Etiket arşivi: thy

THY’da Uçuşlar Ne Zaman başlayacak ?

Koronavirüs salgını nedeni ile THY iç ve Dış hatlar için uçuşları durdurmuştu. THY uçuş yasağının normalleşmeye başlaması durumunda uçuş planı hazırlıklarına başladı. Plana göre Haziran ayında yurt içinde tüm meydanlara uçuşlar planlandıyurt dışına ise 19 ülke ve 23 noktaya haftalık 75 frekans uçuş yapılması planlandı.

THY salgın nedeni ile uçuşlarını iç hatları 20 Mayıs’a kadar durdurmuştu dış hataları ise 28 Mayıs’a kadar durdurdu. Planlamada Haziran Temmuz Ağustos aylarının kapsanması ile Haziran ayında tüm iç hatları başlatmayı düşünen THY dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak başlatacak.

Kanada’da , Toronto,Kazakistanda Almatıı, Afganistanda Kabıl, Japonya’da Tokyo, Çin’de Şangay, Güney Korede Sul, singapur, Danimarka’da Kopenhag, İsveç’te Stockholm, Norveç’te Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya’da Viyana, Hollanda’da Amsterdam, Belçika’da Bürüksel, Beyaz Rusya’da minsk, Gürcistan’da Tiflis, Lübnan’da Beyrut, Kuveyt ve İsrail’de Tel-Aviv seferleri icra edilecek.

Haziran ayında yurt dışına uçuşların başlamasıyla Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuşlarını dahada arttıracak. THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı. Uçuşlar bu 3 aylık dönemde kademeli olarak arttırılacak.

 

THY 14 Büyük Şehire Uçacak

Koronavirüs kapsamında salğının yayılması ile ülkemizde birçok önlemler alınmaya devam ediyor birçok yolculuk lar iptal edildi otobüs ve uçakla seyahatler iptal edildi. Türkiye’de yurt içi sadece 14 şehir arasında uçuş yapılacak bu şehirler arasında büyük şehirler seçildi.

İç hatlarda pazar günü 00.01 itibari ile uçuşlar sadece 14 büyük şehire başlayacaktır.

İstanbul, Ankara, Adana,Trabzon, Erzurum , Van , Diyarbakır, Malatya , Gaziantep , Kayseri , Konya , Antalya , İzmir şehirlerine uçuş yapılacak. Tarifenin ilerleyen zamanda açıklanacağı söylendi.

Thy Uçağı Ankara’ya Acil İniş Yaptı

Türk Hava Yollarına ait Tahran-İstanbul Seferini yapan yolcu uçağı Ankara’ya acil iniş yapmak zorunda kaldı.

İran’ın Başkenti Tahran kalkan uçakta Corona Virüs Şüphesi bulunduğu bu yüzden Ankara ya acil iniş yapıldığı gelen bilgiler arasında olsa da Resmi bir açıklama yapılmadı.

Corona Virüs Çin’in Wuhan Kentinde ortaya çıkarak kısa zaman da Tüm Dünya’yı Etkisi altına aldı. Corona Virüs Henüz Türkiye’de Rastlanmadı.

THY yeni personel alım ilanı duyurdu – İşte başvuru şartları

THY yeni personel alımı için duyuru yaptı. Türk Hava Yolları  gençlere yönelik iki alım ilanı yayımladı. Türk Hava Yollarının yeni Personel alımı ilanı 1 Mart 2020 tarihine kadar yayında kalacak olan ilanlara 1 Ocak 1994 sonrası doğanlar ve en az üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olduğunu belgeleyenler ilana başvurabilir.

Başvuru şartları

TC Vatandaşı olmak

01.01.1994 ve sonrası doğmuş olmak

Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv kaydı bulunmamak

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olmak

100’lük sistemde en az 70.4 lük sistemde en az 2,72 not ortalamasına sahip olmak

İstanbul ve Ankara ofislerinde haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere haftada en fazla 30 saat çalışabilmek

İyi derecede ingilizce bilmek (THY A.O.Tarafından yapılacak olan ingilizce sınavında başarılı olmak

Başvuru şekli

Kriterlere uyanlar, ilana kurumsal web sitesinden başvuru yapabilecekler. Yukarıdaki şartları taşımayan adayların ve kurumsal web sitesi başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

İlan 01.03.2020 tarihine kadar olacaktır. Çalışma yeri İstanbul ve Ankara olup İstanbul’da çalışacak kişilerin istanbul ve çevresinde, Ankara’da çalışacak kişilerin ise Ankara ve çevresinde öğrenim görüyor olması tercih sebebidir.

Süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak işe başlama belgeleri istenecektir.

Çalışmalar nerelerde olacak

AIRSTARTER Programı ile Part – Time çalışacak başkanlıklar şöyle

İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri

İstihdam Başkanlığı

Eğitim Başkanlığı

Personel Yönetim Başkanlığı

Sosyal ve İdari İşler Başkanlığı

Uçuş Eğitim Başkanlığı

Kalite /Teknik

Kalite Güvence Başkanlığı

Teknik Başkanlık

Mali

Finans Başkanlığı

Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığı

Genel Satın alma Başkanlığı

Operasyon

Güvenlik Başkanlığı

Kurumsal Emniyet Başkanlığı

Yer İşletme Başkanlığı

Uçuş İşletme Başkanlığı

Planlama

Ekip Planlama Başkanlığı

Gelir Yönetim Başkanlığı

İkram ve uçak içi Bölümler Başkanlığı

Üretim Planlama Başkanlığı

Pazarlama / Satış

Kurumsal iletişim Başkanlığı

Kurumsal Kanalları ve Dağıtım  Kanalları Başkanlığı

Pazarlama Başkanlığı

Satış Başkanlığı

Turkish Cargo

Kargo Operasyon Başkanlığı

Kargo Pazarlama Başkanlığı

Kargo Satış Başkanlığı

Kargo İş geliştirme ve Organizasyon Başkanlığı

Yatırım / Anlaşmalar

Kurumsal İnovasyon ve Projeler Başkanlığı

Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar başkanlığı

Yatırım Yönetimi Başkanlığı

Diğer iş ilanları için tıklayınız. 

THY Çin Uçuşlarını Durdurdu

Türk Hava Yolları Çin’e uçuşlarını durdurma kararı aldı.

Bugün Türk Hava Yolları yapmış olduğu resmi basın açıklamasında Corona virüsü sebebiyle Çin’e 9 Şubat’a kadar Çin’in Pekin, Guangzhou, Şangay ve Xian şehirlerine düzenlediğimiz seferlerini durdurduğunu duyurdu.

Çapa’daki Çinli çocuk ve Adana’daki hastalarla ilgili Coronavirus açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum İlan Etti

Corona virüs ile ilgili diğer haberleri görmek için tıklayın. 

 

THY’den Bulunmaz Fırsat!! 18 Aralık’a Kadar THY’de Büyük İndirim Fırsatı

Türkiye’nin bir numaralı hava yolu şirketi olan THY’de 18 Aralık’a kadar kampanya.

Türk Hava Yolları şirketi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, Balkanlar, Kafkaslar ve Ukrayna’ya gidiş dönüş her şey dahil 18 Aralık’a kadar 99 dolardan başlayan fiyatlarla uçuş sağlanabilecek.

Kampanyanın İçeriği ve Ayrıntılı Fiyat Listesi

Konu ile ilgili Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, başlatılan kampanyanın son günü olarak 18 Aralık tarihi belirlenmiş olup, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan aşağıda yer alan bölgelere yapılacak olan uçuşlara kampanya yapıldığı belirtildi.

99 Dolar

THY tarafından yapılan açıklamada 18 Aralık tarihine kadar Balkanlarda Cluj kentine 99 dolardan uçuş yapılabilecek.

109 Dolar

Açıklamanın devamında ise Bükreş, Köstence, Ljubljana, Priştine, Saraybosna, Tiran, Üsküp, Zagreb ve Dubrovnik bölgelerine 109 dolardan uçuş gerçekleştirilecek.

119 Dolar

Ukrayna’da Zaporijya’ya, Belgrad ve Podgorica’ya 18 Aralık tarihine kadar 119 dolardan uçuş yapılacak.

129-139-149-159-169-179 Dolar

Sofya’ya 129 dolar, Varna ve Kişinev’e 139 dolar; Kafkaslar’da Nahcivan, Gence ve Tiflis’e 129 dolar, Batum’a 149 dolar, Bakü’ye 179 dolar; Lviv’e 139 dolar, Kherson ve Odessa’ya 159 dolar, Kiev’e 169 dolardan başlayan fiyatlara gidiş-dönüş her şey dahil seyahat olanağı sunuluyor.

Sınırlı sayıda koltuk için düzenlenen kampanya kapsamına indirimli bilet almak isteyen vatandaşların en yakın zamanda bilet almaları gerekmektedir.

Her şey dahil en az 99 dolardan gidiş dönüş uçak biletinizi almak için size en yakın THY uçak bilet satış noktasına ve THY’nin internet sitesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Gündem haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com’u takipte kalın.

 

THY 20 Aralık’ta Yeni Seferlere Gidiş-Dönüş 699 Dolardan Başlıyor

Türkiye’nin ve dünyanın öncü hava yolu kuruluşu olan Türk Hava Yolları, Amerika Kıt’asında yeni uçuş noktaları belirledi.

Uçuşta kalite ve güvenin adresi Türk Hava Yolları, belirlediği yeni uçuş noktaları ile müşterilerine daha iyi bir hizmet sunmak için çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda Amerika Kıt’asında belirlenen yeni uçuş noktalarına ilk uçuş seferleri 20 Aralık 2016 tarihinde başlıyor. Bu tarihten itibaren Küba, Havana ve Caracas’a gitmek isteyen yolcular aktarma yerine Türk Hava Yollarını kullanarak direk uçuş sağlayabilecek.

20 Aralık tarihinde başlayacak olan seferler, haftanın üç günü karşılıklı olarak gerçekleştirilecek olup, bilet fiyatları da açılışa özel kampanyalı olacaktır. THY tarafından yapılan son dakika açıklamasında yeni belirlenen güzergahlara uçuşlar, ekonomi sınıfı ve tüm vergiler ve harçlar dahil olmak üzere gidiş dönüş 699 dolar olarak belirlendi.

Uçuşlar, 20 Aralık 2016 tarihinden itibaren haftada üç kez karşılıklı olarak yapılacak. Airbus A330-200 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek uçuşlarda uçaklar, İstanbul’dan Salı, Perşembe ve Pazar günü saat 02.10’da kalkış yapacak ve saat 08.00’de Havana’ya inecek.

Türk Hava Yollarının uçağı buradan saat 10.00’da Venezüella’da Caracas’a uçacak. THY uçağı saat 14.00’te Caracas’a inecek. Dönüşte ise aynı uçak saat 15.30’te Caracas’tan havalanıp ertesi gün saat 10.15’e Atatürk Havalimanı’na ulaşmış olacak.

THY, getirdiği bu yenilikle müşterilerine daha avantajlı ve kaliteli bir uçuş sunmayı hedefliyor.

Gündem haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İstanbul

Atatürk Havalimanında Art Arda Meydana Gelen 4 Olayda Hareketli Anlar Yaşandı

İstanbul Atatürk Havalimanında önceki gece saat 12’den sonradan bugün öğle saatlerine kadar oldukça hareketli anlar yaşandı. Kuveyt uçağında bir yolcunun tansiyonu düşünce bölgeye ambulans istendi, Bir diğer olayda ise THY uçağına kuş çarptı, bir başka THY uçağı da teknik arıza nedeniyle 19 saat gecikmeli olarak kalktı. Bir diğer olay ise yabancı havayollarına ait bir uçağın pilotu ise piste leş yiyen bir kuş nedeniyle kuleden pistin temizlenmesini istemesi ile meydana geldi.

Dün saat 23.05’te İstanbul Atatürk Havalimanına inen TK 1970 sefer sayılı THY’nin Birmingham uçağına iniş sırasında kuş çarptı. Boeing 737-900 tipi uçakta herhangi bir hasar meydana gelmedi. Uçak bakım için hangara alındı.

Bugün saat 11:30’da ise yabancı havayollarına ait bir uçağın pilotu kalkış sırasında yaptığı kuş anonsu ile dikkat çekti. Pilot,”Pistin orta civarlarında bir tane kuş ölüsü var, diğer kuşta onu yemeye çalışıyor” bilgisini verdi. Bunun üzerine kule görevlisi de “Teşekkür ederim hemen aldırıyorum” dedi. Kuş ölüsünün uçaklar için tehlike yaratmaması için araçla aldırılıp pist kısa sürede temizlendi.

Bir Yolcunun Tansiyonu Düştü

Kuveyt Havayollarına ait bir uçakta seyahat eden bir yolcunun tansiyonu yükseldi. Uçak indikten sonra sağlık kontrolü yapılan yolcunun durumunun iyi olduğu alınan son bilgiler arasında.

Bu arada Türk Hava Yolları’nın Çin’in Guangzhou şehrinden İstanbul’a gelecek olan uçağı ise teknik bir arza nedeniyle 19 saat rötar yaptı. Uçak Guangzhou’da bakıma alınırken yolcular da otele yerleştirildi. Teknisyenlerin müdahalesi sonrası uçaktaki arızanın şu saatlerde giderildiği öğrenildi.

5haber.com  | İstanbul
DHA