Yurtta Erkek Öğrencilere Tecavüz Skandalında Korkunç Gelişme: Sayı Artabilir

Skandal haberin adresi İzmir oldu. Alınan son bilgilere göre İzmir’in Dikili İlçesinde bir erkek öğrenci yurdunda öğretmenin 7 öğrenciye tecavüz ettiği öğrenildi. Özel bir ortaöğretim yurdunda meydana gelen skandal olay sonrası polis ekipleri çalışma başlattı.

7 Öğrenciye Tecavüz İddiası

Dikili’de bulunan özel erkek öğrenci yurdunda meydana gelen olay, ilk önce bir erkek öğrencinin şikayeti ile ortaya çıkmaya başladı. Bir öğrencinin şikayet etmesi üzerine diğer öğrenciler de şikayetçi bulundu. 7 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen hizmetli Ö.F.E. isimli kişi, verilen talimat sonrası bugün gözaltına alındı. Dikili İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan ve Emniyete getirilen Ö.F.E.  hakkındaki soruşturma ve işlemlerin sürdüğü belirtildi.

Krizle Mücadele Ekibi Kuruldu

Yaşanan skandal olay sonrası harekete geçen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, olayla ilgili idari soruşturma başlatırken, krizle mücadele ekipleri de olayın aydınlığa kavuşturulması için görevlendirildi.

Bu arada iğrenç iddianın ardından olay yeri inceleme ekipleri de yurda gelerek bölge içinde incelemelere başladı. Olay yerinde incelemeye başlayan ekiplerin bazı delilleri alarak olay yerinden ayrıldığı, edinilen son dakika bilgileri arasında.

Bilgi Vermekten Kaçındılar

Binada bulunan yurt görevlileri ise, yurtta hazır bekleyen basın mensuplarına bilgi vermekten kaçındı.

Olayın ardından bir yurt görevlisi bölgeye giden hurriyet muhabirinin görüntü almasına engel olmaya çalıştı.

Yurda Milli Eğitim Müdürlüğünden de müfettişlerin geldiği ve inceleme yaptıkları öğrenilirken,  yurtta çocukları kalan bazı ailelerin de bilgi edinmek ve çocuklarının eşyalarını almak üzere yurda geldikleri görüldü.

Yurt Kapıları Kapatıldı

Yapılan incelemelerin ardından yurt hakkında kapatma kararı verildi.

Sayı Artabilir

İçeride son kalan öğrenciler de akşam saatlerinde yurttan nakledildi. Şikayetçi sayısının artabileceği de edinilen bilgiler arasında.

Kapatma kararının ardından yurdun ışıkları içerideki bir görevli tarafından söndürüldü.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir