Darbe Taltifleri Verilmeye Başlandı-Kim Ne Kadar Taltif Alacak? Taltifler Ne Zaman Yatacak?

Emniyet mensubu polislerin uzun süredir beklediği darbe taltifleri hesaplara yatmaya başladı.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişiminde görev alan polislere verilecek olan taltifler belli oldu. Binlerce emniyet mensubu polis tarafından sabırsızlıkla beklenen darbe taltifleri, bugün öğleden sonra polislerin hesabına yatırılmaya başlandı.

5Haber muhabirimizin emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, binlerce polisin beklediği darbe ödülleri dağıtılmaya başlandı. Türkiye genelinde darbe gecesi görev alan yaklaşık olarak 261 bin polise 16 ile 24 maaş arasında taltif ödemesi yapılması konusunda çalışmalar tamamlandı ve bu taltifler personellerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Emniyet Genel Müdürülüğü (EGM) 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün kanlı darbe girişimi sırasında 54 ‘ü Özel Harekat Daire Başkanlığı bünyesinde görevli özel harekat polisi ile birlikte 62 personeli şehit olmuştu.

Darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile sokaklara dökülen halkla beraber omuz omuza mücadele eden ve sergiledikleri kararlı duruş ile cuntacı askerleri püskürtmeyi başaran emniyet ekiplerine ödül mahiyetinde verilen taltifler.

Ne Kadar Taltif Verilecek?

Yapılan son dakika araştırmalarında polislere verilecek olan taltiflerin derecelere ve eğitim durumuna göre miktarının ne kadar olacağı açıklandı.

Ödemeler Ne Zaman?

Polise Maaş İkramiyesi 15 Temmuz 2016 FETÖ/PDY’nin kanlı darbe girişiminin bastırılmasında büyük katkıları bulunan ve emniyet teşkilatı personeline ödenmeye başladı.

TALTİFLERİ YATMAYAN POLİSLERE NE OLACAK?

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, polis haberlerinden, kamu haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5Haber’i takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

“Darbe Taltifleri Verilmeye Başlandı-Kim Ne Kadar Taltif Alacak? Taltifler Ne Zaman Yatacak?” üzerine 7 yorum

  1. Yalan hemde kocaman yalan. Tüm teşkilat demeyin lütfen 3 yıldır Diyarbakır dayım suruç kobani seçimler sur kalkışma aklınıza ne geliyorsa yaşadık. 3 yıldır hiç taltif almadım gene de almadık bilmiyom kim kime yazıyor. Kaldırsınlar şu taltifi. Tek sebebi fetocu değilim ondan herhalde. Hakkımızı yiyenleri Allaha havale ediyorum. 3 yıldır izinden hep çağırıldım iznimi yaktım bu mu karşılığı Allah vatanımıza zeval vermesin. Adalet olmaz bu teşkilatta yetkililerin bu olaya müdahale etmesini bekliyoruz. Biz vatani taltif için falan savunmuyoruz bunu da bilsinler. Ama zorumuza giden neden yazılmadığı niye yazılmadığı yazılanlar ile yazilmayanları kim neye göre belirliyor.. Bu konuyu araştırsanız memnun oluruz. Taltif yazılıpda ihraç olanlar bile var bu bizi kahrediyor. Teşekkürler

  2. Paralel bitti artik haksizlik olmaz diyorduk.. sapkadan yine tavsan cikti adaletsiz uygulamayı allaha havale ediyorum. Canini disine takip 15 temmuz gece ve diger geceler calisip fedakarlikta bulunan arkadaslarimin hakki olan taltifi cok gorup meslektaslari birbirine dusurenler guluyorum size…

  3. adaletin ilk müracaat yerlerinden biriyiz ben şahsın telefonuma gelen mesajla 980 km lik yola hemen çıktım ve 16/07/2016 öğleyin görev yerime geldim ancak yine adaletli bir ödüllendirme olmadığını düşünüyorum ve bu ödüllendirmeden faydalanamadık para önemli değil sadece adil olmalarını bekliyorduk

  4. 15 temmuzda çalıştım, taltif yok. Taltif yatana da 6 veya 8 yatmış, öyle haberinizdeki gibi 16 ila 24 hikayesi yok.
    Cemaat bitti adaletsizlik kalkar dedik ama adaletsizlik hala devam ediyor.

  5. 15 temmuz gecesi 16 saat calistim taltif yok bunu kim ayarliyorsa kendisi aliyor baskalari alamiyorsa parayi rahat yiyebilecekse vicdani rahatsa diyecek bir sey yok haksizlik buyuk hakkimi helal etmiyorum ben o gunden beri halan 12 12 calisiyorum ya ogunden itibearen calisan herkese verilsin yada hic kimseye verilmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir