Etiket arşivi: emekli

Emekliler Bayram İkramiyelerini Nasıl Alacak ?

Emekli ikramiyeleri ne zaman ödenecek merak konusu olmuştu vatandaşların bu yıl Bayram ikramiyesini erken alması sevindirdi. Bayram ikramiyeleri  her yıl olduğu gibi Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde 1000 TL verilmektedir.

2020’nin ilk bayram ikramiyesi bu yıl koronavirüs nedeni ile  Nisan ayında verilmeye başlandı bugün  tahsis numaralarına göre verilmeye başlandı.12 milyon emeklinin Ramazan bayramı ikramiyelerinin ödemesi bugün başladı. SGK’lılar 7 10 Nisan arasında ikramiyelerini alacaklar. Bağ – kur ve Emekli sandığı Emeklileri’de 11 Nisan’da Bayram ikramiyesi alacak,

17 , 18 , 19 ‘ unda maaş  alanlar için 7 Nisan

20,21,22 ‘sinde maaş alanlar 8 Nisan

23,24 ünde maaşını alanlar 9 Nisan

25,26 ‘sında maaş alanlar 4B (Bağ-kur) ve (Emekli sandığı) kapsamında olanlar için ise 11 Nisanda aylık aldıkları Banka/PTT şubelerine yatacak.

Koronavirüs en çok yaşlıları etkilediği için  65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olması ile 65 yaş üstü olanlar için emekli aylığını SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor. Emekli İkramiyelerini almak isteyen 65 yaş üstü vatandaşlar bayram ikramiyelerini yakınlarına çektirebilecekler. Herhangi bir yakını bulunmayanlar Polis Jandarma’yı arayarak maaşlarını çektirebilecekler.

Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak ?

Koronavirüs sebebi ile Cumhurbaşkanı Bayram İkramiyelerinin erken ödeneceğini duyurdu. Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenen ikramiyelerin tarihi belli oldu. Emekliler için Bayram öncesi önemli bir gelir olan ikramiyeler hakkında Cumhurbaşkanı açıklama yaptı. En düşük emekli maaşının 1500 TL olduğunu açıkladı.

Emeklilerin Bayram ikramiyesini Nisan ortasında ödenmeye başlanacağını açıklanarak bayram ikramiyesinin 1000 tl sabit olacağı kararlaştırılmıştır.

Emekli Bayram ikramiyesinden yararlanacak olanlar ;

Ölüm aylığı olanlar

Şehit yakınları ve gaziler

SSK , Bağ – kur ve emekli sandığı emeklileri

Vazife ve harp malüllüğü aylığı alan er veya erbaşlar

Şeref aylığı alanlar

Kore , Kıbrıs, ve istiklal savaşı gazileri

Şampiyon sporcular

Emeklilere Kötü Haber

Emeklilerin maaş promosyonu için Türkiye Bankalar Birliği ile Sgk arasında görüşmeler gelen duyumlar arasındaydı.

Ancak Türkiye Bankalar Birliği’nin açıklaması emeklileri üzdü.

İşçi emeklilerin bir kısmının kulağı gelecek bu haberdeydi. Maaşları Asgari Ücretten bile düşük olan emekliler banka promosyonu ile kısa bir süre de olsa derin nefes almayı planlıyorlardı.

Ancak TBB (Türkiye Bankalar Birliği) Emeklilere promosyon rakamının belirlenmesi ile ilgili kurum veya kuruluşlarla herhangi bir çalışmamız yok açıklaması emeklilerde şok etkisi yarattı. Bu haber üzerine sadece bankaların kendi aralarında vereceği oranda emekli promosyona alınabilecek?

Hangi banka ne kadar promosyon veriyor detaylar için TIKLAYINIZ

 

Bankaların Emeklilere Promosyon Teklifleri Açıklandı

Bu ay milyonlarca emekli zamlı maşlarını aldılar. Bankalar da ilk kez 2017 de uygulanan promosyon kampanyasının ikincisini yapmaya hazırlanıyor.Promosyon ödemeleri bankalar arasında bir rekabete yol açtı. Peki, 2020 emekli promosyon ücretleri ne kadar oldu. Banka promosyon ücretleri ne kadar? Hangi bankalar ne kadar promosyon ödeyecek? İşte emeklilerin merakla beklediği promosyonlar hakkında bilgiler.

 

Hangi banka emeklilere ne kadar promosyon verecek? İşte bankaların açıkladığı promosyon miktarları ve diğer avantajlar;

GARANTİ BBVA:

1000 lira emekli maaşı alanlara 300 TL, 1000-2000 lira arasında maaş alanlara 375 TL, 2000 TL üzeri alanlara 450 TL promosyon ödemesi yapıyor. Garanti Paramatik’den tek tuşla paralarını kuruşu kuruşuna alabilecekler. Şubelerde işlem önceliğine sahip olacaklar. 3 ayda bir ödeme yapabilecekleri avantajlı kredi imkanları sunuyor.

ZİRAAT BANKASI:

  • 1.000 TL altında emekli aylığı alanlara 300 TL,
  • 1.000 TL ila 2.000 TL arasında emekli aylığı alanlara 375 TL,
  • 2.000 TL üzerinde emekli aylığı alanlara 450 TL tutarında olmak üzere,

3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılmaktadır.

AKBANK:

450 TL ye kadar promosyon alma imkanı. Bunun yanında tüm ATM’lerden ücretsiz para çekme havale gibi imkanlar sunuyor. Maaşları yatmadan 2 gün önce çekebilme imkanı.

ING:

450 TL ye kadar promosyon alma imkanı. Bütün ATM’lerden ücretsiz para çekme, müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak ve özel faiz fırsatları sağlıyor.

DENİZBANK:

450 TL ye kadar promosyon alma imkanı. Emekli bir yakınını getirene 100 lira promosyon. Alışverişlerde indirim, özel faiz imkanları sunuyor.

İŞBANKASI:

450 TL ye kadar promosyon alma imkanı. EFT ve TL havale işlemlerinde işlem ücreti muafiyeti, özel faiz imkanları sunuyor, kredi kartında yıllık ücreti ödememe gibi imkanlar sunuyor.

FİBABANKA:

Emekli maaşına göre 330, 415, 500 lira promosyon alma imkanı.

QNB FİNANSBANK:

450 TL ye kadar promosyon alma imkanı. Yurt içi diğer tüm banka ATM’lerinden ayda iki kere ücretsiz para çekme hakkı. Bireysel İnternet bankacılığından yapılacak EFT ve TL havale işlemlerinde işlem ücreti muafiyeti. Şubelerde işlem önceliği, kredi kartında yıllık ücreti ödememe gibi imkanlar sunuyor.

5haber.com Muhammet Çığay

Emeklilere en çok promosyon veren banka hangisi?

Milyonlarca emekli 2020 Ocak ayında zamlı maaşlarını almaya başladı. Emeklileri sevindirecek bir haber de bankalardan geldi. Kamu bankaları ile özel bankalar arasında rekabet arttıkça vatandaşlara yarıyor. Emekli dul ve yetimlere göre promosyon fiyatları değişiyor en az 300 , 350, 450 TL gibi promosyon ödenirken özel bankalar kampanya yaparak promosyonu arttırıyor.

Emekli promosyonları 300 TL’den başlıyor 1100 TL’ye kadar çıkıyor. Maaşını taşıyıp ek ürünler kullanan emekliler için bankalar 1100 TL ye kadar ödemeler yapılıyor. Bankalar daha fazla emekli müşteri kazanmak için promosyon artışına başladı.

Mart 2017’de başlayan promosyon için ikincisi yaklaşıyor.

Emeklilerin promosyondan faydalanabilmeleri için emekli maaşlarını 3 yıl boyunca bankalar aracılığı ile almaları için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Emekliye en çok promosyon veren banka hangisi peki?

“ŞEKERBANK: 450 lira promosyon. 2 otomatik ödeme talimatına 150 lira ek para veriyor. Emekli yakınını getirenler 150 lira alıyor.

DENİZBANK: 450 lira promosyon. Emekli arkadaş getirene 100 lira veriyor.

FİBABANKA: Maaşa göre 330, 415, 500 lira promosyon ödemesi yapıyor.

ING: 450 lira promosyon üzerine, 2 otomatik fatura talimatı vererek 250, Mobil bankacılık kullanarak 50 lira ek nakit promosyon kazandırıyor.

İŞ BANKASI: 450 lira promosyon. Kredi kartı ücreti almıyor.

QNB FİNANSBANK: 700 lira promosyon ve arkadaşını getirene ek 125 lira.

TEB: Maaşına göre 850, 925 ya da bin lira veriyor (2 fatura talimatı vermek şartıyla). Arkadaşını getirenlere 100 lira ek ödeme.