Çanakkale’nin 3 İlçesi ve Uşak’ta Okullar Tatil Edildi (30 Aralık 2016)

Ülke genelinde kar yağışının etkili olmaya başlaması ile birlikte okullara da kar tatilleri verilmeye başlandı. Yapılan son dakika açıklamasına göre Çanakkale’nin bazı İlçelerinde ve Uşak’ta okulların tatil edildiği belirtildi. İşte yapılan açıklamalar.

Çanakkale’de 3 İlçede Okullar Tatil

Çanakkale’de kar yağışı nedeniyle 3 ilçede okullar yarın da tatil edildi.

Çanakkale’nin ilçelerinde kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava koşulları, etkisini sürdürdü. Karayolu ve belediye ekipleri, yolların kapanmaması için kür küreme ve tuzlama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Çan, Yenice ve Ayvacık ilçelerinde bugün eğitime ara verilen ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.

Bu arada kent merkezide kar yağışı olmadığı için 10 kilometre mesafedeki Çanakkale- Çan yoluna araçlarıyla gelenler, çevresindeki arazilerde kardan adam yaptı kartopu oynadı.

Uşak’ta Okullar Tatil

Uşak’ta kar yağışı nedeniyle 255 köy yolu kapanırken, taşımalı sistemle eğitim veren okullar, yarın bir gün süreyle tatil edildi.

Uşak ve ilçelerinde dün öğleden sonra başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı şehir merkezinde 20 santimetre, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreyi buldu. 255 köy yolu kar nedeniyle kapandı. İl Özel İdaresi’ne bağlı 7 bıçaklı kamyon, iki tuz serici kamyon, 12 greyder, 3 dozer, 4 yükleyici ve 60 personelle köylerde yol açma çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü bildirildi. Şehir merkezine ise, ana arterler ve sokaklarda 447 belediye personeli, 2 tuz serici kar kürüme aracı, 52 kamyon, 24 kepçe, 3 greyder, 5 traktörle 250 ton tuz kullanarak yolları ulaşıma açtı. Karayolları ekipleri de zaman zaman kapanan Uşak-İzmir, Uşak-Ankara ve Uşak-Denizli karayollarını açıp, tuzlama çalışması yapıyor.

Taşımalı Eğitime Ara

Uşak Valiliği, öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için, il genelinde ve ilçelerde özel eğitim ve ortaöğretim kapsamında taşımalı olarak erişim sağlanan öğrencilere ve birleştirilmiş sınıflı köy okullarının yarın, bir gün gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Bunların dışında kalan yerleşim yerlerindeki okullarda ise eğitim ve öğretime devam edileceği belirtildi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir