Etiket arşivi: jöh alımı

Askerlik Şartsız En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alımı Ne Zaman? JÖH Alımı Olacak mı?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Jandarma Özel Harekat alımı bekleniyor.

25 Ağustos günü yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma Uzman Erbaş alımlarında istenene başvuru şartlarında bazı esnetilmeler yapıldı. KHK ile yapılan değişikliklerde jandarma uzman erbaş alımında istenen askerlik şartı kaldırıldı ve 25 olarak istenen yaş şartı da 27’ye yükseltildi.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

# En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

# Alım yapılacak yılın ilk günü itibarıyla 27 yaşını bitirmemiş olmak,

# En az 164 cm boyunda olmak,

# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz ay katıldığı Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim töreninde uzman erbaş alımı müjdesini vermişti. Bakan Soylu açıklamasında yeni dönemde 3 bin 200 uzman erbaş alımı yapılacağını söyledi. Bakan Soylu’nun bu açıklamasının ardından yeni alımlar bekleniyor. Ancak net bir tarih halen yok. Alımların Kasım-Aralık aylarında veya 2018 yılının ilk aylarında yapılması bekleniyor.

İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alımı Olacak mı?

Jandarma lojistik bünyesine alınacak uzman erbaşlarda en az ilkokul mezunu olmak şartı aranır. İlkokul mezunu adaylar aşağıdaki branşlara başvuru yapabileceklerdir.

Aşçı, beyaz eşya tamircisi, elektrikçi, oto elektrikçi, oto tamircisi, sıhhi tesisatçı, kaportacı, terzi, sıvacı,boya ve alçı sıvacı, betonarme demircisi, duvarcı, fayansçı, çatı ustası, ahşap doğrama ve kaplamacı, ısı yalıtımcı, su yalıtımcı, çift kafa kesim makinesi operatörü, modüler beton baskı makinesi operatörü, kompresör operatörü, karbon/fiber üretimcisi, kasap, bayan kuaförü, garson, soğuk mezeci, ızgaracı/dönerci, pideci, pastacı, tatlıcı.

Yeni dönem jandarma özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu Jandarma Uzman Erbaş (JÖH) Alımı Ne Zaman Yapılacak? İşte Tahmini Tarih

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alım ilanı bekleniyor.

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alım ilanı için geri sayım devam ediyor. On binlerce aday, 25 Ağustos günü Remsi Gazete’de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile başvuru şartlarında esneme yapılan uzman erbaş alımlarını bekliyor. Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine alınacak olan Jandarma Uzman Erbaş personellerinde istenen askerlik ve terhis şartı kaldırıldı. Askerlik şartının yanı sıra 25 olarak istenen yaş şartı da 27’e çıkartıldı.

Başvuru şartlarının bu şekilde esnetilmesinin ardından şartlara uyan adaylar, internet üzerinden Jandarma Uzman Erbaş alımlarını araştırmaya başladı. Ancak bu konuda henüz net bir açıklama gelmedi.

Bakan 3 Bin 200 Personel Alınacak Demişti

Geçtiğimiz ay Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarmanın yeni dönemde 3 bin 200 personel alımı yapacağını söyledi. Bakanın bu müjdesinin ardından adaylar sabırsız şekilde beklemeye başladı

Alımlar Ne Zaman Olacak?

Jandarma Uzman Erbaş alımının, mevcut alım sürecinin sona ermesinin ardından yapılması bekleniyor. Mevcut alımların sona erdiği biliniyor. Alımlarda mülakat süreçlerinin sona ermesinin ardından yeni ilanın önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Bu da takriben Kasım-Aralık dönemine denk geliyor.

Başvuru Şartları

Jandarma uzman erbaş alımı en az lise mezunu, KPSS şartsız, sağlık sorunu olmayan, boy ve kilosu orantılı olan, kamu haklarından mahrum olmayan, herhangi bir sağlık sorunu olmayan adaylar arasından yapılacaktır.

İlan Nerede Yayımlanacak?

Jandarma Uzman Erbaş alım ilanı jandarma.tsk.tr adresi üzerinden yayımlanacak. Öte yandan ilan yayımlandığı anda 5haber.com olarak sizlere ilanı ulaştıracağız.

Memur alımı haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Yeni Dönem JÖH Alımı Ne Zaman? Kaç JÖH Alınacak? (Askerlik Şartı Kaldırıldı-Yaş Şartı Esnetildi)

Geçtiğimiz gün yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile Jandarma uzman erbaş alımlarında askerlik şartı kaldırıldı ve yaş şartı esnetildi. 

Jandarma Özel Harekat alımında yaş şartı ve askerlik şartında değişiklik yapılması, adaylar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Yapılan bu değişiklik ile yeni dönem alımlarında Jandarma Özel Harekat alımlarına on binlerce adayın başvuru yapması bekleniyor.

Yeni dönem JÖH alımlarında 27 yaş şartının uygulanacak olması, askerlik şartının kaldırılacak olması ile on binlerce işsiz ve jandarma özel harekat olmak isteyen on binlerce aday internet üzerinden yeni dönem alımlarını araştırmaya başladı. Adayların beklediği müjdeli haber ise geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Bakan Soylu, geçtiğimiz gün katıldığı Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim töreninde yeni dönem jandarma özel harekat alımları hakkında açıklama yaptı. Bakan Soylu yaptığı açıklamada Jandarma Uzman Erbaş kadrosunda istihdam etmek üzere 3 bin 200 personel alımı yapılacağını söyledi.

Yeni dönem Jandarma personel alımlarının Ekim-Kasım döneminde yapılması bekleniyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

# T.C. vatandaşı olmak,

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# 27 yaşını bitirmemiş olmak,

# En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak,

# Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak,

# Adayın başarılı olması halinde güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Yeni dönem jandarma özel harekat alımlarından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Facebook Grubu için TIKLAYIN
Facebook Sayfası için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Yeni Dönem Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Lojistik Personeli Alımı Müjdesi Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim töreninde yeni dönem jandarma özel harekat ve lojistik personeli alımı hakkında müjdeli haberi verdi.

Süleyman Soylu yeni dönem JÖH alımı hakkında yaptığı açıklamasında, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde personel açığı olduğu, mevcut alım sürecinin tamamlanmasının ardından yeni dönem JÖH ve lojistik personeli alımı yapılacağını söyledi.  Yeni dönemde Jandarma Özel Harekat ve Lojistik personeli olarak toplamda 3 bin 200 personel alımı yapılacağını açıklayan Bakan Soylu, alımlar için net bir tarih vermedi.

Alımlar Ne Zaman Olur?

JÖH ve Lojistik personel alımı başvuru süreci geçtiğimiz hafta tamamlandı. Ancak başvuru yapan adayların mülakatları henüz yapılmadı. Yeni dönem JÖH ve lojistik personel alımlarının, mevcut alım sürecinin tamamlanmasının ardından gerçekleşmesi bekleniyor. Tahmini olarak yeni alımların Kasım-Aralık döneminde yapılması bekleniyor.

Eğitim Şartı

Jandarma özel harekat alımları lise ve dengi okul mezunları arasından yapılmakta olup, lojistik personel alımları ilkokul düzeyinden yapılmaktadır.

Yaş Şartı

Başvurunun yapıldığı yılın ilk günü itibariyle 25 yaşını aşmamış olmak gerekir. Öte yandan Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış olanların yirmi dokuz yaşını bitirmemiş olması ve müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekir.

JÖH alımlarından ve memur alım haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

Lise Mezunu Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve İlkokul Mezunu Lojistik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şekli

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda Jandarma Özel Harekat ve lojistik personel alımı yapılacağı bildirildi.

Jandarma resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan ilanda en az lise mezunu özel harekat, en az ilkokul mezunu lojistik personel alımı yapılacağı bildirildi. Alıma başvurular 18 Ağustos tarihinde sona erecek.

Başvuru Şartları

# T.C. vatandaşı ve erkek olmak,

# Lojistik branşlı Uzman Erbaş temininde başvurabilmek için en az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak,

# Jandarma özel harekat alımına başvuru yapmak için en az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak; Havacılık branşlı Uzman Erbaş alımına başvurabilmek için en az lise ve dengi veya yurt dışındaki okul mezunu olmak,

# Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak,

# Sözleşmeli er ve erbaşlardan üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla 29 yaşını bitirmemiş olmak,

# Başvuru tarihi itibariyle terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

# En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak.

# Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak

# Güvenlik soruşturması olumlu olmak.

# Sicil kaydı bulunmaması,

# Askerlik hizmetini yapmış ve 17 Ocak 2018 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olmak,

Başvuru Şekli

Jandarma personel alımına başvuru yapmak için lütfen TIKLAYIN (Sadece İnternet Ezplorer Kullanın)

Jandarma özel harekat alımına başvuracak adaylar, yukarıda açılan sayfadaki formu eksiksiz şekilde doldurarak 18 Ağustos tarihine kadar müracaatlarını tamamlayacaklardır.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

10 bin yeni PÖH ve 7 bin 500 yeni JÖH alımı ilanları bir an önce yayımlanmalıdır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bundan yaklaşık olarak 1,5 ay önce müjdelediği yeni polis özel harekat ve jandarma özel harekat alımı ilanı için sabırsız bekleyiş devam ediyor. Bakan Soylu, yeni alımda 10 bin polis özel harekat, 7 bin 500 jandarma özel harekat alımı yapılacağını açıklamıştı.

Geçtiğimiz gün açıklanan en az lise mezunu 10 bin pöh alımı mülakat sonuçlarına göre 10 bin asil, 10 bin ise yedek aday belirlendi. Belirlenen asil adayların kayıt yaptırmamaları durumunda yedek adaylardan birinci sıradan başlayarak çağrılmaya başlanacak.

İlan Ne Zaman Yayımlanacak?

Bakan Soylu’nun müjdesi sonrasında yeni PÖH ve JÖH alımı için sabırsızlanan adaylar, ilanın bir an önce yayımlanmasını istiyor ve bu yönde gerek forum sayfalarında gerek se sosyal medya hesapları üzerine bu konuda kampanya başlatıyor.

Önceki PÖH Alımı Süreci Nasıl İşlemişti?

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz sonunda ilan edilen OHAL kapsamında yayımlanan KHK’da 10 bin PÖH alımı yapılacağı belirtilmişti. Bu kararın yayımlanmasının ardından yaklaşık iki ay sonra ilan yayımlanmış ve PÖH alımı için başvurular alınmıştı. Yeni PÖH alımlarının da yayımlanması için son günlere girildiği tahmin ediliyor.

Adaylar İlana Göre Hazırlık Yapacak

Yeni PÖH alımını bekleyen adaylar, ilanın her an yayınlanabilmesi ihtimaline karşın iş aramaya çıkamamakta, ya da mevcut işlerinden ayrılma planları yapmaktadır. Spor mülakatına daha ciddi şekilde hazırlanmak isteyen adaylar, ilana kısa süre kala çalışmalarına hız kazandırmak için iş yerlerinden ayrılma planı yapmaktadır.

Adayların mağdur olmaması adına PÖH ve JÖH alımı takviminin bir an önce açıklanması gerekiyor. Sizde bu haberi sosyal ağlardan ve forum sayfalarından paylaşarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.

PÖH ve JÖH haberlerinden haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takipte kalın.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  | Ankara

En Az Lise Mezunu Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımı Başvuruları İçin Sona Eriyor

Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan bir ilan ile en az lise mezunu Jandarma Özel Harekat alımı yapıldığı belirtildi.

JGK tarafından yayımlanan JÖH alımı ilanında 2017/5 kapsamında jandarma uzman erbaş alımı yapılacağını duyurdu. İlan yayınlandı ve KÖH başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamıştı. İlana başvurular için ise son günlere girildi.

Başvuru Şartları

Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımına başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan şartlar şu şekilde belirtildi:

# Türkiye Cumhuriyet vatandaşı ve erkek olması,
# En az lise ve dengi okul mezunu olması,
# 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olması
# Askerlik hizmetini yapmış veya 20 Eylül 2017 tarihine kadar terhis olabilecek durumda olması,
# Askerliğini yapmış olan adaylar için terhisinin üzerinden 3 yıldan fazla süre geçmemiş olması,
# En az 164 cm ve üzeri boyda olması,
# Güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması olumlu olması,

Başvuru Nasıl Yapılır?

Jandarma Genel Komutanlığı en az lise mezunu JÖH alımına başvuruda bulunacak olan aday başvurularını 21 Nisan tarihine kadar yapmaları gerekecek.

 bağlantı adresi üzerinden alınacak olan başvurular 21 Nisan’da sona erecek olup, başvuruda bulunacakadayların, adrese girip “2017-5 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı” (Özel Harekat ve Asayiş Komutanlığı) linkine tıklayarak başvurularını bu sistem üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

Bakan Süleyman Soylu’nun 10 bin polis özel harekat (PÖH) ve 7 bin 500 jandarma özel harekat (JÖH) alımı açıklamasına gitmek için tıklayın

Devam eden memur alımı ilanlarına gitmek için tıklayın

Memur alımı, asker alımı, PÖH ve JÖH alımı haberlerinden anında haberdar olmak için 5haber’i sosyal ağlardan takip edin.

Facebook Sayfası için TIKLAYIN
Facebook Grubu için TIKLAYIN

5haber.com  |  Ankara