Yeşilay Haftanız Özgür Olsun

 

Yeşilay’ın Kuruluşu
Ülkemizde alkollü içki ve uyuşturucu madde kullanmaya karşı olanlar 5 Mart 1920 tarihinde Hilâl-i Ahdar Derneğini kurdu. Hilâl ay, ahdar yeşil anlamındadır. Hilâl-i Ahdar, daha sonra Yeşilay adını aldı. Yeşilay Derneğinin kuruluş tarihini içine alan 1 – 7 Mart arası ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanır.

“İyi ki Yeşilay var”
Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftası’nı bu yıl da “İyi ki Yeşilay var” temasıyla ve aynı zamanda Türk Yeşilay’ının 96. yıl kuruluş etkinlikleriyle gerçekleşecek olan Yeşilay Haftası’nda üniversite gençliğini temel alarak onların bağımlılık konusunda bilgi birikim düzeyini arttırmak için Çukurova Üniversitesi’nde çeşitli faaliyetler düzenleyeceğiz.

En ucuz Maske

Yeşilay Dayanışma Haftası’nda Düzenlenecek Etkinlikler
Etkinliklerimize Çukurova Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü olarak 1 – 4 Mart günleri arası üniversitemizin kütüphane bahçesinde Yeşilay Çadırı açarak başlıyoruz. Bu çadırı açmaktaki amacımız gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmektir, bu sebepten dolayı bu yıl Yeşilay Haftası’na, “Yeşilay Dayanışma Haftası” diyoruz. Daha sonrasında ise yeşilaycı üniversite gençliği ile beraber göğüs hastalıkları servisinde yatan astım ve Koah hastalarını ziyaret ederek onlara moral takviyesinde bulunacağız, ayrıca panellerden sempozyumlara kadar tüm üniversite gençliğinin katılabileceği etkinlikler düzenleyeceğiz.

yesilay-haftasi

Çukurova Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü Başkanı olarak Yeşilay’ı şöyle tanımlayabilirim, geçmişinden günümüze kadar milletimizle, insanımızla ve gençliğimizle bir olmayı, onları bütün kötü alışkanlıktan ve bağımlılıklardan korumayı ve arındırmayı sağlayabilen tek sivil toplum örgütü olmuştur.
Yeşilay Haftası’nı temel alarak zararlı alışkanlıklara ve bağımlılıklara engel olmak ve için hep birlikte bağımlılıklarla mücadele edilmesi gerekliliği fikrini gençliğimizle haykıracağız.

Yeşilay haftanız özgür olsun.
Saygılarımla.

Mesut GÜRBÜZ
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çukurova Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü Başkanı

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

En ucuz Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir