Etiket arşivi: operasyon

Türkiye Alçak Harekete Cevap Verdi

Suriye de yaşanan hain saldırı sonrasında  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Milletimizin Başı Sağolsun diyerek Suriye’nin bu hareketi karşılıksız bırakmadıklarını belirterek yaptığı açıklama da;

Türkiye’nin  Suriye’ye ait 23 Adet Tankı İmha ettiğini, 200’den fazla rejim hedefinin ağır şekilde ateş altına alındığını, 5 helikopter, 10 zırhlı araç, 23 top ve obüs, 5 mühimmat kamyonu, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 3 mühimmat deposu, 2 malzeme deposu, 1 karargah binası ve 329 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Adana’da Büyük Operasyon

Adana’da Gece Huzur Operasyonu yapıldı. Adana’da 2 bin 720 polis memurunun katıldığı çok kapsamlı bir operasyon yapıldı.

Adana Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelindeki yollar ve umuma açık yerlerde gerçekleştirilen huzur ve güven uygulamasına Asayiş, Narkotik, Çevik Kuvvet ve Trafik şubelerinden 355 kara ekibi, 1 hava ekibi olmak üzere 2 bin 720 polis katıldı.

Operasyon neticesinde çeşitli suçlardan aranan 27 kişi yakalandı. Ayrıca 19 şahsa 34 bin 779 lira idari para cezası uygulandı.

Uygulamada 7 bin 412 araç kontrol edilirken, 52 araç trafikten men edildi, 3 çalıntı motosiklet ele geçirildi. Toplamda 124 araca 199 bin 899 lira ceza uygulandı. Kontrollerde 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet şarjör ve 49 adet dolu fişek, 2 ruhsatsız av tüfeği, 2 kuru sıkı tabanca, 5 kesici ve delici alet ile 22 gram esrar ele geçirildi.

 

Türkiye genelinde 70 binden fazla polis, jandarma ve sahil güvenlik personeli ile operasyon

Son dakika açıklaması geldi. Yapılan son dakika açıklamasında Türkiye genelinde yüz binlerce personel ile huzur operasyonu düzenlendiği bildirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bugün akşam saatlerinde Türkiye genelinde stratejik öneme sahip bölgeler ile özellikle vatandaşların yoğun olarak bulundukları umuma açık yerlerde Türkiye Huzur Uygulamalarının 5.’sinin gerçekleştirildiği kamuoyuna duyuruldu.

Aranan şahıs ve araçların yakalanması, suç işleme amacındaki şahısların caydırılması amaçlanan ve Emniyet Genel Müdürlüğünün koordinesinde yurt genelinde belirlenen 6 bin 905 noktada gerçekleşen uygulamaya 43.493 Emniyet, 27.626 Jandarma ve 586 Sahil Güvenlik personeli olmak üzere toplam 71.705 personel, 13.348 ekip (13.240’ı kara, 16’sı hava ve 92’si deniz) ve 374 dedektör köpek katıldığı belirtildi.

İstanbul’da Huzur Operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler 39 ilçede saat 20.00’da ‘Huzur Türkiye-5’ adlı denetime başladı. Şehrin birçok yerine kontrol noktaları kuruldu. Polis ekipleri bu noktalarda şüpheli görülen araçları durdurarak araçların içini kontrol edip, sürücü ve yolcuları GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolünden geçiriyor. Aramalarda narkotik dedektör köpekler de kullanılıyor. Metrobüs durak çıkışlarında da yolculara üst araması yapılıyor. Uygulamaya farklı birimlerden çok sayıda ekip katılırken, polis helikopteri de havadan denetim yapıyor. ‘Huzur Türkiye’ denetimi saat 22.00’a kadar sürecek.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden, Türkiye haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

81 İl Genelinde Dev Operasyon: 414 Kişi Gözaltına Alındı

Emniyet’ten 81 İl genelinde deva operasyon.

Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı tarafından koordinesi ile 81 il genelinde düzenlenen operasyonda, haklarında yakalama kararı bulunan 414 kişi gözaltına alındı. Operasyonda ayrıca 100 kilogram esrar, 2.5 kilo metamfetamin de ele geçirildi.

Ülke genelinde 5 bin 500 emniyet personelinin katılı ile gerçekleşen  Cuma günü 81 ilde şafak operasyonu düzenledi. EGM Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanı tarafından koordine edilen operasyon kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve yakalama kararı bulunan 414 kişi gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında 100 kilogram esrar, 2.5 kilo metamfetamin, 15 ecstasy hap, 51 kök hintkeneviri, 6 tabanca, 8 ruhsatsız av tüfeği ile 17 parça tarihi eser ele geçirildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kamu haberlerinden, politika haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden, operasyon haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara
DHA