynayan ilk oyuncu Lisa Loring hayatını kaybetti

Wednesday Addams karakterine hayat veren ilk oyuncu olan Lisa Loring, 64 yaşında hayatını kaybetti.

Yayınlanma:
Wednesday Addams'ı oynayan ilk oyuncu Lisa Loring hayatını kaybetti

Addams Ailesi filminin en küçük kızı olan Merlina'yı sinema perdelerinde ilk defa canlandıran ünlü oyuncu Lisa Loring, 64 yaşında hayata gözlerini yumdu. Cumartesini günü hayatını kaybeden başarılı aktris, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinin Burbank kentinde yer alan Providence st. Joseph Tıp Merkezi'nde son nefesini verdi. Ölümünün üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen bu acı kayıp, ailesinin isteği doğrultusunda bugün kamuoyuna duyuruldu.

Hastanede kaldığı süre boyunca kendisine eşlik eden kızlarından Vanessa, "İki kızının el ele tutuşması ile huzur içinde aramızdan ayrıldı," ifadelerini kullandı. Saatler sonra aktrisin bir arkadaşı olan Laurie Jacobson, Facebook hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı: "Arkadaşımız Lisa Loring'in ölümünü büyük bir üzüntü ile bildiriyorum. Dört gün önce, sigara ve yüksek tansiyonun neden olduğu ağır bir felç geçirdi. Üç gündür yaşam destek ünitesindeydi."

wednesday-addamsi-oynayan-ilk-oyuncu-lisa-loring-hayatini-kaybetti-3.jpg

Jenna Ortega'dan 60 yıl önce Merlina'yı canlandırmıştı

Günümüzde Jenna Ortega tarafından canlandırılan Merlina karakteri, popüler dijital içerik platformu Netflix sayesinde yeniden gündem oldu. Ünlü yönetmen Tim Burton tarafından çekilen Wednesday dizisi, bu köklü hikayenin yeni bir yorumu olarak kara komedi teması ile karşımıza çıktı.

Fakat Ortega'dan yaklaşık 60 yıl önce bu karakter Loring hayatından vücut bulmuştu. İlk defa 1964 yılında yayınlanan ve 64 bölüm boyunca devam eden televizyon dizisinde Loring, unutulmaz bir performans sergileyerek geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştı.

wednesday-addamsi-oynayan-ilk-oyuncu-lisa-loring-hayatini-kaybetti-2.jpg

Karakteri yalnızca iki yıl oynamasına rağmen Loring'in performansı, 1977 yapımı televizyon filmi olan Halloween with the New Addams Family'de de canlandırdığı rolün tonunu belirledi.

Loring, ilk Addams Ailesi'nin yaşayan son oyuncusuydu. Bu nedenle başarılı isim, serinin dünya çapında gerçekleşen hayran toplantılarına düzenli bir şekilde katılım sağlıyordu. Orijinal adı Lisa Ann DeCinces olan tecrübeli oyuncu, 16 Şubat 1958 tarihinde Marshall Adaları'nda dünyaya gelmişti. İlk televizyon rolünü ise 5 yaşında elde etmişti.