Müge Anlı’ya o sözlerinden dolayı tepki yağdı ve Müge Anlı’dan Cevap Geldi


Müge Anlı 30 mart tarihli Müge Anlı ile Tatlı Sert Proğramında  söyledikleri sosyal medyada tepki çekti.

Yaşadığı miğren ağrısı nedeniyle hastaneye gittiğini anlatan Müge anlı’nın doktorlarla ilgili söyledikleri tepki çekti. sosyal medyada özellikle sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı. Anlı Proğramında ne demişti ?

Proğramda Migren ağrısı olduğunu her zamanda doktora gittiğini belirten Müge Anlı ,Koronavirüs salğını nedeni ile doktora içeriye değilde arabada iğne olmak istediğini fakat doktorun bunu kabul etmediğini anlatı.

Sonra diyorlarki doktorlara iyi davranın. Anlatamıyorsun derdini. En son dedimki inşallah sende böyle bir miğren ağrısı çekersin ve aynı tavırla karşılaşırsın. Gör bak nasıl oluyor. Sözlerini söyleyen Müge Anlı  sosyal medyada tepki çekti ve özellikle sağlık çalışanları tarafından doktorlardan özür dilemesi istendi.

Müge Anlı , tepkiler üzerine canlı yayına bağlanarak şunları söyledi.

Sağlık Çalışanlarımıza iyi dileklerimizi iletmek isterim. Bu büyük salgın ortamında canları pahasına görev yaptıklarını görüyor ve onlara herkes gibi minnet duyuyorum. Geçtiğimiz programlarımda onlar için dileklerimizi izleyicilerimiz biliyor. Allah’tan onlara güç kuvvet vermesini diledik. Her dönem sağlık çalışanlarına şiddete karşı çıktım.

Yayında da dün özel bir hastaneye gitmek istediğimi ve başım ağrıdığı için muhtemel koronalı olarak görüldüğüm için hastaneye kabul edilmediğimden bahsettim.  4 gün boyunca çok şiddetli bir baş ağrısı çektikten sonra gerçekten dayanılmaz bir hal aldı. En son iğne yaptırmak istedim. Bu tür iğnelere karşı önceden alerjik reaksiyonum geliştiği için hem de bu iğnenin ölüm riski olduğu için tam teşekküllü bir hastanede yaptırmam gerektiriyor.

Hastanede görevli doktor bey beni kabul edemeyeceklerini, baş ağrım olduğu için evde iğne olmam gerektiğini söyledi. Ben anlattım, ‘yıllardır size geliyorum içeri alamıyorsanız bari arabada iğne olayım bir şey olursa hastaneye alırsınız’ dedim.

Benim bu yaşadığımı anlatmamın sebebi hedef göstermek değildi. İsim bile vermedim. Ama vatandaşlarımızın benzer sıkıntılar çekebileceğini düşünerek bu olaydan söz ettim. Çok daha kritik durumlarda hasta kabul etmemesi telafisi mümkün olmayan durumlara yol açabilir.İzleyicilerim yayın sırasında ve sonrasında aynı durumu yaşadıklarından dolayı yüzlerce mesaj gönderdiler. Ben durum tespiti yapmak isterken aldığım bu kötü yorumlardan dolayı üzgünüm.

Ama asıl üzüntüm koskoca sağlık sektörünü hedef almışım gibi gösterilmeye çalışılması zaten işleri başlarından aşmış doktorlarımızdan konuyu tam olarak anlatamadığım için kalbi kırılanlar varsa özür dilerim. Diyerek  kendisini ifade etti.

Dünden Bugüne Müge Anlı ve Müge Anlı’nın Kemal Sunal ile Röportajı

Sosyal Medya’da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News’te Abone Ol


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.