Etiket arşivi: Hakkari haber

Son Dakika! Çukurca’da Patlama Oldu: 1 Asker Şehit Oldu

Son dakika haberi Hakkari’den geldi. Hakkari’ nin Çukurca ilçesi Güven Dağı bölgesinde devam eden operasyonlar sırasında daha önceden bölücü örgüt üyesi teröristlerin araziye döşediği el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlayıcının infilak etmesi sonucu meydana gelen patlamada 1 askerin şehit olduğu bildirildi.

Hakkari Valiliği tarafından yaşanan acı olay ile ilgili bir açıklama geldi. Valilik, Çukurca İlçesi Güvendağı bölgesi güneyinde, bugün bölücü terör örgütü PKK üyesi teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 askerin yaralandığı; ancak kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı. Bölgede operasyona devam ediliyor.

Sabah Saatlerinde Van’da Patlama

Bugün sabah saatlerinde Van’ın Çaldıran İlçesi Başeğmez Köyü kırsalında PKK’lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak etti. Patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada 2 güvenlik korucusu yaralandı. Yaralı korucular kaldırıldıkları hastanede tedavi altına alındı. Ancak hastaneye kaldırılan koruculardan 1’i doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Olay, dün saat 23.40’da Başeğmez Köyü Kafdağı Mevkiinde meydana geldi. PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının inflak ettirilmesi sonucu, güvenlik korucuları İsmail Deniz ile Emrullah Çiçek yaralandı. Helikopterle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’ne kaldırılan koruculardan İsmail Deniz doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, diğer güvenlik korucusunu tedavisi sürüyor.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Van’dan Sonra Hakkari’de de Eylem Yasağı İlan Edildi (Son Dakika Valilik Açıklaması)

Hakkari Valiliği tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Valilik yaptığı açıklamasında, kentteki açık hava gösteri ve toplantı yürüyüşlerini olası terör eylemlerine karşı 20 Nisan 2017 tarihine kadar yasakladığını duyurdu.

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada halkın huzurunu bozabilecek gruplar tarafından yapılabilecek her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, fidan dikme, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinliklerin 2 Nisan ile 20 Nisan 2017 tarihleri arasında yasaklandığı belirtildi. Açıklamada “Terör örgütlerinin Halk oylaması sürecinin provoke ederek kaos yaratmaya yönelik eylem arayışlarında olacakları, Ülkemiz genelinde PKK/KCK, FETÖ/PYD terör örgütlerine karşı başarıyla yürütülen operasyonlar gerekçe gösterilmek suretiyle toplu olarak yapılacak etkinlikler öncesi, esnası ve sonrasında terör örgütleri ve marjinal gruplarca toplumsal şiddet hareketlerine yönelik sansasyonel ve provakatif saldırıların yapılabileceği ve kargaşa ortamı çıkarılmaya çalışılabileceği bu etkinlikleri terör örgütünün propagandasına dönüştürebilecekleri, kamu düzenini bozarak, halkın can ve mal emniyetini tehlikeye düşürebilecekleri, güvenlik kuvvetlerine karşı taşlı, molotoflu, silahlı ve bombalı eylemler yapılabilecekleri değerlendirilmektedir” denildi. PKK/KCK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın sözde doğum günü kutlamaları bahane edilerek terör propogandası yapıldığına dikkat çekilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Yine 2003 yılından günümüze kadar özellikle terörist gruplar terör örgütünce önem atfedilen her yıl ‘4 Nisan’ gününde, PKK/KCK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın –sözde- doğum günü bahanesiyle ülkemiz genelinde terör örgütü propagandasına dönüştürülen kitlesel eylemlerin şiddet içerikli ve kanunsuz bir şekilde gerçekleştiği, çıkan olaylarda telafisi mümkün olmayan olayların meydana geldiği bilinmektedir. İlimizde de böyle bir eylemin gerçekleşmesi durumunda Halkoylaması takvimi de göz önünde bulundurulduğunda kamu düzeni ve güvenliğinin, başkalarının hak ve hürriyetlerinin ciddi tehlike altında olacağı değerlendirilmektedir. Bu nedenle; ilimizde genel güvenliğin, asayişin ve kamu düzeninin korunası ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasını önlemek amacıyla, Anayasamızda kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemlerin gerçekleştirilmesi durumunda meydana gelebilecek istenmeyen olayların engellenebilmesi, 5442 sayılı il idaresi kanununun 11/C maddesine ve 2911 Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri kanununun 17. Maddesine istinaden yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda diğer illerden katılımlarla birlikte; İlimizin tamamında; 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Halkoylamasıyla ilgili propaganda etkinlikleri haricinde, PKK/KCK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın –sözde- doğum günü bahanesiyle veya diğer terör örgütlerince müzahir şahıslar ile halkın huzurunu bozabilecek gruplar tarafından yapılabilecek her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, fidan dikme, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikler 02 Nisan ile 20 Nisan 2017 tarihleri arasında Valiliğimizin 02/04/2017 tarih ve 149 sayılı olurları ile yasaklanmıştır.”

5haber.com  |  Ankara

Hakkari’deki Hain Saldırıda Terhisine 50 Gün Kalan Asker Şehit Oldu

Son dakika hain saldırı haberi Hakkari’den geldi. Hakkari’nin Şemdinli İlçesinde bulunan Askeri Üs’e PKK’lılar saldırdı.

Derecik Belde!sinde bulunan Kilit Tepe Askeri Üs Bölgesine, bölücü terör örgütü PKK’lılar tarafından hain saldırı düzenlendi. Düzenlenen hain saldırıda bir askerimizin ağır yaralı bir şekilde Yüksekova Devlet Hastanesine götürüldü. Ancak terhisine 50 gün kaldığı öğrenilen yaralı asker, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu alınan son dakika bilgileri arasında.

Şemdinli’de bugün saat 15.00 sıralarında PKK’lı teröristler tarafından doçka ile saldırı düzenlendi. Saldırı sırasında konteyner içerisinde olan 20 yaşındaki Piyade Tankçı Er Oğuzhan Karaca ağır yaralandı. Bölgede operasyonlar yapılırken, ağır yaralanan Er Oğuzhan Karaca kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit düştü. Erzurumlu şehidin kara haberi merkez Yakutiye ilçesinde Şükrüpaşa semtindeki ailesine askeri yetkililer tarafından ulaştırıldı. Melek- Cihan Karaca çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Oğuzhan Karaca’nın şehit haberini duyan yakınları sinir krizi geçirdi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri şehidin yakınlarına ilk müdaheleyi yaptı. Şehidin cenazesi Van’da yapılacak törenin ardından memleketi Erzurum’da toprağa verilecek.

Bekar olan ve sivil hayatında kaportacılık yapan şehit Oğuzhan Karaca’nın, sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta sevgilisi ‘Zeynep’in’ adını mermilerle yazdığı görüldü. Oğuzhan Karaca’nın 12 Eylül günü yaptığı paylaşımda evini özlediğini belirterek, “Oğuz boylu, Bozkurt soylu, Ey Türk oğlu! Soyun sürsün, kaderin gülsün, başın dik, alnın açık, kılıcın keskin, ocağın mutlu bayramınız kutlu olsun. Hakkari’den selam olsun herkese” diye yazdı.

5haber.com  | Ankara

Hakkari’den Son Dakika Acı Haber: 1 Sözleşmeli Er Şehit Oldu

Son Dakika acı haberler gelmeye devam ediyor. Acının bu seferki adresi Hakkari oldu. PKK’nın havan saldırısında 1 sözleşmeli er şehit oldu.

Hakkari’ye bağlı Yüksekova ve Çukurca ilçeleri arasında bulunan Hisar Dağı bölgesi civarında bölücü terör örgütü PKK’lı teröristlerden hain saldırı geldi. Hainlerin havanlı saldırısı sonucu ağır yaralanan sözleşmeli er tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Bölge genelinde kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ve bölgenin güvenli hale getirilmesi için hava destekli operasyonlar devam ediyor.

Tunceli’de 2′ si Üst Düzey Olan 7 PKK’lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Tunceli Merkezinde bulunan Munzur Vadisi içinde yer alan Bali Deresi Vadisi içerisinde 2 günden bu yana bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlarda 3 PKK üyesi terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen bu 3 terörist ile birlikte bölge genelinde yapılan operasyonlar kapsamında 2 gün içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 10′ a yükseldi.

Siirt’te Dedektör Köpek PKK’nın Gömülü Silahlarını Buldu

Siirt’te devam eden operasyonlar kapsamında kent merkezinde bir evde yapılan aramada PKK’nın gömülü halde silahları ele geçirildi. Konu ile ilgili Valilik açıklama yaptı. Açıklamada, “Terör örgütü mensuplarının mevcut konumlarını ya da silah ve mühimmatlarını 155-156-140 ve Siirt Valiliği’ne ait 0 484 223 2030 numaralı hatlara ihbar ederek yakalanmalarını sağlayan vatandaşlarımız için, terörle mücadele kanunu kapsamına giren suçların aydınlatılmasını ve suç faillerinin yakalanmasını sağladıklarından, www.terorarananlar.pol.tr internet adresinde belirtildiği şekilde 4 milyon TL.’ye kadar ödüllendirme yapılacaktır” denildi.

5haber.com  | Ankara
DHA