Etiket arşivi: egm personel alımı

EGM 3 Kadroya En Az Lise Mezunu Kadrolu Kamu Personeli Alımı Yapıyor (Başvuru Şartları Açıklandı)

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden 2 adet personel alım ilanı yayımlandı.

Yayımlanan ilanda EGM bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu adaylar arasından hizmetli, Spiker ve Ses Kayıtçısı alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru Şartları (Spiker ve Ses Kayıtçısı)

EGM Spiker ve Ses Kayıtçısı alım ilanına başvuru yapacak adaylarda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak, sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak şartları aranır.

KPSS ve Mezuniyet Şartı

Başvuru

Spiker ve Ses Kayıtçısı alımı için başvurular, kimlik, 2 adet fotoğraf, mezuniyet belgesi ve KPSS sonuç belgesi ile 15-19 Ocak 2018 tarihleri arasında bulunduğu İlin Emniyet Müdürlüğüne şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

Başvuru Şartları (Hizmetli)

Hizmetli alımına başvuru yapacak adaylarda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak, sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak şartları aranır.

KPSS ve Mezuniyet Şartı

Başvuru

İlana başvuru yapacak adayların kimlik, 2 adet fotoğraf, mezuniyet belgesi ve KPSS sonuç belgesi ile 8-12 Ocak 2018 tarihleri arasında bulundukları İlin Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne şahsen gitmesi gerekmektedir.

Memur alım ilanlarından haberdar olun;

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Yeni Bekçi Alımında Askerlik Şartı Kaldırılacak mı? Başvuru Şartları Ne Olacak?

Geçtiğimiz gün yayımlanan yeni KHK ile kamuya memur alımında bazı değişiklikler yapılırken, kamuya memur alımı için çok sayıda kadro açıldı. Daha önce yayımlanan KHK ile 7 bin bekçi alımı için Emniyet Genel Müdürlüğüne kadro ihtisas edilmişti. Yayımlanan son KHK ile bu kadro sayısı 7 bin 500’e çıkarıldı. Kadro sayısının arttırılması, adaylar tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

Kadro verildiği açıklamasının yapılmasının ardından ilanı bekleyen on binlerce aday gözlerini, EGM’den bu konu ile ilgili yapılacak açıklamaya çevirdi. Uzun süredir ilanı bekleyen adaylar, bekçi alım ilanının bir an önce yayımlanmasını istiyor.

Tarih Belli Mi?

Bekçi alımının ne zaman yapılacağı konusunda yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi. Adaylar ilanın Eylül ayı içinde yayımlanmasını ve bekçi alımının bir an önce yapılmasını istiyor. İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Başvuru Şartları Esnetilir mi?

Bekçi alımında istenen askerlik şartı için binlerce aday, sosyal medya ve forum sayfaları üzerinden kampanya başlattı. Yapıkları paylaşımlarla adaylar, bekçi alımındaki askerlik şartının kaldırılmasını istiyor. Ancak askerlik şartının esnetilmesi, KHK’da yer almadı. Yeni alımda da askerlik şartının kaldırılması beklenmiyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

# Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# Sağlık sorunu olmamak,

# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

# Fiziki kusuru olmamak,

# Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak

# Askerliğini yapmış olmak.

İlan yayımlandığı anda haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara