Yeni Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kaldırılacak mı? Başvuru Şartları Ne Olacak?


Geçtiğimiz gün yayımlanan yeni KHK ile kamuya memur alımında bazı değişiklikler yapılırken, kamuya memur alımı için çok sayıda kadro açıldı. Daha önce yayımlanan KHK ile 7 bin bekçi alımı için Emniyet Genel Müdürlüğüne kadro ihtisas edilmişti. Yayımlanan son KHK ile bu kadro sayısı 7 bin 500’e çıkarıldı. Kadro sayısının arttırılması, adaylar tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

Kadro verildiği açıklamasının yapılmasının ardından ilanı bekleyen on binlerce aday gözlerini, EGM’den bu konu ile ilgili yapılacak açıklamaya çevirdi. Uzun süredir ilanı bekleyen adaylar, bekçi alım ilanının bir an önce yayımlanmasını istiyor.

Tarih Belli Mi?

Bekçi alımının ne zaman yapılacağı konusunda yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi. Adaylar ilanın Eylül ayı içinde yayımlanmasını ve bekçi alımının bir an önce yapılmasını istiyor. İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Başvuru Şartları Esnetilir mi?

Bekçi alımında istenen askerlik şartı için binlerce aday, sosyal medya ve forum sayfaları üzerinden kampanya başlattı. Yapıkları paylaşımlarla adaylar, bekçi alımındaki askerlik şartının kaldırılmasını istiyor. Ancak askerlik şartının esnetilmesi, KHK’da yer almadı. Yeni alımda da askerlik şartının kaldırılması beklenmiyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

# Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# Sağlık sorunu olmamak,

# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

# Fiziki kusuru olmamak,

# Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak

# Askerliğini yapmış olmak.

İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.