Etiket arşivi: genç çiftçi başvuru

Genç Çiftçi Hibe Desteğine Başvuracaklara Önemli Uyarı ve Tavsiyeler

Ağrı’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri bir program düzenledi ve düzenledikleri programda, merkez köy muhtarlarına, ‘Genç Çiftçi Projesi ile Hayvan Küpe Affı’ hakkında brifingler verdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin ile Şube Müdürleri, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü Personeli, Birlik Başkanları ve Muhtarlar katıldığı toplantı, Halk Eğitim Merkezinde yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin, “Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak girişimci, güvenilir, güçlü, gönüllü gençlerin desteklenmesini amaç edinen, kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik 30.000′ TL ye kadar hibe ödemesi programı başladı” ifadelerini kullandı.

En Çok Destek Alan 3. İl: Ağrı

Geçtiğimiz yıl da yapılan genç çiftçi projesinde Türkiye’de en çok destek alan üçüncü il olduklarını sözlerine ekleyen Ağrı Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Engin şu sözlerle konuşmasına son verdi:

“252 genç çiftçimize 8 milyon Tl civarında hibe dağıttık. Bu gün itibari ile yaklaşık 600 civarı kayıt alınmış durumda, yine bu rakamların geçen yıl ki gibi on bin civarları olmasını bekliyoruz. Onun dışında sizlerin de gündeminde olan hayvan küpe affı var. Bunu karşılıklı konuşarak istişare edelim istedik. Küpe sadece ilimizde değil bütün bölgede sorun teşkil etmektedir. Çünkü bölgemizde bulunan çiftçilerimiz kayıt ve takip işlemlerini zamanında yapmak yönünden gayet zayıf tutumlar sergilemektedir. Şu an hayvan küpesi ile ilgili çok önemli bir fırsat elimizde, önümüzde sekiz ay gibi bir süreç var. Her yaştan hayvana küpe takmaktayız. Biz buna Halk olarak küpe affı diyoruz. İlimizin en büyük geçim kaynağı sizin de bildiğiniz gibi tarım ve hayvancılıktır. Dolaysıyla Ağrının geleceği tarım ve hayvancılıktır. Biz hayvancılık konusunda hem bölgenin hem de ülkemizin parmakla gösterdiği bir konumdayız. Bunu daha faydalı hala getirebilmemiz gerekiyor bunun içinde üreticimizin daha bilinçli hayvancılık yapması gerekiyor. Daha Kaliteli bir hayvancılık için çiftçimizin küpe affı kapsamında ellerinde bulunan küpesiz hayvanları kayıt altına almaları gerekmektedir. Bu süreçte sizin çok ciddi anlamda katkınız gerekiyor. Siz Birlik Başkanlarımız ve Muhtarlarımızın Üreticileri bilinçlendirmeniz gerekiyor.”

Genç çiftçi projesi başvuru detayları için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Genç Çiftçi Hibe Desteği Ön Başvurusu Nasıl Yapılır , Kesin Başvurular Nereye Yapılır?

Yüz binlerce genç çiftçinin büyük bir merakla beklediği genç çiftçi hibe desteği için başvuru süreci başladı.

Genç çiftçi hibe desteği başvurularının başlaması ile birlikte binlerce çiftçi, internet üzerinde genç çiftçi hibe desteği için araştırmalara başladı. Bizde 5haber.com ekibi olarak genç çiftçi hibe desteği içinb detayları sizlere aktarmaya devam edeceğiz. İşte genç çiftçi hibe desteği hakkında detaylı bilgi.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda genç çiftçi 30 bin TL hibe desteği başvurularının başladığı belirtilirken, hibe desteğine başvuruların 5 Mayıs günü sona ereceği belirtildi. Hibe desteğine başvuruda bulunacak olan çiftçilerin https://gencciftci.tarim.gov.tr üzerinde bulunan sitemden ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Kesin Başvurular

Genç çiftçi hibe desteği için kesin başvurular, genç çiftçilerin proje uygulayacağı kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine şahsen yapılır.

Genç Çiftçi Hibe Desteğine Kimler Başvurabilir=?

Tarım Bakanlığı tarafından verilecek olan 30 bin TL hibe desteğine başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan şartlar için ilgili haberimize gidebilirsiniz. İlgili habere gitmek için lütfen TIKLAYIN

Hangi Alanlarda Hibe Desteği Verilecek?

Genç çiftçi hibe desteği kapsamında 30 bin TL destek verilecek projelerin alanları için lütfen TIKLAYIN

Genç çiftçi haberlerinden, hibe desteği ayrıntılarından, başvuru sürecinden, ekonomi haberlerinden, son dakika haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini sosyal ağlardan takip edin.7

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Genç Çiftçi Projesi 2017 30 Bin TL Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Binlerce genç çiftçinin büyük bir merakla beklediği hibe desteği için başvurular başladı.

Geçtiğimiz yıl verilen genç çiftçi hibe desteği ile binlerce çiftçiye 30 bin lira destek verilmiş ve hazırladıkları projeleri hayata geçirmeleri sağlanmıştı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada başvuruların 7 Nisan günü başladığı belirtildi. İşte ilgili hibe desteğine başvuru şartları ve hibe desteği verilecek olan projeler.

Başvuru Şartları

Hibe desteğine başvuruda bulunacaklarda aranan şartlar şu şekilde:

# T. C. vatandaşı olmak,
# 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olmak,
# Okur-yazar olmak,
# Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışan olmamak ve başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak,
# Başvuru tarihi itibarıyla Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak,
# Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesisi yapımı ve hayvan alımı konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçük baştan fazla hayvan sahibi olmaması.
# Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak,
# 5 Nisan 2016 tarihli ve 29675 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında; hibeden faydalanmış, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı halde sözleşmeyi imzalamamış, hibe sözleşmesi iptal edilmiş veya genç çiftçi proje değerlendirme komisyonunca başvurusu reddedilmiş olmamak,
# Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak,
# Bu maddenin (ç), (e), (f), (g), (ğ) ve (h) bentleri hükümlerine tabi kişilerin eşi olmamak.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Ön başvurular, “https://gencciftci.tarim.gov.tr” uzantılı yazılım üzerinden yapılır. Kesin başvurular, genç çiftçilerin proje uygulayacağı kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine şahsen yapılır. Hibe desteğine başvurular 5 Mayıs günü sona erecek.

Hibe desteği verilecek olan projeler için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara

Genç Çiftçi Hibe Desteği Hangi Projelere Verilecek? Hangi Alanlara Hibe Desteği Verilecek?

Binlerce çiftçi tarafından büyük bir merakla beklenen genç çifti hibe desteği başvurularının başlaması için geri sayımda sona geliniyor.

Genç çiftçi hibe desteği başvurularının başlamasına kısa bir süre kala, hibe desteğine başvuruda bulunacak çiftçiler, hangi projelere hibe desteği verileceğini araştırmaya başladı. İşte hibe desteği verilecek projeler.

a) Hayvansal üretime yönelik destekleme projeleri kapsamında;

 1.  Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesis yapımı ve hayvan alımı,
 2. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesis yapımı ve hayvan alımı,
 3. Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği,
 4. Kanatlı yetiştiriciliği ve tesis yapımı,
 5. İpekböceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı,

b) Bitkisel üretime yönelik destekleme projeleri kapsamında;

 1. Kapama meyve bahçesi tesisi,
 2. Fide, fidan, iç ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği,
 3. Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği,
 4. Kültür mantarı üretimi,

c) Yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik destekleme projeleri kapsamında;

 1. Çok yıllık tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi,
 2. Coğrafi işaretli, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim,
 3. Coğrafi işareti olan gıdaların üretimi, konularını kapsar.

31 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğde yukarıda belirtilen projelere destek verileceği açıklandı. Yukarıda yazan alanlarda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygun görülen projelere destek verilecektir.

Başvuru Ne Zaman?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2017 yılı genç çiftçi hibe desteği başvurularının 7 Nisan Cuma günü başlayacağı belirtildi. Hibe desteği başvuruları 5 Mayıs günü sona erecek olup, ön başvurular https://gencciftci.tarim.gov.tr adresi üzerinden alınacaktır. Kesin başvurular il ve ilçe müdürlüklerinde yapılacaktır.

Genç çiftçi hibe desteği başvuru şartları için tıklayın

Genç çiftçi haberlerinden, hibe desteği sürecinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com | Ankara

Genç Çiftçi 2017 Hibe Desteğine Kimler Başvurabilir , Kimlere Hibe Desteği Verilir?

Beklenen açıklama geçtiğimiz gün geldi ve 2017 genç çiftçi hibe desteği ie ilgli detaylar belli oldu.

2016 yılında yoğun başvuru alan ve genç çiftçi hibe desteği projesi bu yıl da düzenleniyor. 31 Mart Cuma günü yayımlanan Resmi Gazete sayısında yer alan genç çiftçi hibe desteği tebliğinde 2017 yılı genç çiftçi projesi hakkında tüm detaylar kamuoyu ile paylaşıldı. Peki genç çiftçi hibe desteği için kimler başvuru yapabilir? Başvurular ne zaman yapılacak? İşte hibe desteği hakkında detaylar.

Başvuru Şartları

Genç çiftçi hibe desteği başvuruları için aranan şartlar şu şekilde belirtildi:

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

# Bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olmak,

# Okur-yazar olmak,

# Başvuru tarihi itibarıyla ücretli çalışan olmamak,

# Başvuru tarihi itibarıyla örgün eğitime devam ediyor olmamak,

# Başvuru tarihi itibarıyla Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak,

# Hayvansal üretime yönelik, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, tesisi yapımı ve hayvan alımı konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 15 adet büyükbaş veya 50 adet küçükbaştan fazla hayvan sahibi olmamak,

# Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği konulu proje başvuruları için bu Tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 50 adetten fazla arılı kovan sahibi olmamak,

# 5/4/2016 tarihli ve 29675 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2016/16) kapsamında; hibeden faydalanmış, hibe sözleşmesi imzalamaya hak kazandığı halde sözleşmeyi imzalamamış, hibe sözleşmesi iptal edilmiş veya genç çiftçi proje değerlendirme komisyonunca başvurusu reddedilmiş olmamak,

# Aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmış olmamak,

# Bu maddenin (ç), (e), (f), (g), (ğ) ve (h) bentleri hükümlerine tabi kişilerin eşi olmamak.

Hibe desteği başvuruları önümüzdeki günlerde başlayacak olup, başvuru sürecinden ve tüm detaylardan haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara