Rejim Güçleri Halep’te Sivillerin Tahliyesini Yapan Konvoya Saldırdı

Ateşkes kararının alınmasının ardından sivillerin tahliye edildiği konvoya rejim güçleri tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Al Jazeera, Halep’te sivillerin tahliyesini yapan konvoya rejim güçleri tarafından saldırıda bulunulduğunu; saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Londra merkezli Suriye Gözlem Örgütü Doğu Halep’ten tahliyelerin yeniden başladığını, hasta ve yaralıları taşıyan ambulansların Doğu Halep’i terk etmeye başladığını duyurdu.

Suriye Ordusu kaynakları da sabah yaptığı açıklamada ateşkes uygulamasının geceden beri yürürlükte olduğunu, ilk konvoyun doğu Halep’ten batı Halep’e doğru yola çıktığını açıkladı.

Rus medyası da Rus askerlerin tahliyelere yardımcı olacığını duyurdu. Rusya Savunma Bakanlığı kaynaklarına göre Rusya, Suriye Hükümeti’nden silahlı muhalif gruplar ile ailelerinin Idlip’e güvenli bir şekilde çıkış yapabilmelerinin sözünü aldı.

Ömer Çelik: “Dünyanın Halep Utancı ile Yüzleşmesi Gerekiyor”

Temasları kapsamında Berlin’de bulunan AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “Dünyanın Halep utancı ile yüzleşmesi lazım” dedi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, güvenlik haberlerinden, dünya haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com   | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir