5 haber
Bize Katılın
AdanasporAkhisarAlanyasporAntalyasporBaşakşehirBeşiktaşBursasporÇaykurrizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlısporTrabzonspor

TFF İle Süper Lig’in 5 Büyük Kulübü 10 Kasım Vesilesi ile Mesaj Yayımladı

Türkiye Futbol Federasyonu ve Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ile Bursaspor 10 Kasım mesajı yayımladı.

TFF İle Süper Lig’in 5 Büyük Kulübü 10 Kasım Vesilesi ile Mesaj Yayımladı
Bu haber 10 Kasım 2016 - 14:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78′ inci yıldönümü vesilesi ile Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig Takımlarından Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor takımları mesaj yayımladı. İşte TFF’den ve kulüplerden yayımlanan mesajlar.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF):

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyetimiz ile yaşıt olmaktan gurur duyan Türkiye Futbol Federasyonu olarak Atatürk’ün “çağdaş medeniyetler seviyesi üstüne çıkma” hedefini, Türk futbolunu geliştirme, uluslararası düzeyde rekabet edecek altyapıyı oluşturma, topluma spor kültürünü benimseterek çağdaş ve kurumsal bir yapıda futbola yaygınlık kazandırma misyonumuz ile sürdüreceğimizi bir kez daha vurgularız.”

Beşiktaş Kulübü:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 78. yılında saygıyla ve minnetle anarken, izinde olduğumuzu yineliyoruz. Beşiktaş Camiası olarak; Ata’mıza olan kalbimizdeki derin sevgi ve inançla, bizlere işaret ettiği muasır medeniyet yolunda kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz. Dünya döndükçe Ata’mıza olan sevgimiz, saygımız, inancımız ve Beşiktaşlı duruşumuz sürecektir.”

Fenerbahçe Kulübü:

“Atamızı saygıyla anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde şükran, özlem, saygı ve rahmetle yad ediyoruz.”

Galatasaray Kulübü:

“Sadece Türk halkının değil, tüm insanlığın saygısına mazhar olmuş büyük devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk düşünce, ilke ve devrimleri ile yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir. Türk halkını bağımsız devlet düşüncesinde birleştiren ve bu ülküde kurtuluş mücadelesinin önderi olan Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yılında sevgi, saygı ve özlemle bir kez daha anıyoruz.”

Trabzonspor Kulübü:

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. yıldönümünde sevgi, saygı ve sonsuz bir hasretle anıyoruz.”

Bursaspor Kulübü:

“Demokratik, laik, çağdaş değerleri, birleştirici, bütünleştirici yapısı ve bilimsel doğruların rehberliğini esas alan anlayışı ile kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni, sonsuza dek bölünmez bir bütün olarak yaşatma düşüncesiyle bizler, onun izinde olmaya devam edeceğiz.”

5haber.com  | Ankara

SON DAKİKA