5 haber
Bize Katılın

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Pelikan Dosyasına Sert Çıktı

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik bir basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, Pelikan dosyalarına da sert çıktı.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Pelikan Dosyasına Sert Çıktı
Bu haber 11 Mayıs 2016 - 18:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ak Parti Genel Başkanı’nın hala Ahmet Davutoğlu olduğunu söyleyen Sözcü Çelik, “Pelikan Dosyaları” olarak bilinen ve Ak Parti içerisindeki tartışmaları ifşa ettiğini öne süren belgelere de sert çıktı.

Ahmet Davutoğlu’nun son 20 ayda çok cesurca kararların altına imza attığını belirten Ömer Çelik, “Sayın Ahmet Davutoğlu’Nun görev yaptığı dönemler teşekkürle anılacaktır” dedi.

Pelikan Dosyaları hakkında ise “Kimse kendi kendine bir gruplaşma yaratarak Ak Parti adına konuşamaz. Davutoğlu Ak Parti’nin bir değeridir Bu şekilde yıpratılmasının bizim gözümüzde hiçbir değeri yok” dedi.

Basın Toplantısı Diyarbakır Saldırısı Hakkında

Ömer Çelik’in basın toplantısının asıl konusunu Diyarbakır saldırıları oluşturuyordu ancak gözler bir anda Ak Partide seçilecek yeni Genel Başkan ve bu konuda yürütülen tartışmalara döndü.

Kısaca Diyarbakır saldırılarında hayatını kaybedenlere rahmet dileyen Ömer Çelik, MKYK’nın MYK’ya verdiği destek çerçevesinde yeni genel başkan ve başbakanın seçileceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu’nu TMOB etkinliğindeki konuşması dolayısıyla eleştiren Çelik, Devlet Bahçeli’ye ise teröre karşı verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

“Başkanlık sistemi Ak Parti’nin resmi görüşüdür, asla taviz vermeyiz” diyen Ömer Çelik, Ak Parti’nin 2002 yılındaki gibi aynı bütünlükte olduğunun altını çizdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA