Etiket arşivi: valiler kararnamesi

Ardahan Valiliğine atanan Mehmet Emin Bilmez kimdir, nerelidir?

21 Haziran Çarşamba tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan Valiler Kararnamesinde Mehmet Emin Bilmez, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcılığı görevinden Ardahan Valiliği görevine alındı.

Mehmet Emin Bilmez Kimdir?

1966 yılında Solhan’da dünyaya gelen Mehmet Emin Bilmez, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Elazığ Kaymakam adaylığı, Adana Aladağ Kaymakam vekilliği, Antalya İbradı Kaymakam vekilliği, Rize İkizdere Kaymakamlığı, Elazığ Ağın Kaymakamlığı, Van Muradiye Kaymakamlığı, Konya Sarayönü Kaymakamlığı yapmış olan Mehmet Emin BİLMEZ şu anda İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde genel müdür vekili olarak görev yapmaktadır.

5haber.com  | Ankara

Amasya Valiliğine atanan Osman Varol kimdir, nerelidir?

Bugün yayımlanan Resmi Gazete sayısında Tavas Kaymakamı Osman Varol Amasya Valisi olarak atandı.

Osman Varol Kimdir?

Dr. Osman Varol, 1976 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlamasının ardından 1994 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazanarak yükseköğrenimine başladı. 1999 yılında buradan mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Uluslararası İşletmecilik” Yüksek lisans programına katıldı.

2000 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine ilk adımını attı. Kaymakam Adaylığı sırasında çeşitli staj ve eğitim programlarına katılmasının yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans programını ve ayrıca İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde “Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi” alanında bir Yüksek Lisans Programını tamamladı. Bu süre içersinde Manisa Köprübaşı İlçesi’nde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.

2004 yılı Mart ayında 88. dönem Kaymakamlık Kursu’nun ardından Rize İli Derepazarı İlçesi Kaymakamı olarak göreve başladı. 2005 – 2008 yılları arası Batman İli Hasankeyf ilçe Kaymakamlığı, 2008 – 2010 yılları arası Batman Vali Yardımcılığı, 2010 – 2011 yılları arası Trabzon-Yomra Kaymakamlığı yaptıktan sonra, 2011 – 2014 yılları arasında da İngiltere’de Southampton Üniversitesinde “Politika ve Uluslararası İlişkiler” alanında doktora programını tamamladı.

02/09/2014 tarih ve 2014/1032 Sayılı Müşterek Kararname ile Tavas Kaymakamlığına atanan Kaymakam Dr. Osman VAROL, 27/10/2014 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır.

Kaymakam Dr. Osman VAROL halen Tavas İlçe Kaymakamı olarak görevini sürdürmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

5haber.com  | Ankara

Ordu yeni Valisi Seddar Yavuz kimdir? Nerelidir?

21 Haziran tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Muş Valisi Seddar Yavuz, Ordu Valiliğine atandı.

Seddar Yavuz kimdir?

Seddar Yavuz 1967 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olmuştur. Sırasıyla Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekillikleri, Korgun, Eğil, Dursunbey, Kadınhanı, Siverek, Kemer, Gaziosmanpaşa Kaymakamlıkları yapmıştır. Evli ve dört çocuk babasıdır. 13 Şubat 2014 tarih ve 5916 sayılı valiler kararnamesi ile Uşak Valiliği görevine atanmıştır.

25 Ağustos 2015 tarihinde Valiler Kararnamesi ile Muş Valiliğine atanmıştır.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Valiler Kararnamesi ile Muğla Valiliğine atanan Esengül Civelek kimdir?

21 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Muğla Valisi olarak atandı.

Esengül Civelek Kimdir?

Esengül Civelek, 1958 yılında Aydın’ın Nazilli İlçesinde dünyaya geldi.

1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Civelek, 1980 yılında Maliye Bakanlığı’nda devlet görevine başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Türkiye Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Uluslararası Haber Ajansı A.Ş, Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş ve Kadının Statüsü Genel Müdürlüğünde üst düzey görevlerde bulunmuştur. 22 Mayıs 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarlığına atanmış ve 17 Ağustos 2011 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararıyla Yalova Valiliği’ne getirilmiştir. 15 Eylül 2014 tarih ve 6780 nolu müşterek kararname ile Kırklareli valiliğine atandı. Evli ve 2 çocuk annesidir.
1991-1995 yılları arasında Muğla Valiliği yapan Lale Aytaman’dan sonra Türkiye’nin ikinci kadın valisidir. Eşi İsmet Gürbüz Civelek 2003 yılında Hatay Valisi iken yaşamını yitirmiştir.

5haber.com  | Ankara
Vikipedi

Yeni Eskişehir Valisi Sn. Özdemir Çakacak kimdir, nerelidir?

21 Haziran sayısı Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Eskişehir Valisi olarak atandı.

Özdemir Çakacak Kimdir?

1960 Adapazarı doğumlu olan Çakacak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden 1984 yılında mezun oldu. Mustafakemalpaşa ve Savaştepe Kaymakam Vekillikleri, Taşkent, Pazaryolu ve Akdağmadeni Kaymakamlıkları, Başbakanlık merkez teşkilatında Daire Başkanlığı, Şube Müdürlüğü, APK Kurul Başkanlığında Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü yaptı. 2007 yılında Van valisi oldu. İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve Bakanlar Kurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Uşak Valiliği görevine atanmıştır. 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Kırşehir Valisi olarak atanmıştır. 15 Eylül 2014 tarih ve 6780 nolu müşterek kararname ile Mersin valiliğine atandı.

Yeni Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak evli ve 2 çocuk babasıdır. (Wikipedia)

5haber.com  | Ankara

Diyarbakır Valisi olarak atanan Hasan Basri Güzeloğlu kimdir, nerelidir?

Yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Valisi olarak atandı.

Hasan Basri Güzeloğlu Kimdir?

Hasan Basri Güzeloğlu 22 Eylül 1964 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Türk bürokrat.Eski kaymakamlardan Kadir Güzeloğlu’nun oğludur.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1985 yılında birincilikle mezun oldu. Siverek, Simav İlçelerinde Kaymakam Vekilliği, Türkoğlu, Baskil, Güroymak, Ulukışla, Menderes ilçelerinde kaymakamlık, Gümüşhane ve Karaman ‘da valilik yapmıştır. 24 Nisan 2006 tarihinde Samsun valiliğine atanan Güzeloğlu buradaki görevini 2010 yılının Haziran ayına kadar sürdürmüş ve 13 Mayıs 2010 tarihli kararname ile Mersin Valiliğine atanmıştır. Mersin’de de 4 yıllık görevini tamamlamış 15 Eylül 2014 tarih ve 6780 nolu müşterek kararname ile Kocaeli valiliğine atanmıştır. 27 Eylül 2014’te Mersin’deki görevinden ayrılarak 1 Ekim 2014 tarihinde Kocaeli Valiliğindeki görevine başlamıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Güzeloğlu’nun, yayımlanmamış bir adet sosyolojik araştırması bulunmakta ve İngilizce bilmektedir.

5haber.com  | Ankara