Kredi ve Kredi Kartı Borcu Nedeniyle 1 Milyon 216 Bin Kişi Yasal Takibe Girdi

Son yıllarda sıkça karşılaştığımız olaylardan biri de kredi veya kredi kartı borcu yüzünden takibe alınma. TBB tarafından bu konu hakkında bir açıklama yapıldı ve kredi ile kredi kartı borcu yüzünden yasal takibe takılan kişilere ait istatistikler yayınlandı.

Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcu nedeniyle hakkında yasal takip başlatılan kişi sayısı önceki yılın ilk on bir ayında 1.22 milyon kişi seviyesine ulaştı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi tarafından, banka verilerinden yapılan derlemeye göre, bu süre içinde 902 bin kişi kredi kartı borcu nedeniyle, 667 bin kişi de bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe alındı.

TBB Risk Merkezi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada verilerin, aynı yıl içinde birden fazla kaydı bulunan kişilerin bir kez sayıldığına dikkat çekildi. Bu süre içinde yasal kredi ve kart borçluların sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 oranında azalma gösterdi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, ekonomi haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir