Etiket arşivi: Adalet bakanlığı

2500 Öğretmen İstihdam Edilecek

Adalet Bakanlığına bağlı ceza infaz kurumlarında tutukluların eğitimleri ve annelerinin yanında kalan çocuklar için eğitim açılacak. Adalet Bakanı Milli Eğitim Bakanı ile kapsamlı bir eğitim ve öğretim işbirliği protokolü imzalamaya  hazırlanıyor. Ceza evlerinde annesinin yanında kalan 3-6 yaş grubu çocuklar için kreş ve anaokulu cezaevlerindeki hükümlüler çocuklar ve gençler için lise ve meslek lisesi kurulacaktır. Protokol kapsamında hükümlü ve tutukluların kurum içinde 4 yıla kadar örgün eğitim veren mesleki eğitim merkezinde hem çalışıp hemde eğitimlerini tamamlamalarını ve burada lise bitirme derslerini alarak lise diplomalarını alacaklardır. Açıklamada 9 mart pazartesi  iki bakanlığın imzasından sonra ceza evlerinde kalan çocuklara kreş eğitimi tutuklu ve hükümlülere ise mesleki eğitim verileceği ifade edildi.

İŞKUR üzerinden 44 farklı branşta eğitim ve öğretim meslek personeli öğretmen alımı yapılıyor. Bu alımlardan en çok okul öncesi öğretmen alımı yapılıyor. Bu alımlardan en çok Okul öncesi öğretmenliği alımında 92 kişi , İngilizce öğretmenliği 58 kişi,rehber öğretmenliği psikolojik danışman 51, özel eğitim öğretmeni 39 kişi, çocuk gelişimi 37, sınıf öğretmeni 29, matematik öğretmeni 28, zihinsel engelliler öğretmeni 29,fizik 19,kimya 17, biyoloji 12, müzik 11 tarih 11 motor öğretmenliği 10 otomotiv öğretmenliği 10 olarak açıklandı. Tüm bu ilanlara İşkur e-şube portalı üzerinden öğrenebilirsiniz.

 

Kenan İpek Neden Müsteşarlık’tan Alındı-Yeni Müsteşar Selahattin Menteş Kimdir , Nerelidir?

Son dakika haberi: Alınan son bilgilere göre Adalet bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek’in görevinden alındığı belirtildi.

Müsteşarlık görevinden alınan İpek’in yerine OHAL Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Adalet Bakanlığı müsteşar yardımcısı Selahattin Menteş müsteşar oldu.

Kenan İpek’in neden Müsteşarlık görevinden alındığı ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi ancak İpek’in bürokraside yeni bir göreve atanması bekleniyor.

Selahattin Menteş Kimdir?

3 Ekim 1970 Malatya doğumlu olan Menteş, ilk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Sivrice İlköğretim Okulu, Sivrice Ortaokulu ve Sivrice Lisesinde yaptı.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Menteş buradan 1994 yılında mezun oldu.

1995 yılı Eylül ayında Elazığ Adli Yargı Hakim Adayı olarak kamu görevine başlayan Adale Bakanlığı yeni Müsteşarı Menteş, stajını bitirdikten sonra 1998 yılında Denizli Buldan hakimi olarak atandı. Buldan da ki görevinden sonra Eskişehir-Han, Adıyaman-Gölbaşı hakimi olarak  görev yapan Menteş, bu görevleri sırasında Kadastro Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemelerinde çalıştı.

2006 yılında Diyarbakır’da CMK 250 maddeyle yetkili Ağır Ceza Mahkemesinde üye hâkim olarak görev yaptı.

2010 yılında Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerini 2012 Haziran ayına kadar yürüttü.

2012 Yaz Kararnamesi ile Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı.

2013 yılında Mazeret Kararnamesi ile Ankara Adliyesine atandı.

2014 Şubat ayı itibari ile Müsteşar Yardımcısı olarak atanmıştır.

Son olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığına atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

5haber.com  | Ankara

Adalet Bakanlığı personel alımı yapmak için neyi bekliyor?

Adalet bakanlığından personel alım ilanı bekleyen adayların sabırsız bekleyişi devam ediyor.

Yüz binlerce adayın büyük bir merakla beklediği personel alımının yayımlanmasını bekleyen adaylar, ilanın bir an önce yayımlanmasını istiyor.

ilanların yayımlanmasını bekleyen adayların çoğu mülakatlara hazırlanmak için mevcut işlerinden ayrıldı ve yoğun şekilde hazırlık evresine girdi. Hazırlıklarda son anlara giren adaylar ilanın bir an önce yayımlanmasını istiyor. İlanın gecikmemesi adaylar adına sevindirici olacaktır.

İlanı bekleyen adaylar ilan ile ilgili tarihin kesin olmaması nedeniyle herhangi bir konuda plan yapamamaktadır.

İlanı bekleyen adaylar da bu haberimizi sosyal medya üzerinden paylaşarak seslerini başta Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olmak üzere diğer yetkililere duyurabilirler.

ALIMLAR HANGİ POZİSYONLARA OLACAK?

Adalet Bakanlığının beklenen personel alım ilanında başta zabıt katibi, icra katibi ve infaz koruma memuru olmak üzere mübaşir, şoför, teknisyen ve kaloriferci alımı yapması bekleniyor. Yayımlanması beklenen personel alımında ciddi sayıda personelin alınması bekleniyor.

Son dakika haberlerinden gündem haberlerinden. E daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.