Etiket arşivi: ptt dağıtıcı alımı

PTT Genel Müdürü Bozgeyik müjdeyi verdi: “PTT çalışanları arttırılacak”

PTT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, yaptığı son dakika açıklamasında PTT’ye personel alımında önümüzdeki dönemlere değindi. Bozgeyik yaptığı konuşmasında Cumhuriyet’in 100. yılında 40 bin olan personel sayısının 100 bine çıkarılacağını söyledi.

Düzenlenen iftar programına katılan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, iftar programı öncesi yaptığı konuşmasında PTT’nin 40 bin personeli olan büyük bir aile olduğunu söyledi.

PTT’nin, kendisine dünya markası olma hedefi koyduğunun altını çizen Kenan Bozgeyik, “Hızlı adımlarla o hedefe ilerlerken, hepimiz ama hepimiz bu topraklara hizmet etmek için bu bayrağı daha yukarıya çıkarmak için bu ülkenin onurunu ve şerefini daha da yüceltmek için daha fazla çalışmak zorundayız.” dedi.

İstihdam Açıklaması

Hiç durmadan çalışmaya devam ettiklerini dile getiren PTT Genel Müdürü KEnan Bozgeyik, şunları kaydetti:

“PTT gerçekten tarihi süreç içerisinde nasıl Kurtuluş Harbinde sorumluluğunu bilmişse, nasıl 15 Temmuz’da sorumluluğunu bilip o gece bütün ekibiyle 40 bin kişiyle sokağa dökülmüşse Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatıyla bu ülkenin onuru için gereğini yapmışsa, bundan sonra da Allah’ın izniyle yapacaktır. Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Ülkemiz için istihdam üreteceğiz. Topraklarımız için iş, aş üreteceğiz. İnsanımıza dokunup hizmet üreteceğiz. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz.

Sayın Başbakanımızın, Bakanımızın açtığı ufukla, Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde bir dünya markası olma yolunda attığımız adımları daha hızlandırarak, şu anda onun üzerinde şirket kurmayı planlamış ve başlangıcını da yapmış bir kuruluş olarak hızlı bir şekilde ülkemize hizmet edeceğiz.”

5haber.com  | Ankara

PTT KPSS 60 Puan Şartı ile Bin 750 Gişe Görevlisi ve Dağıtıcı Alımı Yapıyor

Son dakika açıklaması PTT’den geldi. PTT tarafından yapılan açıklamada bin 750 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

PTT resmi sitesi ve Devlet Personel Başkanlığı sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre, PTT A.Ş. bünyesinde istihdam edilmek üzere 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından bin 113 adet Gişe ve Büro Görevlisi ile 637 adet Dağıtıcı unvanlı “İdari Hizmet Sözleşmeli Personel” alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları

# Türk vatandaşı olmak.

# On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. (18/04/1983 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.)

# Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

# 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen suçlarından mahkum olmamak.

# Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

# Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

# Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak (Son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle mezun olmak).

# Yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak.

# 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak.

Gişe Görevlisi Özel Başvuru Şartları

# Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

# Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

# KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

Dağıtıcı Pozisyonu Özel Şartları

# İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların Ek-3 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olmak.

# Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 23/04/2017 tarihi itibariyle sahip olmak.)

# Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

# KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak

Başvuru Tarihi ve Şekli

İlgil alıma başvuruda bulunacak olan adayların başvurularını 18-23 Nisan tarihleri arasında  www.ptt.gov.tr ve
internet adreslerinden yapması gerekiyor. Yapılacak olan başvurularda adaylar en fazla 25 (yirmibeş) tercih yapabilecektir.

Detaylar için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara