Etiket arşivi: sayısal loto

Sayısal Loto 16 Aralık 2017 Sonuçlar ; Geçen hafta devireden ikramiye iki şehire çıktı

Sayısal Loto sonuçları 16 Aralık cumartesi yapılan çekiliş ile belirlendi ve bu hafta Sayısal Loto’da iki kişi şanslı numaraları doğru tahmin etti.Şanslı numaralı bulan kişiler , İzmir Konak ve Kocaeli İzmit’ten oldu. Haftanın Sayısal Loto sonuçlarına göre hangi şanslı 6 sayı büyük ikramiyeyi kazandı sorusunun cevabı belli oldu. MPİ’nin çekiliş merkezinde canlı yayında ve Noter huzurunda gerçekleştirilen çekilişin sonuçları, işte haftanın 16 Aralık tarihli Sayısal Loto sonuçları…
İşte kazandıran numaralar…

2, 21, 38, 40, 41, 44

 

 

SAYISAL LOTO NE ZAMAN ÇEKİLİYOR?

Sayısal Loto çekilişleri, düzenli olarak her hafta Cumartesi akşamı saat 21:15’te yapılmaktadır. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Ankara Balgat binası çekiliş salonunda yapılan çekilişler, MPİ çekiliş heyeti ve noter huzurunda gerçekleştirilmektedir.

 

SAYISAL LOTO NEDİR VE NASIL OYNANIR ?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

– (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
– (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
– (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenecektir.

Sayısal Loto 28 Ocak Çekiliş Sonucu-Sayısal Loto’da Büyük İkramiye 1 Kişiye Çıktı

Milli Piyango İdaresi tarafından haftanın her Cumartesi günü çekilen ve yüz binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen Sayısal Loto çekilişi bu akşam düzenlenecek.

Milli Piyango İdaresi tarafından noter huzurunda gerçekleşen Sayısal Loto çekilişi, bu akşam saat 21.30 sularında çekilmesi bekleniyor. Sayısal Loto çekilişine iştirak eden yüz binlerce katılımcı bu akşam gerçekleşecek olan çekilişi bekliyor.

Sayısal Loto 28 Ocak Sonucu

Oyun Özellikleri

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunu her haftanın Cumartesi günü çekiliyor.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

5haber.com  | Ankara

Sayısal Loto’nun 17 Aralık Sonucu-Devirli İkramiye İstanbul’a Gitti

Türkiye genelinde milyonlarca iştirakçinin katılımı ile gerçekleşen ve büyük bir heyecana sahne olan Sayısal Loto oyununun 17 Aralık çekilişi önceki akşam gerçekleşti ve bu haftanın kazanan talihlileri belli oldu. İşte Sayısal Loto’nun 17 Aralık Cumartesi günü gerçekleşen çekilişi ve bu çekilişin sonucuna göre kişi başına dağıtılan ikramiye tutarları.

Milli Piyango İdesi (MPİ) tarafından her haftanın Cumartesi günü düzenlenen Sayısal Loto çekilişi, önceki akşam da 1049′ uncu hafta çekilişi ile gerçekleşti. Bu çekiliş sonucuna göre, önceki hafta devreden Sayısal Loto, bu hafta açıklanan büyük ikramiye ile birlikte bir kişiye çıktı.

Önceki hafta gerçekleşen 10 Aralık Sayısal Loto çekilişine göre 6 bilen çıkmayınca yaklaşık olarak 1 milyon 700 binlik ikramiye bu hafta gerçekleşen çekilişe devretti. Bu hafta da toplam hasılatın 1 milyon 750 bin olarak açıklanması sonucu kazanan talili tek başına 3 milyon 446 bin 202 TL’lik ikramiyenin sahibi oldu. İşte Sayısal Loto’ nun sonuçları ve bu sonuçlara göre dağıtılan ikramiye tutarları.

Sayısal Loto’ da bu Milli Piyango İdaresi ve Noter yetkilileri tarafından gerçekleştirilen çekilişte kazandıran şanslı sayılar 8, 9, 10, 25, 33, 36 şeklinde açıklandı.

Sayısal Loto Sonucu

Bu sonuçlara göre 6 bilen İstanbul Bayrampaşa’dan bir kişi 3 milyon 446 bin 202 lira 75 kuruşun sahibi oldu.
5 bilen 123 kişi ise 5 bin 948 lira 90 kuruşluk ikramiyenin sahibi oldu.
4 bilen 7 bin 301 kişi ise 75 lira 45 kuruşluk ikramiyenin sahibi oldu.
3 bilen 143 bin 85 kişi, kişi başına 10, 85 TL ikramiye dağıtıldı.

5haber.com  | Ankara

Sayısal Loto 10 Aralık Çekiliş Sonucu-Büyük İkramiye Devretti

Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilen ve büyük bir heyecana sahne olan Sayısal Loto çekilişi bugün gerçekleşti ve Sayısal Loto devretti.

Türkiye’de yüz binlerce iştirakçinin katılımı ile gerçekleşen Sayısal Loto ‘nun 1048 ‘inci hafta çekilişi bu akşam gerçekleşti. Sayısal Loto ‘nun 10 Aralık çekilişinde heyecan doruklarda iken, tüm iştirakçilerin gözü kulağı, Milli Piyango İdaresi tarafından noter huzurunda gerçekleştirilecek olan çekilişe çevrilmişti.

10 Aralık Sayısal Loto Sonucu

Sayısal Ltoto’nuın 10 Aralık eçkilişinde kazandıran şanslı sayılar 5, 10, 11, 21, 27, 30 şeklinde belirlendi. Bu sonuca göre 6 bilen çıkmayınca büyük ikramiye gelecek hafta düzenlenecek olan çekilişe devretti.

Sayısal Loto çekilişinde 5 bilen 159 kişi 4 bin 526 TL ikramiyenin sahibi oldu.
4 bilen 8 bin 864 kişi ise 64.40’ar TL’nin ahibi oldu.
3 bilen 152 bin 369 kişi ise 10 TL’lik ikramiye kazandı

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Sayısal Loto çekilişinde büyük ikramiye iki talihliye çıkmış ve Ankara Altındağ ile Bursa Osmangazi ‘den iki kişi büyük ikramiyeyi aralarında bölüştürdü.

Sayısal Loto ‘nun 3 Aralık Çekiliş Sonucu

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto ‘nun 1047 ‘nci hafta çekilişinde kazandıran şanslı numaralar 24, 26, 36, 43, 44 ve 46 şeklinde sonuçlanmıştı. Bu sonuçlara göre Altındağ ile OSmangazi ‘de yatırılan iki kuponda talihliler, 6 ‘da 6 bilerek büyük ikramiyeyi kazandı.

Sayısal Loto ‘da En Çok Çıkan Sayılar

Sayısal Loto ‘nun 2016 yılı içerisinde gerçekleşen çekilişlerinde çıkan sayılar arasında bir istatistik yürütüldüğü zaman, en çok çıkan sayılar şu şekilde karşımıza çıkıyor. 38, 18, 16 21, 1 ve 36 en çok çıkan ilk altı sayı olarak karşımıza çıkıyor.

Sayısal Loto çekilişi gerçekleşir gerçekleşmez haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

5haber.com   | Ankara

Devirli Sayısal Loto Sonucu 26 Kasım-Büyük İkramiye İstanbul ve Sakarya’ya Gitti

Milli Piyango İdaresi tarafından haftanın her Cumartesi günü gerçekleştirilen ve büyük bir heyecana sahne olan Sayısal Loto çekilişnin 26 Kasım günü gerçekleşen 1046′ ncı hafta çekilişi tamamlandı.

Milyonlarca vatandaşın iştiraki ile haftanın her Cumartesi günü gerçekleşen Sayısal Loto oyununda bu hafta çekilişi tamamlandı ve şanslı sayılara göre kazanan kuponlar belli oldu. İşte Sayısal Loto’ nun 26 Kasım çekiliş sonucu ve bu sonuca göre dağıtılacak olan ikramiye tutarları.

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto’nun 26 Kasım çekilişinde kazandıran şanslı numaralar 5, 21, 22, 26, 29, 44 şeklinde belirlendi. İşte bu sonuçlara göre dağıtılan toplam ikramiye tutarları ve büyük ikramiyenin gittiği merkezler.

Sayısal Loto’ da büyük ikramiye iki kişiye çıktı ve kişi başına 3 milyon 154 bin 317 Türk Lirası ikramiye dağıtıldı. Bu sonuçlara göre büyük ikramiye İstanbul ve Sakarya’ya gitti.

Sayısal Loto’da çekilişe göre çıkan sayıları kuponlarında doğru tahmin eden 2 kişi 3 milyon 154 bin 317′ şer TL ikramiyenin sahibi oldu.

5 bilen 162 kişi ise 5 bin 912 Türk Lirası ikramiye kazandı.
4 bilen kişi sayısı 9 bin 596 kişi, kişi başına dağıtılan ikramiye tutarı 75 lira 60 kuruş oldu.
3 bilen kişi sayısı ise 185 bin 86 kişi, kişi başına 10 lira 95 kuruş ikramiye tutarı dağıtılacak.

Bu sonuçlara göre kazanan iki şanslı kuponlarını İstanbul Maltepe ve Sakarya Akyazı’dan yatırdı.

Gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5Haber.com  | Ankara

5 Kasım Sayısal Loto Sonucu – Büyük İkramiye Başkent’e Gitti

Sayısal Loto çekiliş sonucu. Sayısal Loto çekilişi gerçekleşti mi? Sayısal Loto 1043′ üncü hafta çekiliş sonucu açıklandı mı? İşte Sayısal Loto’nun bu haftaki çekilş sonucu ve .çekiliş sonucuna göre dağıtılan ikramiyeler.

Milli Piyango İdaresi tarafından her haftanın Cumartesi günü gerçekleştirilen ve milyonlarca kişi tarafından oynanıp sabırsızlıkla beklenen Sayısal Loto çekilişi tamamlandı. MİP tarafından düzenlenen çekiliş sonrasında kazanan şanslı numaralar açıklandı ve çıkan sayılara göre talihliler belirlendi. İşte Sayısal Loto’nun 5 Kasım 2016 tarihli çekiliş sonucu ve bu çekiliş sonucuna göre dağıtılan ikramiye tutarları.

Sayısal Loto’da bu hafta kazanan şanslı numaralar: 11, 23, 35, 39, 48 ve 49 şeklinde belirlendi. Milli Piyango İdaresi tarafından noter huzurunda gerçekleşen çekiliş töreni sonrasında ise kazanan talihlilerin kazandıkları tutarlar şu şekilde açıklandı.

5 Kasım tarihinde gerçekleşen Sayısal Loto’nun 1043′ üncü hafta çekilişinde 6 bilen 1 kişi, 1 Milyon 548 Bin 692 Lira 75 Kuruşun sahibi oldu.

5 bilen kişi sayısı ise 220 olarak açıklandı. Kişi başına dağıtılacak ikramiye tutarı ise 2 bin 964 lira 60 kuruş olarak belirlendi.

4 bilen 11 bin 41 kişiye ise 44 lira 50’er kuruş ikramiye tutarı dağıtılacak.

3 bilen 192 bin 120 kişiye ise 7 lira 20’şer kuruş ikramiye dağıtılacak.

Büyük İkramiye Başkent’e Gitti

5 Kasım Sayısal Loto çekiliş sonucuna göre 6 bilen bir kişi bir buçuk milyonluk ikramiyenin sahibi olurken, kazanan şanslı biletin Ankara’nın Etimesgut İlçesinde yatırıldığı açıklandı.

Son dakika haberlerinden, gelişmelerden, gündem haberlerinden, sıcak gelişmelerden ve daha fazlasından anında bilgi sahibi olmak için 5haber.com‘u takipte kalın.