Etiket arşivi: #kıvançtatlıtuğ

Hadi Be Oğlum Filminin Afişi Yayınlandı

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni filmi “Hadi Be Oğlum” un afişi yayınlandı. Hadi Be Oğlum filminin oyuncu kadrosunda; Kıvanç Tatlıtuğ, Büşra Develi, Yücel Erten ve Alihan Türkdemir yer alıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un Ali karakterine, Büşra Develi’nin Leyla karakterine, Usta oyuncu Yücel Erten’in Ali’nin babası rolünde olduğu ve Alihan Türkdemir’in Efe karakterine hayat verecek “Hadi Be Oğlum” filminin afişi yayınlandı.

Kıvanç Tatlıtuğ (Ali), kendi oğlunun Efe (Alihan Türkdemir) ‘nin kahramanı olan bir babayı canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ’un başrolünde oynadığı Hadi Be Oğlum’dan yeni görseller yayınlandı.

Büşra Develi (Leyla), Yücel Erten (Ali’nin babası) ve yetenekli çocuk oyuncu Alihan Türkdemir (Efe)’in başrollerinde olduğu filmin ilk fragmanı izleyiciyle buluştu. Kıvanç Tatlıtuğ, 16 Şubat’ta vizyona girecek olan film için “Sinemada gerçek anlamda bir yere dokunacak, sosyal içerikli, güncel bir hikaye aradım. Hadi Be Oğlum o aradığı film projesiydi” sözlerini demişti. Ayrıca baba-oğul hikayesinin kendisine ilginç geldiğini söyleyen Kıvanç Tatlıtuğ, “Hiç oynamadığım bir rol olduğu için ilginç geldi ve oynamak istedim.” sözlerini söyledi.

Kıvanç Tatlıtuğ’a Atatürk Rolü Teklif Edildi

 

Ayla filmiyle 5, 5 milyon seyirciye ulaşan ve sinemada büyük başarı elde eden yapımcı Mustafa Uslu’nun yine çok ilginç bir hikaye yakaladığını söyleyen Hürriyet Kelebek Yazarı Cengiz Semercioğlu, Uslu’nun, Kıvanç Tatlıtuğ’a Atatürk rolünde oynaması için teklif ettiğini iddia etti. Ayla filmini çektiği yapım kadrosuyla bu sefer ‘İstanbul Gaymak Turkish Ice Cream’ adlı yeni bir film çekmeye hazırlandığı söyleniyor. Bu filmde Atatürk rolünde Kıvanç Tatlıtuğ da var. Ayla filminin yönetmeni Can Ulkay’ın süpervizör koltuğunda oturacağı filmi Keche yönetecek.

Ayla’nın hikayesi gibi gerçek ve ilginç bir hikaye daha geliyor. Çanakkale Savaşı’nın kaderini çok uzaklardan belirleyen bir dondurmacı ile deve çobanının hikayesi. Semercioğlu bu filmle ilgili şunları yazmış; “Avustralya’dan Çanakkale Savaşı için yola çıkacak Anzak askerlerinin karşısına ilk dikilen bu iki gizli kahramanı anlatacak film. Dondurmacı ve deve çobanı, Anzak askerlerinin bindiği treni Avustralya’da 56 saat bekletmeyi başarıyor. Anzak askerlerinin Çanakkale’ye neredeyse 2.5 gün geç gelmesini sağlayarak, Türk askerinin zaman kazanmasına yardımcı oluyorlar. Filmin Çanakkale ayağında Mustafa Kemal Atatürk de var. Atatürk’ü oynaması için Kıvanç Tatlıtuğ’a teklif gitmiş. Henüz kesin bir onay gelmemiş ama ‘Atatürk’ü oynamak benim için büyük bir onur olur’ demiş Kıvanç.”

Bu rolün Kıvanç Tatlıtuğ’a gitmesi tam isabet olmuş. Her karaktere güzel bir şekilde hayat veren başarılı oyuncu bu rolün altından da kalkar, eminim. Kıvanç Tatlıtuğ’un, Atatürk rolünü canlandırdığını düşünün sizce de güzel değil mi?

Prison Break, Türkiye’ye Uyarlanıyor (mu?)

Ay Yapım, Amerika’nın ünlü dizisi; Prison Break’i Türkiye’ye uyarlayacak. Dizinin başrolünde ise Kıvanç Tatlıtuğ var.

Ali Eyüboğlu, “Ay Yapım, Amerika’nın ünlü dizisi Prison Break’i (Büyük Kaçış’ı) çekmeye karar verdi ve ilk görüşmeyi FOX Türkiye ile yaptı. Ay Yapım ve Kıvanç Tatlıtuğ, FOX’la prensipte anlaşıp, el sıkıştı, iş sözleşmenin imzalanmasına kaldı” diye yazdı.

Ali Eyüboğlu’nun Milliyet’teki yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Kıvanç Tatlıtuğ ile ‘Hadi Be Oğlum’ setindeki sohbetimizden sonra oyuncunun dizi için yine Ay Yapım’la anlaştığını ve senaryo okuduğunu yazmıştım. Bugün sıra, Tatlıtuğ’un senaryosunu okuduğu dizinin ne olduğunu açıklamadı.

Bizim işte böyledir. Bir konuda bir şey yazdığınızda devamı gelir. O konuda bilgisi, belgesi olan ilk sizi arar çünkü. Bu kez de öyle oldu.

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisi ve muhtemel kanalı hakkında aldığım taze bilgiler şöyle:

Ay Yapım, Amerika’nın ünlü dizilerinden ‘Prison Break’ı (Büyük Kaçış’ı) çekmeye karar verdi ve ilk görüşmeyi FOX Türkiye ile yaptı. Ay Yapım ve Kıvanç Tatlıtuğ, FOX’la prensipte anlaşıp, el sıkıştı, iş sözleşmenin imzalanmasına kaldı. Ancak Tatlıtuğ gibi bir ismi FOX’a kaptırmak istemeyen kanallar oyuncuya, son anda reddedemeyeceği kadar para, kaçırmak istemeyeceği kadar cazip bir proje sunarsa veya FOX Türkiye ile Ay Yapım arasında sorun çıkarsa Prison Break’in Türkiye adaptasyonu tarih olur. Çünkü ‘Prison Break’ın hakları diziyi Amerika’da yayınlayan FOX News Corporation’da… Aksi halde sonbaharda başlayacak yeni yayın döneminde Kıvanç Tatlıtuğ, Prison Break’le FOX’un yeni starı olur.”

Kıvanç Tatlıtuğ dışında henüz netleşen bir isim yok. Sosyal medya üzerinde diziyi sevenler şimdiden karakterleri hangi Türk oyuncuların oynayacağını tahmin etmeye başladı.

5haber.com / Nevşehir

Kültür ve Sanat haberleri için tıklayınız.