5 haber
Bize Katılın
YAZARLAR
Bekir Sıddık Koç TÜM YAZILARI
  “1,5 Adana” İsimli Elektirikli Otomobil, TÜBİTAK’tan aldığı ödüllerle Çukurova Üniversitesi’nin gururu oldu Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü ve Makine Mühendisliği öğrencilerinin öncülüğünde aylar süren hazırlık çalışmalarının ardından tamamlanıp TÜBATAK’ın düzenlemiş olduğu yarışmada boy gösteren 1,5 Adana isimli elektrikli otomobil 2 yıl üst üste TÜBİTAK’tan önemli ödüller alarak Çukurova Üniversitesi’nin ve Adana’nın gururu oldu. Projenin Danışmanlığını […]
Dr. Mesut Gürbüz TÜM YAZILARI
Bir doktorun hikayesi aslında ne zaman başlar? Ne zaman karar verir? Ne zaman doktorluğun farkına varır? Tıp Fakültesini seçeceklere derin tavsiyeler. Dr. Mesut Gürbüz yazdı.
Levent Nacar TÜM YAZILARI
Bu ülkede hiç bir acı, hiç bir şehit ve vatanı uğruna can veren fedailer Hüsnü Çoban kadar gündemde olmadı olamadı. Neden mi? 5haber.com yazarı Levent Nacar yazdı.
Misafir Yazar TÜM YAZILARI
Pelikan Dosyaları’nın açığa çıkmasının hemen ardından insanları bir korku aldı. Ya gerçekse? Ne olacak şimdi? Ben “Pelikan Dosyaları” denen şeyin bilinçli bir başkanlık sistemi çalışması olduğunu düşünmüştüm.
Oğuzcan Abakay TÜM YAZILARI
Barcelona ne zamandan beri kazanamıyor? Arda Turan neden bu kadar çok eleştiriliyor? Barcelona'da son haftalardaki başarısızlığın faturası kime kesilecek?
Ömer Çetinkaya TÜM YAZILARI
5haber.com Yazarı Ömer Çetinkaya bu hafta çocukların eğitimi konusuna değinerek çok önemli bir noktaya dikkat çekti. Çocuklarınız için hangi kitapları almalısınız?
Serdal Altun TÜM YAZILARI
  Yönetmen Serdal Altun, İŞİD ve Müslümanlık konusuna değinerek tarihten örnekler verdi. Gerçek Müslümanlık bu mu? “Irzımızdır çiğnenen, evladımızdır doğranan… Hey sıkılmaz, ağlamazsan, bari gülmekten utan!…” Mehmet Akif Ersoy Günümüzde yaşanan “Şii-Sünni” savaşından bahsetmeden önce 15. yüzyılda Yaşanan Husit Savaşlarına değinmek istiyorum. Husit “Mezhep” savaşları, ismini yakılarak öldürülen Hristiyan Reformcu Jan Hus’tan alıyor. Hus öldürüldükten […]
Ümit Dönmez TÜM YAZILARI
Paylaşımcı olmalıyız. Eller çoğaldıkça yük hafifler. Milliyetçilik de, kardeşlik de, yurttaşlık da, millî birlik ve beraberlik de bunu gerektirir. Anadolu Pisafirperverliği
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA