Zonguldak’ta İş Görüşmesinden Çıkan Kıza Tecavüz Eden İşçiden Pişkin Savunma

 

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesine bağlı olan Filyos Beldesi’nde iş görüşmesine giden bu görüştükten sonra eve dönem için oradan ayrılan 20 yaşındaki kız, zorla ağaçlık alana götürüldü.

Kızı zorla kaçırıp ormanlık alana götüren 34 yaşındaki maden işçisi Hamdi K. bugün hakim karşısına çıktı. Savcı zanlı için 41 yıl hapis cezası istedi. 2015 yılı Kasım ayında meydana gelen olayda iddialara göre Filyos Belediyesi’ne iş başvurusunda bulunduktan sonra evine doğru yola koyulan 20 yaşındaki P.M. adlı kızı, maden işçisi Hamdi K., kucağına alıp zorla ağaçlık alana götürmeye çalıştı. Kızı ormanlık alana götüren maden işçisi, burada kendisine direnen P.M.’ye cinsel istismarda bulundu. Olay sonrasında kimseye anlatmaması konusunda kızı tehdit eden maden işçisi, karakola giden P.M.,olayı anlatarak şikayetçi olması ile gözaltına alındı. Gözaltına alınan evli ve 2 çocuk babası Hamdi K., hakkında tutuklama kararı verildi.

Zonguldak 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ’beden ve ruh sağlığı bakımından kendisini savunamayacak kişiye karşı nitelikli cinsel saldırı’, ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından yargılanmasına devam edilen Hamdi K,’nin savunmasında P.M. ile cinsel ilişkiye girmek istediğini, ancak parada anlaşamayınca tartıştıklarını ve bunun üzerine oradan ayrıldığını ileri sürerek suçlamaları reddetti.

Savcının Açıklaması

Savcı ise mütalaasında, sanığın ağaçlık alanda zorla cinsel ilişkiye girdiği sırada mağdurun sanığın yüzünü tırnakladığını fakat bu durumdan kendini kurtaramadığını belirtti. Mağdur ve tanık beyanlarını da dikkate alan savcı, tutuklu sanık Hamdi K. için ’kişi hürriyetini yoksun kılma’, ’nitelikli cinsel saldırı’ ve ’tehdit’ suçlarından toplam 41 yıl hapis cezası talep etti.

Duruşma, avukatların mütalaaya karşı savunma yapması için ertelendi.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir