ALES puan hesaplama nasıl yapılır, kaç nete kaç puan gelir,? (Puan hesaplama metodu)

Yüz binlerce adayın yüksek lisans yapmak için başvuruda bulunduğu Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitime Giriş Sınavı bugün gerçekleşti. Sınavın sona ermesi ile birlikte binlerce aday, internet üzerinden sınav soru ve cevaplarını araştırmaya başladı. İnternet üzerinden ve sınava giren diğer adaylardan soruların cevaplarını öğrenen adaylar, tahmini olarak sınavdaki netleri hesapladı.

Sınavda sorulara verdikleri cevaplara göre tahmini netlerini hesaplayan adaylar, bu netlere göre kaç puan geleceğini araştırmaya başladı. İşte ALES puan hesaplama metodu.

ALES Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

7 Mayıs Pazar günü gerçekleşen ALES sınavına ait sonuçlar 8 Haziran günü adaylara duyurulacak. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

ALES Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

ALES’in sona ermesi ile adaylar, ÖSYM’nin sınav soru ve cevaplarını araştırmaya başladı. Sınav soru ve cevap kitapçıklarının açıklanmasını bekleyen adaylar, soruların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Bu konuda henüz bir açıklama gelmedi. Ancak kısa süre içinde soru ve cevapların açıklanması bekleniyor.

ALES haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir