Etiket arşivi: şehit

Pençe – Kaplan Operasyonu’nda bir Asker Şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı Pençe – Kaplanı operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan atışmada bir askerin şehit olduğunu 2 teröristin ise etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklama ;

Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 26 Haziran 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada kahraman silah arkadaşımız Piyade Teğmen Yunus Gül şehit olmuştur.
Bahse konu çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

 

Kuzey Irak’ta 1 Asker Şehit Oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK)  Kuzey ıraktaki Hakurk Bölgesinde Terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonda PKK’lı teröristler tarafından daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 Askerimiz şehit olmuştur.

Şehit olan Deniz Piyade Uzman Çavuş Muhammed Fatih Durhan’ın Şehadet haberi Manisa Soma İlçesindeki ailesine ulaştırıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar   Şehit Muhammed Fatih Durhan için Başsağlığı diledi. Bakan Akar “Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” İfadesini kullandı.

İdlib’de 3 Asker şehit, 1 asker yaralı

Milli Savunma Bakanlığı Bahar Kalkanı harekatı kapsamında İdlib bölgesinde görevli 3 askerimizin şehit olduğunu 1 askerimizin de yaralandığını açıkladı.

Bahar Kalkanı Harekatında İdlib bölgesinde bir kahraman silah arkadaşımız birliğinin 18 mart 2020 tarihinde gece icra edeceği pusu , keşif, gözetleme ve emniyet faaliyetlerinin hazırlıkları sırasında ilk tespitlere göre kalp krizi nedeniyle rahatsızlanması sonucu şehit olmuştur.

Roket saldırısında 2 Asker şehit oldu 1 Asker yaralandı

İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde (İGAB) görevli unsurlarımıza bölgedeki bazı radikal guruplar tarafından yapılan roketli saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. 1 Kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alınmış ve misliyle karşılık verilmiştir

Bizleri derin üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden şehidimize Allah’tan rahmet kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize  başsağlığı ve sabır ve yaralı personelimiz içinde acil şifalar dileriz.

Bahar Kalkanı Harekatında 2 asker şehit oldu, 6 asker yaralı

Bahar Kalkanı Herekatı kapsamında operasyonlar sırasında rejimin açtığı ateş sonucunda 2 asker şehit oldu. 6 asker yaralandı. Milli Savunmma Bakanlığı İdlib’deki  rejim saldırısında şehit olanların biri Elazığ nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Onbaşı Ragip Soylu Coşkun olduğu belirtildi. Şehit cenazesinin akşam saatlerinde Elazığ’a getirilmesi bekleniyor.

Şehit düşen 23 yaşındaki istihkam Uzman Onbaşı Armağan Akman’ın Denizli’deki baba ocağına acı haber verildi.

Bakanlıktan yapılan açıklama ile Bahar Kalkanı Harekatının bilançosu verildi. 3 bin 138 rejim unsuru etkisiz hale getirildi. Diğer yandan bugüne kadar 3 uçak, 8 helikopter, 3 İHA, 151 tank, 47 tob/obüs 52 ÇNRA , 8 hava savunma füze sistemi, 12 tank savar silahı, 34 silahlı pikap, 60 askeri araç ve 10 mühimmat deposu imha edildi.

5haber.com ekibi olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve tüm ülkemize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Son Dakika Haberi: İdlib’de Şehitlerimiz Var

Son dakika haberleri İdlib’ten gelmeye başladı. İdlib’de askerlerimize karşı yapılan hava saldırısında çok sayıda askerimiz şehit düştü ve bir çok askerimizde yaralandı.

Hatay Valiliğinden yapılan ilk açıklamada yapılan saldırı sonucunda 33 askerimiz şehit, 32’e yaralı askerimiz bulunuyor.

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yaptığı açıklamalar şöyle;

Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan yaralı askerlerimizin Hatay’da tedavisine başlandığını söyleyen vali Rahmi Doğan yaralı askerler arasında durumu ağır olan yok dedi. Toplamda 33 şehit ve 32 yaralımızın bulunduğunu açıklayan Rahmi Doğan açıklamlarına şöyle devam etti.

“Kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmek istiyorum. Özellikle Hataylı hemşehrilerimizi bilgilendirmek istiyorum, herhangi bir kan ihtiyacı yoktur. Sağlık personelimizin tamamı hastanede görevinin başındadır. Yaralılarımıza gerekli tedaviler yapılmaktadır. Hemşehrilerimden müsterih olmalarını, hastanelerin etrafında herhangi yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum.”

5haber.com ekibi yaralılarımıza acil şifalar dilerken, Şehit ailelerimize ülkemize de başsağlığı diliyoruz.

İdlib’te şehit olan askerlerin isimleri belli oldu

İdlib’de hain saldırı sonucu 5 Askerimiz Şehit oldu 5 Askerimizde yaralanmıştı. Hain saldırıda şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli oldu. Son Dakika Haberi: İdlib’te 5 şehit 5 yaralı

Şehit İbrahim Halil Açıkgöz

Saldırıda şehit düşen  22 yaşındaki piyade uzman  onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz’ün Gaziantep’teki baba evine acı haber ulaştı.

Selahaddin Eyyübi mahallesindeki şehit evinin önüne taziye çadırı kuruldu acı haberi alan anne babası büyük üzüntü yaşadı. evinin önüne Türk  bayraklar asıldı.

Şehit Fatih Saylak 

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak hain saldırı sonucu şehit oldu. Acı haber Kahramanmaraş’taki baba evine verildi. Şehit asker 1 yıllık evli olduğu öğrenildi.

On iki Şubat ilçesindeki kale mahallesindeki baba ocağına ateş düştü. Türk Bayrakları şehit’in evine asıldı. Cenazesi yarın toprağa verileceği öğrenildi.

Şehit Enes Alper 

Şehit Uzman Onbaşı Enes Alper Şehit’in acı haberi Memleketi Niğde ‘ye Baba evini yasa boğdu. 23 yaşındaki şehit  Merkez Yıldıztepe Beldesinde oturan Baba ocağına Niğde Vali yardımcısı Cemil Kılıç ile beraberindeki heyet ile birlikte verildi.

Enes Alper Yıldıztepe’nin  1 ay önce istanbul’da nişanlandığı öğrenildi. Şehit’in Yıldıztepe mahallesinde toprağa verilecek.

Şehit Davut Özcan 

Saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan 25 Yaşındaydı Memleketi Kırıkkale’de yaşayan ailesine acı haber verildi. Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesine bağlı Aydınşeyh köyünde oturan ailesine sosyal ve Politikalar Müdürlüğü tarafından verildi.

bekar olan Piyade Uzman Çavuş 2018 yılında göreve başladığı ve geçici görevle idlib’de olduğu  öğrenildi.

Şehit İbrahim Albayrak 

Uzman Onbaşı  İbrahim Albayrak’ın Kayseri’deki ailesine acı haber verildi. Acı haberi Melikgazi ilçesindeki baba evine verildi.

5haber.com ekibi olarak şehitlerimize Allahtan rahmet, tüm ülkemize ve acılı ailesine başsağlığı diliyoruz.

 

Son Dakika Haberi: İdlib’te 5 şehit 5 yaralı

İdlib’te Türk askerlerine saldırı düzenlendi. Alınan ilk bilgilere göre 5 askerimiz şehit olurken 5 askerimiz de yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nin yaptığı açıklamada;

“İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Saldırı sonrası bölgede tespit edilen hedeflerin, derhal ateş destek vasıtalarıyla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılığın verildi.

Hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

5haber.com ekibi olarak şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin başı sağolsun.

İdlib’te şehit olan askerlerin isimleri belli oldu

İdlib’de şehit olan askerler memleketlerine gönderildi

Suriye’nin İdlib şehrinde rejim güçlerinin saldırısıyla şehit olan askerlerimizin naaşları memleketlerine uğurlandı. Dün 7 asker ve 1 sivil vatandaşımızı şehit vermiştik. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar rejim unsurlarınca İdlib’de şehit olan askerler için başsağlığı mesajı iletti. Hulusi Akar Bakanlığın Twitter hesabından ” Sizi toprağa değil yüreğimize gömdük. Vatan size minnetterdır.” Mesajıyla şehit askerlerin fotoğrafını paylaştı.

Hulusi Akar “Silah arkadaşlarımız 3 Şubat 2020 tarihinde İdlib’de rejim unsurları tarafından yapılan topçu atışı sırasında şehit olmuştur. Karaman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Şehitlerimiz

Jandarma uzman çavuş Gökhan Orhan’ın Afyonkarahisarlı olduğu öğrenildi.

Halil demir 31 yaşında şehadet haberi İstanbul’da yaşayan ailesine verildi. Evinin sokağına Türk bayrakları asıldı taziyeyi kardeşi Mücahid Demir kabul etti.

İdlib gerginliği azaltma bölgesi görevli Uzman Çavuş  Serkan Deprem  evli ve bir çocuk babası şehidin haberi Düziçi’nde ikamet eden babası Cemal Deprem’e verildi.

Rejim güçlerinin saldırısında yaralanarak hastaneye kaldırılan tedavi gördüğü hastanede şehit olan Uğur Katran Mersin Gülnar ilçesinde yaşayan ailesine acı haber verildi.

Şehit Uzman Onbaşı Onur Şükrü Özler’in acı haberi Gaziler mahallesinde oturan ailesine verildi.

Piyade Onbaşı Kadir Yıldız’ın Şehit haberi Aksaray’daki ailesine verildi. Şehit Yıldız evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.

Şehit Uzman Çavuş Uğur Kurt’un acı haberi Gaziantep’te yaşayan ailesine verildi. Evli ve 2 çocuk babası olan şehidin acı haberi ailesin verildi.

Şehit düşen Tır şöförü İsmail Akatay’ın acı haberi Reyhanlı’da yaşayan ailesine verildi evli ve 3 çocuk babasıydı.

Katil Esad Rejimi Türk Askerine Saldırdı

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, İdlib‘de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlara, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen Esad Rejimi unsurlarınca topçu atışının yapıldığı belirtildi.

Yapılan saldırıda 4 askerimiz şehit olurken 9 askerimiz yaralandı.

Yapılan Açıklamada Şunlar Kaydedildi:

“Yoğun topçu atışı neticesinde 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

5haber.com ekibi olarak şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm ülkemize başsağlığı dilerken, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan operasyonların devam ettiğini ve sinsi saldırının karşılıksız kalmadığını açıkladı.

Ayrıntılar geldikçe 5haber.com’dan takip edeblirsiniz. Maalesef şehit sayımız akşam saatlerinde 8’e yükseldi.