20 bin 127 sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu

Önceki gün Sivas’da bir toplantıya katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yüz binerce öğretmen adayının merakla beklediği sözleşmeli öğretmen alımı sözlü mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağını söyledi.

Katıldığı programda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yüz binlerce öğretmen adayının beklediği sonuçların 17 Mayıs Çarşamba günü açıklanacağını açıkladı. Bir öğretim görevlisinin ‘Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?’ sorusunu İsmet Yılmaz’a yönlendirmesi üzerine Bakan Yılmaz, sözlü sınav sonuçlarının 17 Mayıs Çarşamba günü açıklanacağını söyledi. Sözleşmeli öğretmen alımı başvuru sonuçları açıklandığı anda haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Sözlü Sınavlarda Standart Sapma Nasıl Olacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, mülakatlarda verilecek puanların KPSS puanının +5 veya -5 civarında olacağını açıkladı.  Bu şekilde sözlü sınavlardaki adaletsizliğin bir nebze olsun azaltılması planlanıyor.

5haber’in sözlü sınavlar hakkındaki önerisine gitmek için lütfen TIKLAYIN

Kamuya devam eden memur alım ilanları için TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, eğitim haberlerinden, kamu haberlerinden, memur alım haberlerinden, meb haberlerinden, öğretmen alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir