Etiket arşivi: zabıt katibi alımı

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 2250 Katip ve 250 Mübaşir Alıyor (Başvurular Devam Ediyor)

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu zabıt katibi ve mübaşir alımı yapılacağı bildirildi.

Adalet Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfaları üzerinden yapılan duyuruda en az lise mezunu ve  KPSS 70 puan şartı ile 2250 zabıt katibi ve 250 mübaşir olmak üzere toplamda 2500 personel alımı yapılacağı bildirildi.

Başvuru Genel Şartları

İlana başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki özel şartları taşıyor olması gerekmektedir. Öte yandan özel şartlar ise şu şekildedir;

Mübaşir Alımı

# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

# KPSS’den 70 ve üstü puan almış olmak,

Zabıt Katibi Alımı

Başvuru Şekli

İlana başvurular Adalet Bakanlığı komisyonlarına şahsen yapılmaktadır. Başvuru yapacak adayların aşağıdaki evraklarla birlikte 81 İlde bulunan Adliyelere 24 Ekim tarihine kadar müracaat etmesi gerekmektedir. Adaylar bulundukları ilden başka bir ile başvuru yapabileceklerdir. Ancak mülakatlar başvurduğunuz ilde olacaktır.

# Başvuru formu,
# Öğrenim belgesi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Bilgisayar sertifikası (Sadece katipliğe başvuru yapacaklar)
# Eş durumu beyanı.

 Sözleşmeli zabıt kâtipliği pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları

Sözleşmeli mübaşirlik pozisyonları için atama yapılacak komisyonlar, sınav izni verilen mahaller ve sınavı yapacak adalet komisyonları

Memur alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Danıştay Zabıt Katibi, Hizmetli ve Şoför Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Danıştay Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan personel alım ilanında en az lise mezunu zabıt katibi, hizmetli ve şoför alımı yapılacağını duyurdu.

Yayımlanan ilanlara başvurular 28 Haziran günü başlamış olup 4 Temmuz tarihine kadar başvurular alınmıştı. Başvuruların 4 Temmuz mesai saatinin bitmesi ile sona ererken ilgili personel alımına başvuruda bulunan adaylar, başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklemeye başladı.

Zabıt Katibi Alımı

Danıştay’a 60 zabıt katibi alımı yapılacak. Personel alımı için mülakata alım yapılaca sayının 20 katı kadar aday çağrılacak. 1200 kişilik mülakat listesinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Listenin tam açıklanma tarihi belli değilken duyuru Danıştay resmi internet sitesi (danistay.gov.tr) üzerinden yayımlanacak. Sıralamaya giren adaylar sırasıyla önce on parmak testinden daha sonra ise sözlü sınav testinden geçecek.

Şoför ve Hizmetli Alımı

DPB üzerinden yayımlanan bir diğer ilanda ise Danıştay bünyesine istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 10 hizmetli ve 15 şoför alımı yapılacağı belirtildi. İlgili alıma başvurular da 4 Temmuz mesai bitimi itibariyle sona erdi. Şoför alımı uygulama sınavı için alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday, uygulama sınavına KPSS puanı ile sıralanacak.  Hizmetli alımı için alınacak personel sayısının 5 katı kadar aday, mülakata çağrılacak.

Personel Alım Başvuru Sonuçları

Danıştay personel alımı başvuru sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlar üzerinden takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Danıştay en az lise mezunu zabıt katibi, şoför ve hizmetli alımı yapıyor

Danıştay Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanı yayımlandı.

Danıştay tarafından DPB üzerinden yayımlanan personel alım ilanına göre en az lise mezunu 85 personel alımı yapılacağı belirtildi. Alımı yapılacak 85 personelin 60’ı zabıt katibi, 15’i şoför, 10’u ise hizmetli kadrosunda istihdam edilecek.

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

İlgili alıma ait başvurular 28 Haziran günü mesainin başlama saati ile başlayacak ve 4 Temmuz mesai bitimine kadar Danıştay Başkanlığında şahsen alınacak.

Başvuru Genel Şartları

# 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

# 35 yaşını bitirmemiş olmak (31/12/1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

# 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

# Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Zabıt Katibi Alımı Başvuru Özel Şartları

# Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak,

# Diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,

# Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak.

Şoför Başvuru Özel Şartı

# E sınıfı ehliyete sahip olmak.

Başvuru Esnasında İstenen Evraklar

# Başvuru Formu
# Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
# 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi.
# Diploma aslı veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi ve fotokopisi,
Şoför hizmetinde çalıştırılacak destek personeli başvurusunda bulunacaklar için sürücü belgesi fotokopisi.

5haber.com  | Ankara

Adalet Bakanlığı personel alımı yapmak için neyi bekliyor?

Adalet bakanlığından personel alım ilanı bekleyen adayların sabırsız bekleyişi devam ediyor.

Yüz binlerce adayın büyük bir merakla beklediği personel alımının yayımlanmasını bekleyen adaylar, ilanın bir an önce yayımlanmasını istiyor.

ilanların yayımlanmasını bekleyen adayların çoğu mülakatlara hazırlanmak için mevcut işlerinden ayrıldı ve yoğun şekilde hazırlık evresine girdi. Hazırlıklarda son anlara giren adaylar ilanın bir an önce yayımlanmasını istiyor. İlanın gecikmemesi adaylar adına sevindirici olacaktır.

İlanı bekleyen adaylar ilan ile ilgili tarihin kesin olmaması nedeniyle herhangi bir konuda plan yapamamaktadır.

İlanı bekleyen adaylar da bu haberimizi sosyal medya üzerinden paylaşarak seslerini başta Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olmak üzere diğer yetkililere duyurabilirler.

ALIMLAR HANGİ POZİSYONLARA OLACAK?

Adalet Bakanlığının beklenen personel alım ilanında başta zabıt katibi, icra katibi ve infaz koruma memuru olmak üzere mübaşir, şoför, teknisyen ve kaloriferci alımı yapması bekleniyor. Yayımlanması beklenen personel alımında ciddi sayıda personelin alınması bekleniyor.

Son dakika haberlerinden gündem haberlerinden. E daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Lise Mezunları Nasıl Memur Olur? Lise Mezunları İçin Memurluk Yolu

Milyonlarca işsiz vatandaş, memur olma hayali ile geçtiğimiz yıl Kamu Personeli Seçme Sınavına girdi. KPSS’den geçerli bir not alan adaylar, memur olma umudu ile personel alım ilanlarını beklemeye başladı.

Kamu personeli alım ilanlarını bekleyen milyonlarca memur adayları arasından büyük çoğunluğu, lise mezunu memur adayları olarak göze çarpıyor. Bu nedenle en çok aranan kelimelerden biri de lise mezunu memur personel alımı ilanları kelimesi oluyor. Lise mezunu işsiz vatandaşların memur olma adına önlerindeki en büyük  fırsat, geçtiğimiz yıl yapılan KPSS ortaöğretim sınavıydı. KPSS ortaöğretim sınavına girerek KPSS P94 puan türünden geçerli bir puan alan lise mezunları, kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan memur personel alım ilanını bekliyor.

KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından milyonlarca adayın beklediği lise mezunu personel alım duyurusu Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Ancak KPSS sonrası ilk alım olduğu için çok sayıda başvuru olmuş ve mülakata çağrılan adayların puan sıralaması yüksek seviyelerde kalmıştı.

Bu alım sonrası yine memur personel alımlarını bekleyen lise mezunu memur adaylarının, memur olma adına en büyük şanları Adalet Bakanlığıdır. Adalet Bakanlığı, kamu kurumları arasında lise mezunu memur alan kurumların başında gelmektedir. Başta zabıt katibi ve infaz koruma memuru olmak üzere mübaşir, teknisyen, şoför ve kaloriferci alımları ile lise mezunu işsiz vatandaşları memurluk hayaline kavuşturan Adalet Bakanlığının yeni bir personel alım ilanı için hazırlık içinde olduğu öğrenildi.

Adalet Bakanlığının Nisan sonu veya Mayıs ayı döneminde bir personel alımı yapması bekleniyor. Lise mezunu personel alımı yayımlanır yayımlanmaz haberdar olmak için 5haber.com’u sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası içinTIKLAYIN
Facebook Grubu içinTIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Adalet Bakanlığı 810 İcra Katibi Alımı İlanı Yayımladı (En Az Lise Mezunu Memur Alımı)

Son dakika duyurusu Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlandı. Yayımlanan duyuruda İcra katipliği için personel alımı duyurusu yayımlandı.

Yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 810 icra katibi alımı yapılacağı belirtildi. İşte ilgili ilana başvuru şartları ve başvuru detayları.

Başvuru Şartları

İlgili ilana başvuruda bulunacak adayların aşağıda yazan şartları taşıyor olması gerekmektedir.

# Türk vatandaşı olmak,
# Merkezi sınavın (KPSS-2016) yapıldığı 2016 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,
# Merkezi sınavda en az 70 puan almış olmak,
# Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
# Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen suçları işlememiş olması,
# Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
# Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
# En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,
# Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak.

Başvuru Tarihi, Yeri ve Şekli

İlgili personel alımına başvuruda bulunacak olan adayların 2-16 Ocak tarihleri arasında aşağıda yazan evraklarla ilgili komisyon başkanlıklarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

# Başvuru formu,
# Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ya da onaylı fotokopisi,
# KPSS sonuç belgesi,
# Bilgisayar veya daktilo sertifikası

Not: “Örgün eğitim veren fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.”

Atama İzni Verilen Yerler

5haber.com  | Ankara

Adalet Bakanlığı 2017 Yılının Hangi Dönemlerinde Personel Alacak? Başvuru Yapacak Adaylar Dikkat!!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından önceki gün yapılan açıklamada, Adalet Bakanlığı bünyesine 2017 yılı içerisinde 16 bin yeni personel alımı yapılacağının müjdesini verdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Bakan Bozdağ, “2017 yılı içinde Adalet Bakanlığı olarak yaklaşık 16 bin yeni personel alımı yapacağız. Bunlardan kastım icra katibi, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför, kaloriferci, infaz koruma memuru, infaz katibi gibi şeyler ve de hakim savcı alımı dahil 16 bin civarında alım yapılacaktır. Son çıkarılan KHK ile biz uzman çavuşlar ve uzman erbaşlardan 2 yıl çalıştıktan sonra görevden ayrılanların gardiyan olarak mesleğe alımı konusunda bir hüküm koyduk. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir ilana çıkacağız. 35 yaşını doldurmamış olanlar arasından bunun seçimi yapılacak. Zannedersem ilk ilanda 5 bin kişi bunlardan alacağız. Büyük ihtimalle aralık ayı içinde bunun ilanını yapacağız.” sözleri ile memur olmak için bekleyen milyonlarla gence müjdeyi verdi.

Alımlar Ne Zaman Olacak?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan bu açıklamanın ardından binlerce işsiz vatandaş, Adalet Bakanlığının 2017 yılı içerisinde yapacağı personel alımını beklemeye başladı. Adalet Bakanlığının her yıl olduğu gibi gelecek yıl da genellikle Şubat Mart döneminde, Haziran-Temmuz döneminde ve Eylül Ekim döneminde personel alımı yapması bekleniyor.

Zabıt Katibi Adayları Dikkat!!

Bu kapsamda ise personel alımına başvuruda bulunacak olan zabıt katibi adaylarının on parmak çalışmalarına şimdiden başlaması, klavye sınavı günü geldiğinde sınava hazır olmalarını sağlayacaktır. Öte yandan ön lisans adalet ve bilgisayar bölümü mezun olmayı herhangi bir bilgisayar sertifikası olmayan adayların ise MEB onaylı bilgisayar kurslarına şimdiden yazılması gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber.com’ u takipte kalın.

5haber.com | Ankara