WhatsApp kullanıcı adı desteği getiriyor!

WhatsApp uygulaması kullanıcı adı desteğine sahip olacak. Tıpkı diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi, WhatsApp'ta da kullanıcı ismi belirlemeniz mümkün hale gelecek.

Yayınlanma:
WhatsApp kullanıcı adı desteği getiriyor!

WhatsApp, kullanıcı adları için destek hazırlıyor. Ortaya çıkan bu haber, Meta'ya ait uygulamanın yeni özelliklerini izleme konusunda uzmanlaşmış bir web sitesi olan WABetaInfo tarafından yayınlandı.

WhatsApp, WABetaInfo tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsünün ortaya koyduğu gibi, mesajlaşma platformuna kullanıcı adları için destek eklemeye çalışıyor. Şu anda, uygulamayı kullanmak için telefon numaranızla kaydolmanız gerekiyor ve diğer kullanıcılar sohbette size kişi adınızla hitap ediyor.

whatsapp-kullanici-adi-destegi-getiriyor.jpg

Bunun yerine yeni özellik, uygulamanın Profil bölümünden benzersiz bir kullanıcı adı seçmenize izin vererek, Meta'nın sahip olduğu hizmeti iletişim kurmanın daha rahat ve güvenli bir yoluna dönüştürecek.

Kullanıcı adının eklenmesi, mesajlaşma platformu için ileriye doğru büyük bir adımı temsil ediyor. Şu anda kullanıcı gizliliği ve numaralarının güvenliği için büyük bir engel olan şey, gelecekte artık bir tehdit oluşturmayacak. Ayrıca kullanıcı adlarının daha akılda kalıcı olması grup sohbetlerinde özellikle birbirini iyi tanımayan kişilerle sohbet ederken fayda sağlayacak.

2023/02/03/whatsapp-mesajlari-sabitleme-ozelligi-getiriyor-3.jpg

Ancak Meta'nın WhatsApp'a kullanıcı adı desteğini ne ölçüde eklemeyi planladığı henüz net değil. Kullanıcıların uygulamanın Profil bölümünden kullanıcı adı seçebilecekleri biliniyor ancak platformun diğer kullanıcılarının bunu görüntüleyip görüntüleyemeyeceği ve kullanıcı adını gizleme seçeneğinin olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Özellik hala geliştirmenin erken aşamalarında gibi görünüyor, ancak kullanıcı adları için destek yayınlandığında, grupların ve toplulukların platformda iletişim kurma biçiminde büyük değişiklikler olacak. Bu güncelleme, telefon numaranızın ifşa edilmesini gerektirmeyecek daha verimli ve güvenli bir hizmet sunarak WhatsApp kullanıcıları için daha fazla gizlilik ve kolaylık sağlayacak.

Yorum Yapmak İçin Tıklayınız0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler