Etiket arşivi: vasip şahin

Vasip Şahin’den Reina Saldırganı Flaş Açıklamalar (Operasyonlarda 197 Bin Dolar Ele Geçirildi)

Reina saldırganının yakalanmasının ardından açıklama yapması beklenen İstanbul Valisi Vasip Şahin’den son dakika açıklamaları geldi.

Operasyonlarla ilgili bilgi veren İstanbul Valisi Vasip Şahin, “152 adrese operasyon düzenlendi, 50 kişi gözaltına alındı. 168 yabancı da yabancı terörist olma ihtimaline karşı gerekli mercilere yönlendirildi. Terörist ile 197 bin ABD doları ele geçirildi.” sözlerini söyledi.

Vasip Şahin açıklamasının devamında, “(Reina’ya saldıran terörist) Özbekistan 1983 doğumlu. Afganistan’da eğitim almış, 4 dil bilen iyi yetiştirilmiş bir terörist. ” sözlerini söyledi ve ekledi “Teröstin yakalanmasıyla ilgili olarak İstanbul Valisi Şahin ve Emniyet Müdürü Çalışkan’ın yaptığı açıklamayı Reuters, AP, Cnn int. dahil dünya medyasından kuruluşlar canlı yayınlıyor”

Suçunu Kabul Etti

Vali Şahin, açıklamasının devamında ise teröristin suçunu kabul ettiği ve yapılan incelemeler ile parmak izinin de uyuştuğunu belirtti. Öte yandan teröristin Ocak ayında Türkiye’ye İllegal giriş yaptığı ortaya çıktı.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, politika haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden, Türkiye haberlerinden, terör operasyonlarından, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

İstanbul ve Çanakkale’de Okullar Kar Tatili Verildi-Son Dakika

İstanbul Valiliğinden son dakika açıklaması geldi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “İlimizde beklenenin üzerinde kar yağışı sebebiyle ulaşım güvenliği bakımından eğitim-öğretime Çarşamba günü ara verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Çanakkale’de Okullara Kar Tatili

Çanakkalede 5 gündür etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle, 7 ilçede okullar yarın için 1 günlüğüne tatil edildi.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kent genelinde 5 gündür etkili olan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı okulların yarın tatil edildiği belirtildi. Yapılan açıklamada Gelibolu, Lapseki, Biga, Ayvacık, Bayramiç, Ezine ve Yenice ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullarda 1 gün süreyle eğitime ara verildiği ifade edildi.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, eğitim haberlerinden, sıcak gelişmelerden, yerel haberlerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul

İstanbul Valisi Vasip Şahin’den Son Dakika Uyarısı Geldi!!

İstanbul’da önceki günden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle Vali Vasip Şahip, bir uyarısı bildirisi yayınladı. Şahin, yaptığı açıklamada, sürücülere bazı uyarılarda bulundu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, sürücülere uyarıda bulundu. Twitter hesabından açıklama yapan Şahin, “An itibariyle İstanbul’da köprüler, ana arterler, otoyollar, metrolar trafiğe açık. Sürücülerin kural ve ikazlara uymalarını rica ediyorum” dedi.

Bu arada Vali Şahin’e sosyal medya üzerinden ‘kar tatili’ sorusu yağdı. Veli ve öğrencilerin, ‘pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağı’ yönündeki çok sayıda tweetine Vali Vasip Şahin cevap vermedi.

Taksim Beyaza Büründü

İstanbul’da etkili olan kar yağışı, çocuklar için eğlenceye, sürücüler için ise çileye dönüştü. Bugünün hafta sonu olması nedeniyle, Taksim’e gelenler yoğun kar yağışı altında bol bol selfie çekti.

İstanbul’da etkili olan kar yağışı çocuklar için eğlenceye dönüştü. Çocuklar karla kaplanan sokaklarda bol bol kızak kaydı. Sahil yürüyüşü yapanlar, karın keyfini çıkardı. Tarabya’da ara sokaklarda kızak kayan çocuklar; “Çok heyecanlıyız. İnşallah Pazartesi günü okullar tatil olur. Karda kaymanın sevincini yaşıyoruz. Bir senedir bu anı bekliyoruz” dedi.Taksim, yoğun kar yağışına rağmen, kalabalık günlerinden birini yaşadı. Taksim’e gelenler yoğun kar yağışı altında selfie çekti. Nostalji tramvayı fotoğraf meraklılarının ilgi odağı oldu.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, Türkiye haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul

İstanbul’da Kar Yağışı Hayatı Felç Etti!! Ulaşım Durdu , Uçak, İç Hatlar ve Vapur Seferleri İptal Edildi | Son Dakika

Önceki gün akşam saatlerinden itibaren İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı, hayatı felç etti. Bugün de devam eden kar yağışı nedeniyle kentte hayat, durma noktasına geldi.

Sabah saatlerinde evlerinden çıkan vatandaşlar toplu ulaşım araçlarına binebilmek için ana yollara yürüyerek gitmek zorunda kaldı. Yoğun kar yağışı ve yolların karla kaplı olması nedeniyle vatandaşlar yürümekte zorlandı. İş yerlerine araçları ile gitmek isteyen bazı vatandaşlar araçlarını ara sokaklardan çıkartamadı. Bazı vatandaşlar ise araçlarını dün akşamdan kolay bir şekilde çıkabilecekleri yerlerde bıraktı. Bir vatandaş kar ile kaplanan aracını sıcak su ile temizlemeye çalıştı. İstanbul’un yokuş semtlerinde araçlar yamaçlarda çıkamayarak patinaj yaptı. Şişli -Akağalar Caddesi’nde bir taksi şoförü hızını alamayarak hızlı bir şekilde yokuş aşağıya kaydı. Korna çalarak aşağıya kayan taksinin önünde şans eseri araç ve yayanın olmaması herhangi bir yaralanma veya can kaybına neden olmadı. Cadde üzerlerinde park halinde çok sayıda aracın olduğu görüldü.

Vapur Seferleri Durduruldu

İstanbul’da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Şehir Hatları tüm seferlerini iptal etti. İskelelerden yapılan anonslarda seferlerin iptal edildiği duyuruldu. Motor seferlerinin ise devam ettiği görüldü. Dentur Terminal amiri Ömer Faruk Çelikçi, “Vapur seferleri şu an için iptal. Yolcu motorları devam ediyor. Hava şartları kötüye giderse iptal edilebilir .Şu an seferlerimiz aksatılmadan devam ediyor” dedi.

Gemi Geçişleri Kapatıldı

İstanbu Boğazı’da çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada İstanbul Boğazı’nın saat 08.55 itibarıyla çift yönlü olarak gemi geçişlerine kapatıldığı bildirildi.

Şehit Hatlarında Sefer İptalleri

İstanbul’da devam eden yoğun kar yağışıyla şehir hatları sefer iptalleri yaptı.İskelelerden yapılan anonslar doğrultusunda Kadiköy-Beşiktaş,Kadiköy-Eminönü ve Kadiköy-Karaköy seferlerinin ikinci bir emre kadar durdurulduğu anons edildi.

THY’nin 500 Seferi İptal Edildi

İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları (THY), 6-7 Ocak tarihinde Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapacağı 500 seferini iptal etti.Kar yağışının dün akşamdan beri etkili olmasından dolayı Atatürk Havalimanı’na inmesi gereken 70 üzerinde uçak başka meydanlara yönlendirildi. Bu yüzden havayolu şirketleri seferlerinde aksama yaşandı.Devlet Hava Meydanları İşletmesi dün akşamdan beri aksama olmaması için yoğun olarak karla mücadele etti. Pistler açık tutulmaya çalışılmasına rağmen uçaklar sefer aksamaları nedeniyle iniş ve kalkış yapamadı

5haber.com   | İstanbul
DHA