Müezzinoğlu’ndan Taşeron İşçi ve Babaanne Projesi Açıklaması | Son Dakika | 6 Ocak


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlık olarak çalışma hayatında milli seferberlik başlattıklarını belirtti. Torun bakan büyük anneye bebek parası projesinin ise İstanbul Sanayi Odasıyla gerçekleştirilen pilot bir proje olduğunu ifade eden Bakan Müezzinoğlu, ”İstanbul Sanayi Odası ve iş dünyasının sponsorlarıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı birlikte bir proje uygulamasını, protokolünü, ay sonuna kadar hazırlayıp tamamlayacak ve ay sonu, protokolle bir pilot uygulama çalışmasını yaklaşık bin ailede yapacağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzenoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Konya’ya geldi. Bakan Müezzinoğlu, ilk olarak Konya Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret etti. Daha önceki bakanların ziyaretlerinin aksine, bugün geniş güvenlik önlemi alındığı görüldü. Eğitimli köpekle valilik binası önü ve çevresinde bomba araması yapıldı. Özel Harekat ekipleri eşliğinde de çevrede önlem alındı.

Bakan Müezzinoğlu, sözlerine Cihanbeyli’de öğrenci servisinin devrilmesiyle yaşamını yitiren öğrencilere Allah’tan rahmet, yaralı öğrencilere de acil şifalar dileyerek başladı.

İzmir’de Şehit Olan Kahraman Polis

1’i polis 2 kişinin şehit olduğu İzmir Adliyesi’ndeki bombalı terör saldırısına da değinen Bakan Müezzinoğlu, saldırıda şehit düşen trafik polisi Fethi Sekin’in, canı pahasına, teröristleri fark edip müdahale ettiği ve ülkemizi ve İzmir’i, büyük bir felaketten kurtardığını söyledi.

Törer örgütlerinin üst akıl tarafından kullanılan birer maşalar olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, ”Terör eylemleri son dönemde farklı farklı kesimlerden, gruplardan geliyor. Adları ne olursa olsun, Türk milleti bunu biliyor ki, bunlar maşalar. Bu üst akıl, bir gün farklı bir maşayı, ertesi gün farklı bir maşayı kullanıyor. Temel amaç, bu büyük milletin büyük hedeflerine yürüyüşünü engellemek. Ama onlar hangi tuzakları kurarsa kursunlar, hangi hain terör eylemlerini planlarlarsa planlasınlar, bu milletin cesareti, asaleti, bütün bunların üstesinden gelecek birlik ve beraberlik içinde o gelecek büyük hedeflerine yürüyecektir” diye konuştu.

Milli Seferberlik

Bakan Müezzinoğlu, bakanlık olarak çalışma hayatında milli seferberlik başlattıklarını belirterek, şunları söyledi:

”Bugün bakanlık olarak, ‘Çalışma Hayatı Milli Seferberlik’ startını Konya’dan veriyoruz. Gerek sanayicimiz, işadamımız, yatırımcımız, gerekse işçi kardeşlerimiz topyekun, Konya’da, Türkiye’de daha çok istihdam sağlayan, daha çok üreten, daha çok ihracat yapan, birlikte büyük hedeflerine yürüyen millet olmayı başaracağız. Bugün Konya’dan bismillah diyoruz, hayırlı uğurlu olsun.”

Büyükanne Projesi

Bakan Müezzinoğlu, ‘Büyükanne’ projesinin kamuoyuna yansıdığı gibi olmadığını belirtti. Projenin İstanbul Sanayi Odasıyla gerçekleştirilen pilot bir proje olduğunu ifade eden Bakan Müezzinoğlu, ”Büyükanne projesini, İstanbul Sanayi Odasıyla birlikte 1.5 aydır çalışıyoruz. İstanbul Sanayi Odası ve İstanbul Sanayi Odası’ndaki iş dünyasının sponsorlarıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı birlikte bir proje uygulamasını, protokolünü, ay sonuna kadar hazırlayıp tamamlayacak ve ay sonu, protokolle bir pilot uygulama çalışmasını yaklaşık bin ailede yapacağız. Büyükanne projesinin artıları, eksileri, nasıl yaparsak daha iyi oluru, yıl ortasında görmüş olacağız. Projenin şu andaki boyutu, kamuoyuna yansıtıldığı gibi değil. İstanbul Sanayi Odası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ‘Büyükanne’ pilot uygulama projesidir” dedi.

Taşeron Açıklaması

Bakan Müezzinoğlu, taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili de şöyle konuştu:

”Taşeron işçilerle AK Parti hükümeti olarak, bununla ilgili düzenleme çalışması yapacağını taahhüt etti. Bu yönde sayın başbakanımızın, çalışmaların yapılması konusunda Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek beyin başkanlığında, bizim de içinde olduğumuz ilgili bakanlıklarla, çalışmalarımızı yapıyoruz. Biz bakanlık olarak kamu çalışanı reformunu öncelikliyoruz. Kamu çalışanı reformunu, 2017 yılı ortalarına kadar başarabilirsek zaten bunun içinde şekillendireceğiz. Taşeron dediğimiz çalışanlarımız biraz daha sabırlı olmaları gerekir.”

Bakan Müezzinoğlu, valilik ziyaretinin ardından Meram Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Cihanbeyli’deki öğrenci servisinde yaralanan öğrencileri ziyaret etti.

Bakan Müezzinoğlu, ‘Çalışma Hayatı Milli Seferberliği’ projesi kapsamında bir restoranda kamu kurumlarında çalışan işçilerle öğle yemeğinde buluştu. Bakan Müezzinoğlu, amaçlarının farklı kurumlarda, farklı statülerde çalışan işçilerle hem yemek yemek hemde istişare yapmak olduğunu belirtti.

 Taşeron işçi haberlerinden anında haberdar olmak için Facebook sayfamızı beğenebilir ve grubumuza üye olabilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN

Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


“Müezzinoğlu’ndan Taşeron İşçi ve Babaanne Projesi Açıklaması | Son Dakika | 6 Ocak” için 9 cevap

 1. HERZAMAN Kİ GİBİ YALAN KONUŞAN BAKANADA DİYECEĞİMİZİ SANDIKTA SÖLERİZ BEKLESİNLER TAŞERON DEMEK ÜLKENİN %20 Sİ DEMEK BUDA REFERANDUMAN YETER BİZCEEE

 2. Yanlış yapıyorlar.taşeron artık hükümeti desteklemiyor bu yüzden.taşerona sürekli yalan söyledikleri için artık diğer sözleri de doğru sayılmıyor.eğer bu iş yapılacaksa seçime bırakılırsa taşeron kadrolu olsa da hüküneti desteklemez.

 3. Imkanlar dahilinde yapacagina inaniyorum.Bakanimizin yaptigi calismalarda hemen bir anda olmasi beklenemez.Boyle dusunenler kendini bosuna yorar.

 4. Kor allaha a nasil bakarsa allahda kore oyle bakarmis bu saatten sonra hangi taseron size oy veriyorsa O taseronun

 5. Daha ne kadar beklicez,4 sene oldu 4.Ayıp artık sıkılmadınız mı oyalamaktan.Ya alın ya da umut vermeyin.

 6. Torununa bakana para verecekseniz peki bunun kayanağı nerden gelecek benim.
  Benim önerim çalışân annelerden sağlansın bunun kaynağı ,
  Evde kendi çocuğuna bakan büyüten Annelerin nafakalarından kesilmesin

 7. Oyalamak sadece kendileri için olan yasa anında çıkıyor oyları alsınlar milleti kandirsinlar ben inanmıyorum artık bir daha oy falan yok

 8. ARTIK YETER YA YETER HANGİ BAKAN GELİRSE GELSİN AYNI SÖZLER ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDİYOR DEYİP BAŞKA BİR ŞEY YOK ELBET SANDIK YAKIN

 9. 5 yıldır çalıştığım yerden çıkarılmak üzereyim acaba bu kadro ne Zaman gelecek çok merak edıyorum ben işsiz kaldığım Zaman mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.