Etiket arşivi: seda sayan

Ünlülerin reklamını yaptığı koronavirüs ilacı sahte çıktı! O ünlülere soruşturma açıldı

Bakanlık Ruhsatsız ürünün  reklamını yapanlara karşı harekete geçti. Firma ile ilgili hem Ticaret Bakanlığına hem de RTÜK’e suç duyurusunda bulunuldu. Milyonlarca takipçisi olan ünlüler ruhsatsız sahte bir vitamin hapının koronavirüse iyi geldiğini söyleyerek reklamını  yaptılar. Seda Sayan Eczanede satılıyor dedi. Eczacılar odasından yalanlama geldi ve bakanlık harakete geçti. Fakat koronavirüse karşı bir ilaç bulunmadı. İnternet üzerinden satılan bu ürünün toplatılması istendi.

Aralarında Şeyma Subaşı, Seda Sayan, Seray sever, Ebru Akel , Seren Serengil , Perihan Savaş gibi ünlülerde bulunuyordu.

Evlilik programları yasağı başlıyor mu? (Zuhal Topal, Esra Erol, Kısmetse Olur, Evleneceksen Gel bitti mi?)

Önceki gün yayımlanan 690 nolu Kanun Hükmünde Kararname ile uzun süredir tartışma konusu olan evlilik programları yayından kaldırıldı. Karar kamuoyunda büyük ses getirirken gelen ilk tepkiler kapatma kararının yerinde olduğu yönünde. Peki yasak ne zaman başlayacak? Evlilik programları yayınlanmayacak mı? İşte detaylar.

Yayımlanan KHK’da evlilik programlarının kapatılması ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

KHK’da yer alan ibarelerde, televizyon ekranlarında yayınlanan numaradan arkadaşlık ve ilişki reklamlarına yasak getirildiği öğrenildi. Bu nedenle evlilik programlarının yasaklanmadığı, sadece bazı yaptırımların getirileceği ortaya çıktı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Seda Sayan ile Erkan Çelik Neden Ayrıldı? Seda Sayan’dan Açıklama Geldi

Ani bir karar ile Erkan Çelik’ten ayrılan ve ayrıldıktan sonra Instagram  hesabını kapatan Seda Sayan, 1 milyona yakın takipçisini üzdü.

Seda Sayan, takipçilerini bilgilendirmek için bazı açıklama yaptı. Seda Sayan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Söz yazarı Erkan Çelik ile sevgi, saygı ve sadakat çerçevesinde devam eden beraberliğimizde aşkı, dostluğu ve iş arkadaşlığını hepinizin gözleri önünde yaşadık. Hayatın yüklerini beraber omuzlayıp büyük emeklerle var ettiğimiz bu ilişkide, gerek yoğun iş hayatlarımızın gerekse 6 yıllık beraberliğin getirmiş olduğu yorgunlukla maalesef ilişkimizi tüketme noktasına geldik. Bu sebeple ayrılığın bizler açısından yapılacak en doğru tercih olduğuna karar verdik. Bu ayrılık elbette ki sadece aramızdaki aşk ilişkisi ile sınırlı kalacaktır. İş arkadaşlığımız ve dostluğumuz bakidir. Öyle ki Erkan Bey ile yapımcılarımızı değiştirme gereği bile hissetmedik. Tüm bu süreçte birbirimize verdiğimiz kıymet hiç eksilmemiş hatta artmıştır. Bundan sonrası için birbirimizin mutluluğundan başka bir temennimiz olamaz.”

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara