Yarın Ülke Genelinde Kuvvetli Kar Yağışı Bekleniyor! Kara Boğulacak İller Tek Tek Açıklandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusunda yapılmış olan detaylı açıklama ile beraber kar yağışının etkili olmasının beklendiği iller tek tek açıklandı.

Yayınlanma:
Yarın Ülke Genelinde Kuvvetli Kar Yağışı Bekleniyor! Kara Boğulacak İller Tek Tek Açıklandı

Kış mevsiminin gelmesi ve etkisinin göstermesiyle birlikte havalar bir hayli soğudu. Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşlar ne zaman kar yağışının başlayacağını merak eder ve araştırır oldu. Pek çok kişi kar yağışının ne zaman ülke genelinde etkisini göstereceğini merak ederken Meteoroloji’den beklenen açıklama geldi. Bu doğrultuda ocak ayının son günleri itibariyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü detaylı bir açıklama yaptı.

Kar Yağışı Ne Zaman Başlayacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklama doğrultusunda 30 ocak 2023 tarihinde Muş, Bitlis ve Bingöl çevrelerinde kar yağışının bir hayli etkili olması beklenenler arasında. Konuya ilişkin olarak Meteoroloji doğrultusunda yapılmış açıklamada; yapılan son değerlendirmeler kapsamında 30 ocak 2023 pazartesi günü öğle sularından itibaren Muş, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli bir kar yağışı bekleniyor. Bu kar yağışının ortalama 10 ila 20 cm olacağı edinilen bilgiler içerisinde. Bu sebeple ulaşım da belirli aksamalar don ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.” ifadeleri dile getirildi.

62309a89e4bfdd08046e3a93.gif

Muhtemel Risklere Dikkat Edilmesi Konusunda Uyarıda Bulunuldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama kapsamında yarın itibariyle başlanması gereken kuvvetli kar yağışı sebebiyle ulaşımda belirli aksamalar don ve buzlanma olayları oluşabilir. Bu sebeple vatandaşların dikkatli bir şekilde yolculuk yapması ve yolculuk yaparken tüm tedbirleri alması müdürlük tarafından sunulan öneriler arasında yer alıyor. Ülke genelinde Bitlis, Muş ve Bingöl çevresinde başlayacak yoğun kar yağışının ilerleyen günlerde ülke genelinde de hakim olacağı söylentiler arasında. Vatandaşların sık sık arattığı kar yağışı ne zaman yağacak sorularının cevabı bu gidişata göre kısa süre sonra yanıtlanacağa benziyor.

istanbul-kar-yagisi-aa-1755583-2.jpg

Yetkililerin yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda ilerleyen günlerde kar yağışının tüm ülke genelinde hakim olacağı aktarılıyor. Kesin bir tarih verilmemiş olsa bile Şubat ayında ülke genelinin beyaza bürüneceği konuşulan detaylar arasında yer alıyor.