Yeni BMW M3 CS piyasaya çıktı! İşte tasarımı, özellikleri ve fiyatı

Yeni BMW M3 CS tanıtıldı. Şık bir tasarımla karşımıza çıkan otomobil modeli, güçlü özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yayınlanma:
Yeni BMW M3 CS piyasaya çıktı! İşte tasarımı, özellikleri ve fiyatı

BMW M3'ün yeni versiyonu bugün resmen piyasaya tanıtıldı. Son derece hafif, güçlü ve şık bir tasarıma sahip olan BMW M3 CS duyuruldu. Etkileyici bir görünüme sahip olan aracın tüm özellikleri açıklandı. Aynı zamanda satış fiyatı da belli oldu.

0'dan 100 km/sa hıza 3,4 saniyede çıkma yeteneğine sahip olan yeni BMW modeli, xDrive dört tekerlek çekişli ve 550 hp'lik gücüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. CS soyadıyla karşımıza çıkan araç, BMW M3 sedan ile karşılaştırıldığında setin toplam ağırlığını 20 kilo azaltmayı başarıyor. Karbon fiber tavanla gelen araç, aynı zamanda karbon fiber takviyeli plastikten yapılmış kaput, ön splitter, ön hava girişleri, dış ayna kapakları, arka difüzör ve rüzgarlığı da getiriyor.

Yeni BMW M3 CS tasarımı

Dış kısmında olduğu gibi, iç tarafta da etkileyici bir tasarım sunan Yeni BMW M3 CS orta konsol ve direksiyon üzerindeki vites kolları gibi detaylarıyla dikkat toplayan araç, karbon fiber yapılı koltuklarla kabin ağırlığının azaltılmasına ve şık bir görünüme katkıda bulunuyor. Merinos deri döşemeleriyle gelen modelde kontrast dikişli siyah ve kırmızı renk kombinasyonu sağlanıyor. Bu iki tonlu kaplama, gövdede korunan iki arka koltukta tekrarlanıyor. Kapı panelleri hem önde hem de arkada tamamen siyah deri bir döşemeye sahipken, hafif tasarlanmış orta konsol ise kırmızı 'CS' yazısıyla süsleniyor.

yeni-bmw-m3-cs.jpg

Araç standart donanımının yanı sıra BMW M GmbH renklerinde dokuma şerit tasarımlı M emniyet kemerlerini, M3 CS yazılı kapı eşik plakalarını, antrasit renkli tavan döşemesini, karbon fiber kaplamalı iç kaplama şeritlerini bir araya getiriyor.

Yeni BMW M3 CS, her ikisi de kavisli bir camın arkasına yerleştirilmiş olan 12,3 inç bilgi ekranı ve 14,9 inç merkezi bilgi ekranına ev sahipliği yapıyor. Kavisli ekranla gelen araç, BMW ID 8 işletim sistemine dayalı en yeni nesil BMW iDrive ile birlikte karşımıza çıkıyor.

Yeni BMW M3 CS özellikleri

Altı silindirli sıralı motor 550 HP'ye güç sağlıyor. Sekiz vitesli M Steptronic şanzıman ve akıllı M xDrive dört tekerlek çekiş sistemi ile birleştiriliyor. 4WD konfigürasyonunda kullanmanıza ya da arka tekerleklere daha fazla tork yönlendiren 4WD Sport modunu seçmenize imkan sağlıyor. 2WD konfigürasyonu ise ön aksı ve DSC'yi tamamen ayırmanıza izin vererek aracı hareket ettiriyor.

yeni-bmw-m3-cs-2.jpg

Elektronik olarak kontrol edilen amortisörler , elektromekanik M Servotronic değişken oranlı direksiyon ve entegre fren sistemi gibi BMW M3 CS'de özel olarak yapılandırılıyor. Araç 0'dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede ulaşıyor. 200 km/s hıza ise 11,1 ulaşabiliyor. BMW M3 CS standart olarak M Sürücü PAketi ile birlikte geliyor ve elektronik olarak sınırlandırılmış 302 km/s azami hıza ev sahipliği yapıyor.

Yeni BMW M3 CS fiyatı

BMW, M3 CS'nin "sınırlı sayıda üretileceğini" söylüyor, ancak toplamda kaç tane üretileceğini belirtmiyor. Aracın fiyatları119.695 dolardan başlıyor. Son olarak arabanın bu yıl Mart ayında piyasaya çıkacağı belirtiliyor.