Etiket arşivi: nur yerlitaş

Ünlü Modacı Nur Yerlitaş (Nurella) Hayatını Kaybettti

Ünlü modacı Nur Yerlitaş (64)  Geçtiğimiz yıl beyin ameliyatı olmuştu. Bir müddet hastanede tedavi gören ünlü modacı Beyin kanserine yakalanmıştı 64 yaşında hayatını kaybetti.

Nur Yerlitaş (Nurella) Kimdir ?

80’li yıllarda paris ve milano’dan valiz içinde getirdiği kıyafetleri satarak modacılığa başlayan Nur Yerlitaş kendisini dikişçi ve kostum tasarımcısı olarak tarif ediyor. Modacı  olarak anılmak istemiyor.

11 Aralık 1960 ‘ta İstanbul Vefa ‘da doğdu. Annesinin adı Saadet Yerlitaş. Ajda Pekkan , Bülent Ersoy Sibel Can , Petek Dinçöz,ve Seda Sayan gibi birçok ünlülerin sahne kıyafetlerini dikmiştir. Nur Yerlitaş 2007 ‘de Şebnem Dönmez’in sunduğunu yaptığı “Bak Kim Dans Ediyor “adlı yarışmada jüri üyeliği yapmıştır.

 

İşte Benim Stilim’de Artık Nurella Yok

Son günlerde tartışmaları ile gündemden hiç düşmeyen İşte Benim Stilim yarışmasında bir şok yaşandı ve Nur Yerlitaş artık İşte Benim Stilim’de olmayacağını açıkladı.

Nurella, geçtiğimiz haftalarda Ivana Sert ile ciddi bir tartışmaya girmişti. Bu tartışma sonrasında Ivana Sert’in programdan kovulduğu iddiaları gündemde dolaşırken, daha sonrasında Nur Yerlitaş, Kerimcan Durmaz ile bazı sorunlar yaşadı. Geçen gün ise Nur Yerlitaş, çekimlerin tamamlanmasının ardından rahatsızlandığını söyleyerek hastaneye gitmişti. Sabaha kadar hastanede kalan Nur Yerlitaş, sabah taburcu olarak evine gitmiş ve söylentiler bu şekilde başlamıştı.

Gündemde yer alan Nur Yerlitaş programı bırakıyor söylentileri sonrasında Nurella’dan beklenen açıklama geldi. Yerlitaş yaptığı son dakika açıklamasında, “Çünkü yaşantım birbirine karışmıştı. Sonuçta Nur Yerlitaş ile Nurella küsmüştü. Bu küslüğün geri dönüşü olmadığı için programa geri dönmem de söz konusu değil. Program çekimlerinin sonunda bile yarın neler yapacağımızı düşünmek için çaba harcadım. Aldığım paranın hakkını fazlasıyla verdim. Ancak artık programı bıraktım ve bunun geri dönüşü yok. Çok yorucu bir iş” ifadelerini kullandı.

Uçankuş TV’ye konuşan Nur Yerlitaş, İşte Benim Stilim’in yeni jürisi Kerimcan Durmaz ile bazı sorunlar yaşadığı iddialarına da yanıt verdi. Ünlü modacı Nur Yerlitaş, “Ben istemeseydim yanıma Kerimcan oturamazdı” diyerek ince bir mesaj da verdi. Yerlitaş hastalığı ile ilgili konuşurken gözyaşlarına hakim olamadı “Hastalık beni ölümle tanıştırdı. Bana çok şey kattı. Aslında yaşadığımız dünyanın ne kadar anlamsız olduğunu gördüm. Benim bir tane evim var, maddiyata artık eskisi kadar önem vermiyorum” sözleri ile konuşmasına son verdi.

5haber.com  |  Ankara

Ivana Sert’ten ‘Kovuldu’ Haberlerine Cevap Geldi: 3 Gün Tatil Yaptım

Geçtiğimiz gün canlı yayında programda Nur Yerlitaş ile tartışan ve bu nedenle işine son verdiği açıklanan Ivana Sert’ten bir son dakika açıklaması geldi.

İşte Benim Stilim programının sevilen jürisi Ivana Sert, geçtiğimiz günlerde canlı yayında diğer jüri üyesi Nur Yerlitaş ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi sonrasında programa ara verilmişti. Programa ara verilmesinin ardından da kavga bitmeyince yapım şirketi bir karar aldı ve Nur Yerltaş’tan yana tavır takındı.

Daha sonra yayınlanan İşte Benim Stilim programında ise jüri üyesi Ivana Sert’in programda olmaması büyük bir şaşkınlıkla kaşılandı ve Ivana Sert’in programdan kovulduğu açıklandı. Ancak ünlü stilist, yaptığı bir son açıklama ile hakkında  yer alan programdan kovuldu haberlerine tepki gösterdi.

Önceki gün Optimum Outlet AVM’de kadınlara tarz giyinmenin ipuçlarını veren Ivana Sert, burada kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi. Ivana Sert yaptığı açıklamada, kovulduğu haberlerine açıklık getirdi. Ivana Sert açıklamasında, “Hayır, kovulmadım. Programdan ayrılmadım… Yeni bölümlerde izleyiciyle buluşacağım. Üç gün tatil yaptım. Bölümleri bensiz çektiler ama yenilerinde olacağım” sözlerine yer verdi.

Bu açıklama sonrasında ise Tv8 ekranlarının sevilen programı İşte Benim Stilim programının yeni bölümü beklenmeye başladı.

Nur Yerlitaş’ın Ivana Sert olayı ile ilgili yaptığı açıklamalara gitmek için TIKLAYIN

Son dakika haberlerinden, magazin haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Nur Yerlitaş Ivana Sert Kavgasının Perde Arkası Ortaya Çıktı

İşte Benim Stilim yarışmasında geçtiğimiz gün yaşanan olay sonrasında Nur Yerlitaş’tan ilk açıklama geldi.

Canlı yayında çıkan tartışma sonrasında Ivana Sert ile yolların ayrıldığı İşte Benim Stilim yarışmasının jüri üyesi Nur Yerlitaş Uçankuş’a şu açıklamaları yaptı:

“Aramızda bir tartışma yaşandı. İkimiz de sinirliydik! Tartışmamızın sebebi çalışma günlerimizle ilgiliydi… Olayı çözemeyip gerginlik yaşanınca araya yapımcımız da girdi. O da sinirlendi. Ben çekimlerin hafta sonu yapılmasını istiyordum. Onun nedeni de hafta içi atölyemde olup hafta sonu da çekimlere katılmak içindi. İvana Sert de tam tersi hafta içi çekim yapıp, hafta sonu tatil yapmak istiyordu. İvana da bunu hafta sonu çocuğuyla geçirmek için talep ettiğini söyledi. Tartışma bu yüzden çıktı. Sinirler yatıştıktan sonra oturduk konuştuk ve 1 hafta İvana’nın dediği olacak 1 haftada benim dediğim olacak. Şu anda bir sorun yok. Pazartesi günü çekimlere kaldığımız yerden devam ediyoruz.”

Magazin haberlerinden, gündem haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara