Etiket arşivi: ösym kpss

KPSS 2017/1’de 3 Kadro Boşta Kaldı (Hangi Kadrolar Hangi İl’de Boşta Kaldı?)

KPSS 2017/1 merkezi atama sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanması ile birlikte memur olmak için tercih veren binlerce aday, ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi üzerinden tercih sonuçlarını sorguladı.

Sonuçların açıklanması ile birlikte adaylar KPSS tercih sonuçlarını sorguladı. ÖSYM tarafından ise tercih sonuçları ile birlikte sayısal veriler de açıklandı. Açıklanan sayısal verilere göre ortaöğretim ve ön lisans düzeyinden personel alınan kadrolarda boş pozisyon kalmazken, lisans düzeyinden 3 kadronun boş kaldığı görüldü.

Boş kalan kadrolar ise Bilgisayar İşletmenliği ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni pozisyonlar oldu.

Çorum’da İki Kadro Boş Kaldı

Çorum’da istihdam edilmek üzere açılan 2 kadroluk Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği pozisyonlarına başvuur yapılmayınca kadrolar boşta kaldı.

İzmir ‘de 1 Kadro Boş Kaldı

İzmir Demokrasi Üniversitesinde ise Bilgisayar İşletmenliği kadrosu boşta kaldı. Boşta kalan kadro sayısı ise 1 olarak açıklandı.

Sayısal Veriler

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2017/1 tercih sonucu kapsamında oluşan sayısal veriler şu şekilde.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, kpss haberlerinden, kamu personeli alım ilanlarından, memur alım haberlerinden, eğitim haberlerinden, sınav haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

2017 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?-ÖSYM Duyurusu

21 Mayıs günü Türkiye genelinde milyonlarca kişinin memur olma için girdiği KPSS A grubu sınavları bugün sona erdi. Bugün gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavlarının sona ermesinin ardından adaylar, sınav sonucunun açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 21 Mayıs Pazar günü sabah saat 10.00’da ve öğleden sonra saat 14.30’da yapıldı. Bugün gerçekleştirilenler ile KPSS’nin ilk günkü iki oturumlarının sona ermesinin ardından KPSS, 27 Mayıs Cumartesi ve 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek üç oturumla yapılacak alan sınavlarıyla devam edecek.

Kalan Sınavlar Saat Kaçta Başlayacak?

27 Mayıs Cumartesi günü sabah 10.00’u gösterdiğinde başlayacak olan sınavda adaylara kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerinden 40’ar soru soru yönlendirilecek ve her bir test için adaylara 50’şer dakika süre tanınacak.

Öğleden sonra 14.30’da başlayacak oturumda adaylara hukuk, iktisat, maliye derslerinden 40’ar soru sorularak, her bir dersin sınavının 50 dakikada cevaplandırılması istenecek.

Pazar günü sabah oturumunda ise adaylara işletme, muhasebe ve istatistikten 40’ar soru yöneltilecek.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

21-27-28 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına ait sonuçlar 16 Haziran 2017 Cuma günü adaylara duyurulacak. Sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden ve daha fazlasından anın haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması: 2016/2 Tercih Kılavuzunda Bazı Nitelik Kodlarında Değişiklik Yapıldı

ÖSYM tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan son dakika açıklamasında KPSS 2016/2 merkezi atamalarında tercih yapacak adaylara bir duyuru yapıldı. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda bazı nitelik kodlarında değişiklik yapıldığı belirtildi. İşte o açıklama ve nitelik kodlarında yapılan değişiklik.

“21 Aralık 2016 tarihinde ÖSYM resmi İnternet adresi üzerinden yayımlanan 2016/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Nitelik Kod Kılavuzu’nun ” Lisans Mezunları İçin Aranan Nitelikler” Bölümünde güncelleme yapılmıştır.

Lisans mezun olunan programlar arasında ismi yer alan”9988″ Bankacılık ve Finans” lisans programı, “4465” kodu içerisine dahil edilmiş olup “4465” nitelik kodunun içeriği, “3117 Bankacılık”, “3118 Bankacılık Finans”, “6119 Bankacılık ve Finans/Bankacılık ve Finansman”, “9371 Finans ve Bankacılık”, “9988 Bankacılık ve Finans” lisans programlarını ihtiva edecek şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Kılavuz yeni haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Bu düzeltme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken Ek’te yer alan 28 Aralık 2016 tarihli Kılavuzu esas almaları gerekmektedir.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, eğitim haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Son Dakika!! ÖSYM, KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevap Kitapçıklarını Erken Yayımladı

2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (2016 KPSS-Ortaöğretim) Ortaöğretim düzeyi sınavının tamamlanmasının ardından sınava giren milyonlarca aday ÖSYM’nin sınav soru ve cevaplarını yayımlamasını beklemeye başladı. ÖSYM’den gelen son dakika bilgisine göre soru ve cevap kitapçıkları sat 13.00 itibariyle erişime açıldı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen sınavların tamamlanmasının ardından ÖSYM, sınav soru ve cevaplarının ya bi kısmını ya da tamamını kamuoyu ile paylaşıyor. Genellikle sınavın tamamlanmasından 5-6 saat sonra yapılan açıklama, bazen de birkaç günü bulabiliyor. Bazı zamanlar ise ÖSYM sınav soru ve cevaplarını erişime açmama kararı alıyor. Ancak ÖSYM’nin, bugün saat 10.00’da başlayan ve 3 milyon 500 bine yakın adayın katılımı ile gerçekleşen KPSS ortaöğretim düzeyi sınav soru ve cevap kitapçıkları yayımlandı.

KPSS Soru ve cevap kitapçıklarına gitmek için TIKLAYIN

ÖSYM tarafından henüz bu konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı ancak, ÖSYM’nin sınav soru ve cevap kitapçıklarını sınavın tamamlandığı gün olan bugün akşam saatlerine doğru erişime açması bekleniyor. Konu ile ilgili son dakika duyuruları olması halinde 5haber.com ekibi olarak bunu takipçilerimizle paylaşacağız.

Bir Sonraki KPSS Ortaöğretim Sınavı 2018’de

20 Kasım tarihinde gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınavı her iki yılda bir düzenlenir. Son olarak 2014 yılında yapılan KPSS sınavının ardından yeni sınav 2016’da yapıldı ve bir sonraki sınav 2018′ de düzenlenecek.

Gündem haberlerinden, ÖSYM duyurularından, KPSS haberlerinden, KPSS sonuçlarından ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Adana