Konya, Isparta ve Burdur’da Okullara Kar Tatili Verildi (30 Aralık 2016)

Ülke genelinde devam eden kar yağışı nedeniyle Konya’da, Isparta’da ve Burdur’da okullara tatil verildi.

Konya

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Selçuklu, Karatay ve Meram ile birlikte 12 ilçede ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Konya Valiliği, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez ilçeler Selçuklu, Karatay ve Meram ile Akşehir, Seydişehir, Tuzlukçu, Doğanhisar, Taşkent, Yunak, Beyşehir,

Hüyük, Derebucak, Kadınhanı, Hadim, Sarayönü ve Derbent İlçerin’de, ilk ve orta dereceli okullar ile rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın olmak üzere 1 gün ara verildiğini açıkladı. Hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayıldığı belirtildi.

Isparta

Isparta’da dün akşam başlayan kar yağışının etkili olduğu Yalvaç ve Eğirdir ilçelerinde, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kaymakamlık kararıyla ilk ve orta dereceli okullar, yarın tatil edildi.

Burdur

Burdur’da yoğun kar yağışının etkili olduğu Altınyayla ve Çavdır ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Gölhisar İlçesi’ne bağlı İbecik, Elmalıyurt ve Yeşildere köylerinde taşımalı eğitim gören öğrenciler için de yarın okulların tatil olduğu belirtildi.

5haber.com  | Ankara
DHA

Sosyal Medya'da 5HABER

Facebook | TwitterYoutube | İnstagram

Google News'te Abone Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir