Etiket arşivi: son depremler

Son Dakika ! İzmir’de Art Arda Depremler: Halk Panik Halinde

Son dakika haberleri İzmir’den geldi. Alınan son bilgilere göre İzmir’de bugün sabah saatlerinden itibaren 5 deprem yaşandı.

Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından açıklanan son dakika verilerine göre bugün sabah 08,13 sularında İzmir Körfezi merkezli 4.6 büyüklüğünde deprem oldu. Yerin 16.8 km derinliğinde meydana gelen deprem İzmir’in kıyı kesimlerinde hissedilirken bölge halkı kısa süreli panik yaşadı.

 

Bu depremin ardından saatler 08.30’u gösterdiğinde de 3.9 büyüklüğünde bir deprem oldu. Edinilen son bilgilere göre yerin 19.6 km derinliğinde meydana gelen deprem yine bölgede kısa süreli hissedildi ve paniğe neden oldu. Bu iki depremin ardından 08.41 ve 08.44 ile 10.09’da küçük çaplı depremler yaşandı.

Olası artçı depremler nedeniyle halk tedirgin bekleyişini sürdürürken bölgede herhangi bir can veya mal kaybı olmadığı bilgisine ulaşıldı.

5haber.com  | Ankara

Ege’de son 3 saatte art arda 12 deprem meydana geldi

Son dakika haberi: Ege’den art arda deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Saat 14.00 itibariyle Ege açıklarında 12 deprem oldu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Deprem Dairesi’nden (AFAD) yapılan açıklamaya göre bugün saat 16.25’te, merkez üssü İzmir’in Karaburun İlçesi açıkları olan, Richter Ölçeği’ne göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 15.67 kilometre altında meydana gelen deprem, bugün saat 12.46’da Urla açıklarında meydana gelen ilk sarsıntıya göre, İzmir kent merkezinde daha hafif hissedildi.

Küçük Çaptaki Depremler

Saat 14.00 itibariyle Ege Denizi açıklarında art arda depremler meydana gelmeye devam ediyor. Son olarak kayıtlara geçen depremler 2 ile 4.2 arasında değişmektedir. Depremler Ege kıyılarında hissedilirken bölgede panik havası hakim.

Birbiri ardına meydana gelen sarsıntılar nedeniyle halk tetikte bekliyor.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | İzmir
DHA

Akdeniz ve Çanakkale’de art arda korkutan depremler

Önceki günden bu yana Türkiye, dört bir yanında meydana gelen depremlerle sallandı. Önceki gün saatler 14.05’ı gösterdiğinde Erzincan’da meydana gelen 4.2’lik deprem sonrasında birçok yerde daha deprem oldu. Işıkpınar’daki depremin ardından Akdeniz açıklarında art arda 4.3 ile 3.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Erzincan’da 4.2’lik Deprem

Saatler 14.05’i gösterdiğinde Erzincan’ın Işıkpınar bölgesi merkez üssü olmak üzere deprem oldu. 4.2 büyüklüğünde meydana gelen deprem bölgede hissedildi ve kısa süreli paniğe neden oldu.

Akdeniz’de Art Arda Depremler

Akdeniz açıklarında 14.06 ve 14.11 saatlerinde 4.3 ve 3.5’lik olmak üzere art arda iki deprem meydana geldi. Deprem sahil açıklarında az da olsa hissedildi. Öte yandan Akdeniz açıklarında gece 01.18’de 3.8 büyüklüğünde bir deprem daha geldi.

Çanakkale Yine Beşik Gibi

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde yine depremler durmuyor. Önceki günden bu yana onlarca düşük şiddetli sarsıntılarla sallanan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi ile Biga İlçesi, şiddeti 3 ile 4 arasında değişen 4 deprem ile sallandı.

Depremlerin art arda gelmesi, bölgede paniği sürdürürken, halk tedirgin bir şekilde hayatına devam ediyor.

5haber.com  | Ankara

Erzurum’un Aziziye İlçesinde 4.9’lik korkutan deprem-Bölgeden ilk görüntüler geldi

Son dakika depem haberi Erzurum’dan geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgisine göre, merkez üssü Erzurum’un Aziziye İlçesi’nde, Richter ölçeğine göre 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün merkez üssünü merkez Aziziye İlçesi Halilkaya Mahallesi olarak saptadığı deprem, saat 20.58’de meydana geldi. Yerin 2.7 kilometre derinliğinde olan deprem, kent merkezinin yanı sıra bazı ilçelerde de hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan deprem nedeniyle bazı vatandaşlar sokaklara çıktı. İlk belirlemelere göre depremde can ve mal kaybının olmadığı belirtildi.

İşte bölgeden gelen ilk görüntüler

Beklenen Açıklama Geldi: Hasar Yok

Bu arada AFAD, depremin büyüklüğünü 4.7 ve merkez üssünü Aşkale olarak açıkladı. Depremin ardından bölgede büyüklükleri 3.1 ile 2.1 arasında değişen 6 deprem daha meydana geldi. Depremin yoğun hissedildiği Aşkale ilçesi ile bağlı köylerinde herhangi bir yıkım meydana gelmedi. Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran’ın FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanması üzerine kayyum atanan Başkan Şenol Polat, “Büyük bir sarsıntı oldu ama herhangi bir göçük meydana gelmemesi sevindirici. Sadece daha önceden heyelan yaşanan Gölören köyümüzde iki evin duvarında hafif hasar meydana geldi. Heyelan ve ardından yaşanan depremle endişelenen Gölören köylüleri evlerine girmekten korttukları için çadır istediler. Köyümüze çadır göndereceğiz. Onun dışında herhangi korkulacak bir şey yok. Depremden hemen sonra belediye ekipleri AFAD ve Kızılay, köylerde inceleme yaptı, bir olumsuzluğa rastlanmadı” dedi.

Son dakika haberlerinden, son depremlerden, kamu haberlerinden, yerel haberlerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Ankara

Son dakika: Van’da art arda depremler oldu

Son dakika haberi Van’dan geldi. Van’dan alınan son dakika bilgilerine göre bu akşam art arda depremler meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada, bu akşam biri 4.5, diğeri de 4.0 büyüklüğünde olmak üzere iki deprem meydana geldi. İki deprem yerleşim merkezlerinde ciddi şekilde hissedilirken bölgede can ve mal kaybı olmadığı alınan ilk bilgiler arasında.

Van’ın Gevaş İlçesi’nde  Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğündeki depremin ardından, en büyüğü 4.0 büyüklüğünde artçı şoklar yaşandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre saat 21.09’da Van’ın Gevaş İlçesi Kurultu Mahallesi’nde Richter ölçeğine göre 4.0 büyüklüğünde artçı şok meydana geldi. Yerin 5.4 kilometre derinlğinliğindeki sarsıntı yakın çevrelerden hissedilirken, yıkıma yolaçmadı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise arçı şoku 4.1 büyüklüğünde ve zeminden 13.56 kilometre derinliğinde meydana geldiğini kaydetti.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, son depremlerden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  | Van

Son dakika: Adıyaman’ın Samsat İlçesinde deprem oldu

Son dakika haberi Adıyaman’dan geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre Adıyaman’ın Samsat İlçesinde bulunan Yarımbağ merkez üssü olan bir deprem oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan son dakika açıklamasında Samsat’ta 4 büyüklüğünde bir deprem oldu. Deprem bölgeye yakın yerleşim yerlerinde hissedildi.

Ayrıntılar Gelecek..!!

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, son depremlerden, kamu haberlerinden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Adıyaman

Deprem Uzmanından Manisa ve İzmir Depremleri Hakkında Flaş Açıklama

Son deprem haberleri bugün İzmir ve Manisa’dan geldi. Deprem haberlerinin gelmesi ile birlikte uzmanların deprem açıklamaları geldi. Deprem haberleri sonrasında Haberturk Tv’ye konuk olan Yıldız Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr Şükrü Ersoy, “İnşallah ardından büyük bir deprem gelmez. Daha önce de Çanakkale’de deprem fırtınaları yaşanmıştı. Bu bölge tektonik olarak başka bir sisteme ait. Genellik le bu bölgede uzun dönem depremler olur. ardından daha büyük bir deprem meydana gelmeyebilir. Simav’ı hatırlarsınız 6’ya kadar çıkan depremler olurdu.” ifadelerini kullandı.

4.9 Yer Kabuğunu Kırmaz

Konuşmasına devam eden Prof. Dr. Şükrü Ersoy şu ifadeleri kullandı: “4,9 büyüklüğünde bir deprem yer kabuğunu kırmaz. Yeri kıracak enerjiye sahip değildir. Ona göre düşünmek gerekir. 4,9 etrafta çok hissedilmiş olması çok normal. Bu biraz da derinliğe ve zemine bağlı oalrak sarsıntıyı fazla hissetme durumu olabilir. Arkadan daha büyük bir deprem gelir diye bir kaide yok. Ancak neyin olacağını bilme şansımız da yok. Belki büyük bir deprem gelmeksizin küçük depremlerle sönümlenebilir. Ben orada yaşasaydım 4,9’dan sonra sokağa çıkardım. Bu tür depremlerden sonra daha büyüğüne karşı sokakta olmanın faydası var.”

Manisa’da ve İzmir’de bugün sabah saatlerinden ve önceki günlerden bu yana çoğu küçük çapta olmak üzere depremler oldu.

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Ankara

Manisa’da 4.2 Büyüklüğünde Deprem Oldu | Son Dakika

Son dakika haberi Manisa’dan geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre Manisa’da son dönemlerde meydana gelen depremlere bir yenisi daha eklendi. Manisa’nın Saruhanlı İlçesi’nde, bugün saat 14.23’de Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Deprem Dairesi tarafından deprem ile ilgili açıklanan son dakika verilerine göre, bugün saat 14.23’te, merkez üssü Manisa’nın Saruhanlı ilçesi olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 8.3 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem, kısa süreli paniğe yol açtı. Manisa ve İzmir ile çevre ilçelerde de hissedilen depremde, ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

Bölgeden son dakika haberleri geldikçe eklenecektir.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, son depremlerden, yerel haberlerden ve daha fazlasında anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

5haber.com  |  Manisa